• 62
  sakatlığından önce tam olarak nerede ne kadar izlendi bilmiyorum ama, çok çok ekstra bir oyuncuydu. iyi kesici, iyi pasör. oyun görüşü ve fizik kalitesini geliştirdiği (özellikle hava topları) ve sakatlıktan da optimal seviyelerde döndüğü sürece kısa vadede faydalı bir rotasyon oyuncusu olacaktır. celil yüksel'le de uzaktan yakından alakası yoktur. en az 4-5 maçını 90 dakika izlemeden hiçbir futbolcu hakkında, bilhassa gençler hakkında yorumda bulunmak bana bayağı bi mantıksız geliyor.
 • 65
  talihsiz sakatlığı yaşamadan önce altyapıdaki arkadaşları içinde a takımda oynayabilecek yeteneklerin en başında geliyordu. celil yüksel ile alakası yoktur. ince/zayıf fiziğine aldanmayın, fiziğinin aksine oldukça mücadeleci ve güçlü bir oyuncudur. defansif orta saha olarak da yeterli seviyede oyun kurar, eski tip sadece kesici olan defansif kazma orta saha tiplemesi değildir yani.

  benim kendisinden beklentim en azından rotasyona girebilecek seviyeye gelsin yeter. her sene sırf yerli diye anadolu takımlarında azıcık parlayıp sonra transfer edilince en fazla rotasyon oyuncusu olan oyuncular yerine bu kardeşlerimiz olsun takımda.
 • 66
  başlığının altı yine yeterli-yetersiz tartışmalarıyla dolmuş genç futbolcumuz. kendimizi kaf dağında görmekten ne zaman vazgeçeceğiz bilmiyorum açıkçası. bir takım 24 kişilik kadrosunun 24’ü birden yıldız isimlerden oluşmaz, eli yüzü düzgün(futbol anlamında) her daim kendini hazır tutabilecek oyunculara da kulübede, antrenmanda her yerde ihtiyaç var.

  örnek fatih aksoy, son derece standart bir kesici; ama beşiktaşta bu sezon önemli süreler alacak gibi duruyor ki izleyenlerin söylediğine göre bu kardeşimiz ile aralarında majör yetenek farkları da yok.

  edit: gönderilmiş, olsun alanya’da majör süre alır :)

  2 gerçekliği artık farketmek gerek, birincisi ağzımızın suyu akan genç yetenekleri zaten alamıyoruz; potansiyeli az çok belli olan özellikle doğu avrupa bölgesi gençlerini de premier lig ekipleri loan army için hiç paraya kıymadan alıyorlar. patlarsa koymuyor, kendini aşarsa kulüpte şans buluyor, öyle böyle oynarsa da baş altı takımlar(villareal gibi gibi) 8-12 arası bonservis ile kapatıyor bunları. loan army besleyicilerinden değiliz galatasaray alt yapısı olarak, bu kiralık oyuncuların pişmesi-piyasa yapması için gönderilen takımlardan biriyiz. tamam onyekuru geliyor şampiyon yapıyor ama ertesi sene 12 verip alamıyorsun, yerine adam bakmaya başlıyorsun. bulamayınca sil baştan yeni bir sistem.
  ikincisi yine artan kurlarla beraber avrupadan yapılacak transferlerde hareket alanımız inanılmaz azaldı. bitti demiyorum ama azaldı, ya olmayan parayı harcamaya devam edicez sonunda aslanol vs biz de para toplamaya başlıcaz ya da haddimizi bilerek kendimize piyasa içinde pozisyon alıcaz. sırf avrupa içinde de değil, yerli piyasada da rotasyonda oynayacak oyuncu için 500 bin euro bile verecek durumumuz yok. bu iki gerçeği cebimize koyalım.

  neyse ne diyorduk, 24 kişilik kadro ideal gibi duruyor. buradaki rotasyon oyuncuları için yüksek bonservis ya da maaş vermek gibi bir gücümüz yok. her alt yapı mahsülü de ozan-arda gibi çıkmıyor, burada hata yapıyoruz. senin ceyhun da çıkartman, taylan da çıkartabilmen gerekiyor. toplamda 10 maça çıkmamış jimmy gibi oyunculara verecek 1 milyon euromuz yok artık.
  beklentiyi bu gibi oyuncularda minimumda tutmakta yarar var, yıldız olabilir mi? dünya bu belli olmaz. 3.lige kadar düşebilir mi? elbette o da mümkün hatta daha olası, ama altyapı oyuncusu yazmanın gerekli olduğu, paramızın hiç olmadığı kadar değersiz olduğu şu günlerde lütfen genç oyuncular için çöp ve demeyelim. bir şans bulsunlar, en azından kupada falan oynarlar. diyorum ya ceyhun da çıkartman gerekiyor, kemik lakaplı jem’i dahi çıkartman gerekiyor şu zamanda.