• 4309
  hakkında sözlükte ve twitter'da bolca atılıp tutulan yönetici. vedat transferinde yüksek yüksek yerlerden bir sürü ismin devreye girdiğine dair haberler, hikayeler ve fotoğraflar varken nasıl olduysa seçimden hemen önce ihale albayrak'a kalıyor.

  seçim süreci yaklaştıkça iş resmen trol savaşına evrildi. herkes birbirine iftira atıyor. atılan çamur ne kadar üzerine yapışırsa o kadar kalıyor. abdurrahim albayrak da bundan nasibini alıyor bugünlerde.

  tavsiyem, bu tür delilsiz iddialara yüz verilmemesi ama sözlüğümüzde her grubun kendi trolü olduğu için birbirlerini güzel güzel gazlıyorlar. ülkede kalmayan demokrasinin en azından galatasaray'da ağır aksak da olsa işlemesi güzel şey. ama bu kadar rezilliğe de çok gerek yoktu sanki.
 • 4310
  300 tl formayı almayan hayatında galatasaraya bir kuruş kazandırmamış insanlar şu an klübe minimum 100 milyon tl kasa kolaylığı sağlamış ve bu parasını ne zaman alacağı bile belli olmayan ( 9 sene sonra deniliyor) adama hain, şerefsiz gibi ifadeler kullanılması benim de maalesef hoşuma gitmiyor. daha önce ki entrylerimi okuyan arkadaşlarda biliyor ki başta abdurrahim albayrak sonra mustafa cengizi hiç bi şekilde savunmadım aksine sürekli de eleştirdim ama söylediği şeyin doğru ya da yalan olduğu bile belli olmayan bi adamın vedat ve mhy transferlerinde sırf maddi kazanç elde etmek için masadan kalktığına ben inanmıyorum. ha gücü yetmemiştir, birileri araya girmiştir lafı geçmemiştir anlarım. ayrıca abdurrahim albayrak yönetimdeyken galatasaray tam 6 kere şampiyon olmuştur. son zamanlarda hocayla arası bozulmuş olabilir ama hem fatih hocaya hem de futbolculara büyük desteği olduğunu düşünüyorum. 2. başkanlık koltuğu kendisine çok büyük geldiği konusuna bende katılıyorum.
 • 4311
  eğer necati ateş kulüpte antrenmanlara çıkmaya devam edecekse tüzüğe uyarak kendisini uyarması oldukça doğaldır. tff'nin sitesine göre necati ateş'in sözleşmesi 31 mayıs 2021 tarihinde bitmiş gözüküyor ama çalışmaya devam ederse oy kullanamaz. açıkçası oy kullanması etik dışı olur. tüzüğün ilgili maddesi şu şekildedir;

  kayıtların geçici kapatılması
  madde 122:kulüpte ve kulübün kurmuş olduğu ya da pay sahibi olduğu şirketlerde hangi görev ile olursa olsun ücret alarak çalışanlarla yönetim kurulunun izni ile başka bir kulüpte çalışanların kayıtları, çalıştıkları bu süre içinde geçici olarak kapatılır ve üyelikten doğan haklarını kullanamazlar.
  ancak yıllık ödentilerini düzenli olarak ödedikleri süre kıdemleri işler.
 • 4312
  hakkında türlü eleştirilerin yapılabileceği fakat iyi niyetinden zerre şüphe duyulmaması gereken ikinci başkanımızdır. aslında çok daha uzun sebeplerle yazabilirim, ne eleştiriler de yaptık hakkında ama camiaya ihanet filan bu işler öyle kolay ağza alınmamalı. o lafları söyleyenlerin ne katkısı olmuş kulübe, lafla peynir gemisi ne kadar yürümüş ona bakmak lazım. olay seçim değil, olay kişiler de değil. her yönetici suçlu, her başkan suçlu, hep daha iyisi söylene söylene daha kötüsüne gidiliyor. burada daha başka sistemsel bir sıkıntının olduğunu göremiyor muyuz cidden? bunun tespitini yapmazsak nasıl çözeriz bu sorunları? salt kişisel, çıkarsal kelime savaşlarıyla kulüp nereye gider, taraftarın camianın bölünmesi kimin işine gelir, sonuçları nereye varır bence herkesin ama herkesin düşünmesinde fayda var. ama kim ciddiye alır ki bunları, tartışmaya devam:(
 • 4313
  hakemler bizi dilim dilim doğrarken ve maç kaybederken kameralardan kaçan ancak kazandığımız maç sonrası röportaj verecek kamera arayan yöneticimiz. ben kendisini epey severdim, belki entry de girmişimdir daha evvel bilmiyorum ama transfer süreçlerindeki facialar ve son iki sezondur galatasaray'ı ve galatasaray'ın futbol takımını savunmaya çaba bile göstermemesi kendisinden soğuttu beni, ki birini eleştirmek en doğal hakkım diye düşünüyorum. tabi bazı eleştirileri ve yorumları da görmezden geliyorum, koç grubuyla iş yaptığı için futbolcuları onlara bırakıyormuş falan gibi... konuşup gündemde bile tutmak yersiz olur, abdurrahim albayrak insan olarak öyle biri değil çünkü. belki galatasaray onun reklamını yapmış oldu yıllardır bu doğrudur ama galatasaray için kalp krizi geçiren, fenalaşıp hastaneye kaldırılan, uykusuz gözlerle toplantılara koşan, parasını ortaya koyan bir adama bu tarz yakıştırmalar yapmak cahilliktir, kötü niyettir. insanlara iftira atmayın, atana çanak tutmayın; en azından doğruluğu ispatlanmayan dedikodular üzerinden insanlara saldırmayın.
 • 4314
  iletişimi çok zayıf olan galatasaray başkan yardımcısı.

