• 3338
  ömür boyu galatasaray yönetiminde kalması lazım. çok büyük galatasaraylı. zamanında yönetim listesinde yer almayınca hüngür hüngür ağlayacak ve üzüntüden yağmurda sırılsıklam olacak kadar sevdalıdır.

  https://twitter.com/...630796004724736?s=19

  ancak o falcao ile o fotoğrafı çektirdikten sonra o iş olmalıydı, olacak. bu konuda hatalı.

  gerekiyorsa transfer işlerinden uzaklaş ve ama asla yönetimi bırakamaz. yeri gelirse kızarız ederiz ama takımın geleceği falcao meselesinden daha büyük. albayrak giderse sistemin bir önemli bir dişlisi çöker. birilerinin topyekûn saldırdığı dönemde zayiat vermek bizi zayıflatır. falcao meselesinde eleştirelim ama albayrak olmazsa neler olacağını da hesap edelim. herkes bunu bilsin.

  en fazla transfer işlerinden uzaklaşır, diğer türlüsü olamaz.
 • 3339
  ömür boyu galatasaray' da kalacaksa, florya sınırlarından dışarı çıkmadan, futbolcu-yönetim ilişkilerinden sorumlu olarak kalması gereken yöneticimiz. hüngür hüngür ağlamak ve yağmurda sırılsıklam olmak başarısızlıkları kapatmaya bahane değildir. cebindeki son parayı galatasaray için harcayıp binlerce km yol tepen, aç susuz takımın peşinde koşan taraftara da haksızlıktır bu kriterler.

  sistemin dişlisi değildir. birilerinin topyekûn saldırdığı dönemde bile, saldıranların maşalarına övgü dolu sözler sarfedip, bırakın haklarımızı savunmayı, kendi evimizde plaket verme acizliğine kadar gitmiştir. albayrak olmazsa olmazımız değildir. herkes bunu böyle bilsin.
 • 3342
  sanki dursun özbek ve levent nazifoğlu kadroyu yıldızlarla doldurmuştu, "transfer sihirbazı" diye nitelendirilen haldun üstünel ve partneri adnan sezgin mükemmel takımlar kurup şampiyonluklar kazandırmıştı, özhan canaydın - ergün gürsoy ikilisi nokta transferler gerçekleştirilmişti, ünal aysal ve bülent tulun yanlış adamlar almamıştı, adnan polat camiayı uçuşa geçirtmişti de abdurrahim albayrak kötü işler çıkarıyor gibi bir algı var.

  halbuki abdurrahim albayrak da herkes gibi bir insan. yanlışları elbette vardır ama doğruları daha çoktur. abdurrahim albayrak gidince, yerine mükemmel bir yönetici gelmeyecek. son otuz senedir galatasaray'ı yöneten kitlenin hali ortada. yukarıda bir kısmını saydım. devamını da getirebilirim. galatasaray'ı her görev aldığında şampiyon yapan abdurrahim albayrak bu hale sokmadı. yukarıda saydığım isimler bu hale soktu. misal abdurrahim albayrak olmasaydı, çoğumuzun hala böbürlenerek anlattığı 2001-2002 şampiyonluğu kazanılır mıydı? sanmıyorum. aynı şekilde 2014-2015 şampiyonluğunda da rolü büyüktür.
 • 3343
  bu adamın galatasaray’ı ne kadar içten ve çok sevdiğine kimsenin şüphesi yoktur sanırım ama duygusallıkla profesyonellik çok farklı şeyler. futbolculara abilik yapsın, onların dertlerini dinleyip çözsün, onlarla şakalaşsın, tavla oynasın, fatih terim’in gönlünü hoş tutsun vs. ama asla transfer işlerine karışmasın. futbol piyasasının dinamikleri ve gerekliliklerinden anlamayan, profesyonellikten uzak, çok kötü bir yönetici çünkü bu konuda. amrabat, modeste, alan, falcao fiyaskoları ortada. allah’a yakın transfere uzak ol abicim sen.
 • 3345
  son transfer sihirbazı yöneticimiz.

  kadir çetinçalı ve süleyman rodop'un istihbaratı doğruysa kendisinin falcao ile macerası bize 5 milyona patlıyor.

  bonservissiz diye gidip 5 milyona 33 yaşında adam alıp, üstüne bir de transfer başarısı, dünya çapında golcü, akşamları gözlerimize uyku girmedi falan edebiyatı yapılacak en çok ona üzülüyorum.
 • 3346
  yıl 2019 hedef sampiyonlar ligi sampiyonlugu, hala olmazsa floryanın cokecegini dusunenler var. arkadas bu takımda turk 11 oyuncusu yok. yabancılarıda anaokulundan getirmedik hepsi profesyonel adamlar, albayrak bu adamlar ortak dil bile konusamazken nasıl florayayı toparlıyor acaba. arada melo gibi bir kac asırı cana yakın adam varsa onlarla bir iletisimi vardır o kadar. man cityde, barcelonada, bayern de albayrak varmı acaba cok merak ettim.
  zaten tum plan albayrakın uzerinden ise florayada biz bosa basarı falan beklemeyelim.
  kendisi su an transferlerden sorumlu gibi gozukuyor. fakat alan, modeste, falcao konusunda kabul edin etmeyin sacmalamanın otesinde hareketler yaptı.
  sezon icerisindeki acıklamaları sezon sonundaki acıklamaları, transfer sezonu icindeki acıklamaları;
  albayrak acıklama yazın bakın, ya yalan soyledi ya da ne dedigini bilmiyordu, her seferinde soylediklerinin tersi oldu. ya da yaptıgı acıklamalarla takımı zor duruma dusurdu.
  kendisini savunanlar copu olmayanlar, bu kadar varklılı adamı elestiriyor diye savunuyor garip sekilde. benim copum olmaması yukarıdakilerin gercek oldugunu degistirmiyor heralde.
  fakat burada kendisinde hic suc yok, hala kendisini varlıklı diye, yonetici diye, arabesk kulturle takımı cok seviyor ya, kalp krizi geciriyor ya diye savunanlar oldukca orda olacaktır. biz de her sene neden sampiyonlar liginde basarılı yakalayamıyoruz diye tartırısırız.