  geçmişte farklı yönetim pozisyonlarında galatasaray'a hizmet vermiş birisi. sırf geçmişin güzel hatrı için bile düşman olamayız albayrak ile. fakat son zamanlarda yaptıkları da akıl alır gibi değil.

  abdurrahim albayrak'ın galatasaray başkanı olması, fatih öztürk'ün galatasaray as kalecisi olması gibi bir şey.

  twitter'da katıldığı space yayınında da enteresan itiraflar vardı. mustafa cengiz'in son basın toplantısı yüzünden başkan adayı olamadığından yakındı. bu da demek oluyor ki, abdurrahim albayrak kendisi başkan adayı olabilmek için seçimleri iptal ettirdi ve galatasaray için her saniyesinde önemli olduğu günleri hiç etti. üstüne üstlük bu durum, yiğit şardan'ın hazır listeye konduğunun da kanıtı oldu. yani günlerdir burada yaptığımız isyanda haklı çıktığımızın kanıtı, malumun ilanı oldu. herkesin gerçekleri görmesi adına da iyi oldu bence.
  albayrak'ın sorulan sorulara, mevcut ülke yönetimi gibi alakasız cevaplar vermesi de tesadüf mü yetersizlik mi bilemedim.
  madem 2 tane gazeteci ile başedebilecek dirayetin yok, katılmayacaksın o zaman o yayına.
  aynı gökhan dinç'in mustafa cengiz'in basın toplantısında el pençe divan durduğunu da gördük, başkanla güle oynaya kerhane sohbeti yapıyorlardı.
  galatasaray başkan yardımcısının bu durumlara düşmesi beni çok yaraladı, albayrak'ın bundan sonra yapması gereken de seçimden komple affını istemek olmalı.
  kim kimin paçasına tutunuyor biz de görmüş oluruz...

  artık iletişim çağındayız, bu çağa ayak uyduramayanlar maalesef rezil olmaya devam edecek. albayrak istese kendine ülkedeki en iyi iletişim danışmanlık ağını getirtebilir fakat o vizyon var mı? asıl problem de bu zaten.

  geçmişte fatih terim'in karşısında duranların ne hale düştüğünü görmedin mi sayın başkan yardımcısı?
  ünal aysal, mustafa cengiz, arda turan, kebapçı vardı bir de hepsi kaybediyorlar. hiç mi ders almadın.
  abdurrahim albayrak'ı yücelten de bugüne kadar doğru kişilerin yanında saf tutup, galatasaray'dan yararlanmasıydı.
  albayrak başkan galatasaray'a çok şey verdi belki teşekkürler ama verdiklerinin de karşılığını çokça aldı. bunu da göz ardı etmemek lazım.

  fatih terim'in iletişimcileri var mesela, albayrak senin neden yok? kaybedilen her maç sonrası sustunuz ya, bizim de içimiz kan ağladı, sabrettik.
  hangi yerli oyuncuya gitsek elimize vurup ekmeğimizi alırlar gibi engel oldular, yine sabır çektik.
  bizi tercih eden onyekuru'yu ise ne hale getirdiğiniz ortada, teneke bağlayarak monaco'ya yollasaysınız.
  çalıştığınız kadrolu menajer davila'yı bile üzdünüz, davila olmasa bazı maçlar sahaya 10 kişi çıkardık diye düşünüyorum.
  sonra çıkıp ben kimseyi satmadım dersiniz.

  ben size gerçekleri söyleyeyim. yolda karşılaştığınız mustafa cengiz'e yola çıktığınız fatih terim'i değiştiniz..
  şimdi de fatih terim'e eleman çeken yiğit şardan'ın safındasınız. allah var da allah var :)
  bir bukalemunun çıkıp ben hiçbir zaman renk değiştirmiyorum demesi gibi bir şey bu.

  albayrak geçmişte kaldığı rollerde yönetimde devam etse, belki biz başka şampiyonluklar da kazanacaktık. ama insanoğluna yetmiyor, transferden de sorumlu siz oldunuz, basın açıklamaları da size kaldı, tff'ye sağa sola karşı bizi savunmak da size kaldı. yani bu felaketler silsilesinin gelmesi asla tesadüf değil. taş olduğu yerde ağırdır. derin sularda yüzmeye çalışırsanız, sizi de bizi de boğarlar. boğdular da zaten.

  faruk süren'in de dediği gibi, artık yeter. albayrak başkanın da oturup biraz düşünmesi lazım, nerelerde ne yaptım diye.
  daha önce de tekrar ettigimy gibi eski dosttan düşman olmaz ama albayrak sınırları çok zorluyorsun.

  bu ülkede bu işler hükümete yakın olmakla, ticari ilişkiler ile falan yürüdü; belki hala öyle yürüyecek.
  bu sene beşiktaş'ı şampiyon yapan zihniyete engel olamadınız, futbolu gerçekten anlayan insanlar sezon başından beri neler döndüğünün farkında. farkına varamayanların ise geçmişe dönük maçları yeniden izlemesi gerekli, o tren kaçtı. testi de kırıldı, önümüzde de kırılan testilerin hesap vakti var. bu kulüp size başka testiler emanet edecek mi?

  abdurrahim albayrak'ın devam etmemesi hem galatasaray adına hem de kendi adına hayırlı olacaktır. belli ki psikolojisi ruh hali bu durumları kaldırabilecek düzeyde değil. destek olmak isteyenler ise albayraksporlu olabilir, hani biz terimsporlu olduk ya, bazılarının anladığı dil bu yani.
  neyseki gerçeklerin gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu var, buna şükür diyorum.
 • 4315
  dün akşam bir twitter spaces yayınında alttaki açıklamayı yapmış yönetici;

  https://twitter.com/...116791317123074?s=21

  --- alıntı ---

  abdurrahim albayrak: ''mustafa başkanımızın yaptığı son basın toplantısında ben çok üzüldüm. en büyük zararı ben gördüm, ben kendimi hazırlamıştım başkan adayı olacaktım. sonra olmamaya karar verdim. biz başkanın öyle konuşacağını tahmin etmiyorduk.''

  --- alıntı ---

  dün yiğit şardan hakkında yazdığım bir entry’den kendisi hakkındaki parçayı alıp buraya da ekleyeceğim.

  --- alıntı ---

  bir de, bu açıklamalar ışığında yarın öbür gün abdurrahim albayrak'tan da bir açıklama bekliyorum mustafa cengiz ile hoca hakkındaki açıklamaları sonrası nasıl ters düştüğünü nasıl bu yüzden şardan'ın yanında yer aldığını ve şardan'ın başkan olması gerekliliği vs. hakkında.

  --- alıntı ---

  entry’yi görmek isteyenler; (bkz: #3184150)

  hiç şaşırtmıyorlar. ben biraz zaman, gün geçer diye beklemiştim, dün akşamüstü yazmışım gece açıklama gelmiş. hiç samimi geliyor mu size? 4 yıldır birlikte yürüdüğü yol arkadaşını 2 dakikada sattı sattı koltuk sevdasına farkında mısınız?

  taktikleri hep aynı, çok benzer.

  “kandırıldık de geç ne bilecekler ya?”

  şaşırtmıyorlar dediğim gibi. şimdi yine iyi niyetini, severek yaptığı işini falan konuşabilirsiniz.
 • 4316
  https://twitter.com/.../1403112890719145984

  kimi satmış, kimle berabermiş filan beni zerre ilgilendirmeyen şahıs. dün gece konuştukları arasında beni ilgilendiren kısmı kendi çıkarlarını galatasaray'ın önüne koymuş olması. mart ayında "gel seçime girelim" diyen yiğit şardan'a hayır diyor, sonrasında malum basın toplantısına kadar aday olmayı düşünüyor, basın toplantısı sonrası ondan da vazgeçiyor ve ne kendisi, ne de yiğit şardan belirlenmiş adaylık başvurusu tarihine kadar liste veremiyor. peki sonra ne oluyor, "hop hop hop değiş tonton" seçim ertelenmiyor da iptal ediliyor. peki neden? beyefendiler mustafa cengiz yönetiminden 17 kişiyle listeyi tamamlayıp seçime girebilsin diye.

  ....

  takımın durumu belli, şampiyonlar ligi ön eleme tarihi belli, transferler konusunda kritik bir dönemdeyiz sen hepsini kenara itip seçime girebilmek için iptal eden kararın altına imza atıyorsun.

  bu yapılan şey benim gözümde galatasaray'a ihanettir.
 • 4320
  galatasaray'ı yürekten sevdiğine inandığım galatasaray'ın mevcut yöneticisi, bir galatasaray taraftarı. mustafa cengiz yönetimi öncesi de yönetim içerisinde aldığı görev tanımı çok başarılıydı ancak sayın cengiz ile beraber görev tanımı değişti ve bunu net bir şekilde yönetemedi. kasa kolaylığı sağladığı için bireylere olması gerekenden fazla görevler verilmemeli. 3.5 senede kendisi ve içerisinde bulunduğu yönetim 1 adet oyuncu satamadı. suyun karşı yakası öyle yada böyle bu işi becerirken biz armut topladık. 3 senedir n'diaye'nin satılması dışında takıma ekonomik olarak katkı verecek 2. bir isim yok. ozan kabak'la sözleşme uzatamadığımız için 13 milyona gitti ve ucuza gitti, piyasa ortada. burası türkiye evet ama kimler 15'in üzerine gitti ve belki de gitmeye devam edecek. ozan'ı 13'e sattılar diye kimse alkış beklemesin. ki çocuk istese 7.5 milyon euroya da gidebilirdi. bazı isimleri satmak zor evet ancak sizin işiniz bu takımı yönetmek, zor işleri başarmak. bunu becerebileceğiniz için o makamlara geliyorsunuz. oyuncu satamadığımız içinde kiralık oyunculara yada bir menajerin portföyüne takıldık ve kaldık ve yönetim olarak başarısız olduk.

  saha dışarısında neler yaşandığını bilmiyoruz ancak galatasaray saha içerisinde doğranırken sessiz kalınmamalıydı. ya da işler kötü giderken ortadan yok olunmamalıydı. eğer duygusal olarak kötü sonuçlar sizi yıpratıyorsa zaten o mevkide yer almamalısınız.

  fatih terim'i canı gönülden sevdiğine inanıyorum, yılların ilişkisi var ortada. ancak son dönemde sayın albayrak'ın öncelikleri değişti. belki de kendisi bu durumun farkında değil ancak fatih terim'in karşısında olan isimlere ses çıkaramıyor. bu işi yapmak çok zor ve 2021 türkiye'sinde bazı şeyleri yapmak çok zor ancak siz büyük bir çoğunluğu, galatasaray taraftarını temsil ediyorsunuz. bu iş zor ise yapmamalısınız zaten. çünkü bu işi de tabi ki taraftarlık var ancak yönetici olarak bir çıkar da sağlıyorsunuz, kimse kimseyi kandırmasın.

  sonuç olarak her şeyin bir sonu var, kendisinin de dönemi sona ermek üzere. son 3.5 senede başarı ve başarısızlıkları bir kişiye yıkmanın alemi yok, bu işi bir ekip işi. kendisinin yer aldığı cephede fatih terim'in başarıları ardına sığınmıştır. fatih terim o kupaları getiremeyince de ihale haklı bir şekilde an itibariyle kendisine ve yönetimine kalıyor. hocanın da büyük hataları var ancak biz sayın albayrak'ı konuşuyoruz. yanlış tarafta yer aldı, saha içerisinde yer alan takımı güçlendiremedi ve tabi ki saha dışarısında gerekli gücü oluşturamadı galatasaray adına. nankörlük yapacak halim yok, abdürrahim albayrak galatasaray markasına güç katmıştır, büyük katkıları olmuştur. 6 şampiyonluğu olan bir yöneticiden bahsediyoruz, bunun tesadüf olacak bir tarafı yok. ancak geçen zamanla beraber sorumluluğu özellikle mustafa cengiz yönetimi döneminde artmış ve başarısız olmuştur. insanlarında kendisine bu kadar yüklenmesinin sebebi bu geçmişi.

  hakkında hayırlısı, emekli olmak her iki taraf içinde fazlasıyla iyi olacak. yönetici olmayı bıraktıktan sonra galatasaray'a amatör şekilde yine destek verecektir, belki yine kasa kolaylığı sağlayacak. hizmet vermekten kaçacağını sanmıyorum. hizmet vermese de bizim gibi bir taraftar olarak galatasaray'ı destekleyecek. bu sevgi bitecek bir şey değil, hepimiz galatasaray için kafa yoruyoruz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!