• 3303
    falcao ile fotoğrafının sızmasıyla transferi zora soktuğu gün gibi açık. iyisin güzelsin de galatasaray yöneticisi yaptığı her işi on kere düşünerek yapacak. amatörlüğün bedeli bu işte. 11 gün kalmış monaco'nun elinde oyuncak olmuşsun ve alternatifin olmadığı için masadan kalkacak cesaretin de yok.
  • 3307
    malum fotoğrafın basına sızması monaco'nun elini niye güçlendirsin? sonucta falcao'yu monaco taraftarinin onune atti. dusunsenize benzer bir pozu bizden birisi verse, o adama ne kadar ihtiyacimiz olsa da sahiplenir miyiz?

    takimda golcu yokken kostas'in gonderilmesi, b planinin olmamasi (varsa da biz bilmiyoruz) vs elestirilebilir. ancak sanki o fotograf bizim elimizi guclendirdi diye dusunuyorum.
  • 3309
    falcao ile çektiği fotoğraf, monaco'nun bir anlamda itibarını zedelemiştir. sözleşmeli futbolcularıyla, kulüple anlaşmadan gidip fotoğraf çektiriyor, basına servis ediyor. amaç ne? galatasaray taraftarı çoşsun.

    al çoşturdu herkesi. monaco da tabii ki bu dakikadan sonra bu adamı vermez. sen onların itibarını zedelersen, onlar da bu kadar gaza geldiğin transfere taş koyar.

    hayır hepsine eyvallah, bak buraya kadar olan şeylere bile tamam. ama buna rağmen çıkıp "kardeş kulüp olduk" demesi asıl ağrımıza giden nokta işte.
  • 3311
    ona, "yapamazsın dediler. yapamadı." *

    canı sağolsun. iyi niyetinden sık sık hata yapıyor. uluslararası profesyonel işler ona göre değil. takıma babalık yapması bence en iyi olduğu konu. ona devam etmeli. transfer işlerine girmemesi gerekiyor ama elalemin kolombiyalısı ve monacolusuna da kendisini yedirecek değiliz. sadece çok heyecanlı bir kişilik. o kadar heyecanlı ki maçları izlerken bile neredeyse kalp krizi geçirecek.

    ama bu transfer dönemi bittiğinde iyi bir forvet getirmezse maalesef eminim ortalıktaki toz duman kalktığında insanlar suçlayacak birilerini arayacak. ve medyanın o suçları abdurrahim'e yönlendiemesi ve ikna etmesi çok kolay olacak. o yüzden dost tavsiyesi bir hatadır olmuştur artık geride bırak. çok önemli son 10 günün içine girdik. falcao olmuyorsa zorlamaması, başka isimlere odaklanması ve tatmin edici bir transfere imza atıp bu olacak şeyleri önlemesi tavsiyemdir.
  • 3312
    transfer yetkisinin derhal elinden alınması gereken yönetici. yeter kardeşim bu bir değil iki değil. modeste krizi ayrı, alan ve pato olayı ayrı, şimdi de bu falcao olayı. amatörlüğünün cezasını çekiyoruz sadece başka bir şey değil. bir insan kesin anlaşmadığı oyuncuyla çekindiği fotonun sızmasına nasıl izin verebilir? galatasaraylıdır, iyidir hoştur ama mümkünse bir daha şu transfer işlerine karışmasın. floryada oyuncularla takılmaya devam edebilir.
  • 3313
    bitirdiği bir tane bile transferi olmayan klüp yöneticimiz. geçen sene bu zamanlar da modeste dedirtti, devre arası alan dedirtti taraftara bu sene de falcao...
    ne zaman bu adamın başarısız olduğu, transfer komitesinde olmasının zararlı olduğu görülecek merak ediyorum.
    fotoğraf çekilip paylaşmak marifet değil, falcao buraya gelir işte o zaman marifet gösterisi olur. zaten transfer görüşmesinde ne konuşuyor merak ediyorum, olduğu ortamda ciddiyet olabileceği konusunda ciddi kuşkum var.
    kendisi en iyi yaptığı iş olan florya'da futbolcularla ilgilenme işini yapmalı, yurtdışına asla ve asla çıkmamalı.
  • 3314
    geçen sene ligi 5 hafta önce bitiremeyişimiz, şampiyonlar liginde en kolay gruptan çıkamayıp giden 35 milyon euro ya yakın para, kameralara çıkıp, en az 2 tane alacağız deyipte yapılamayan transferler, zedelenen takım ve oyun yapımız, gerilen, çürüyen sinirlerimiz, başka takımlara malzeme verecek boş ve gereksiz açıklamalar. bende kendimi bildim bileli galatasaraylıyım, ali sami yen' de bilet kuyruklarında sabahlamış, deplasmanlarda coplanmış, narkozlu haldeyken galatasaray marşı söylemiş bir taraftarım. kim olursa olsun, başarısızlığı galatasaraylılıkla bağdaştırıp affetmesin. bu kadar olandan sonra da kimsenin canı sağolmasın. geçen sene en az 2 transfer yapacağız derken, şampiyonlar ligi kurasında kahkaha atarken ve falcao ile resim çektirirken kimse başına silah dayamadı abdürrahim albayrak' ın. dünyada tek kalan forvet falcao gibi davranılması ve bunun taraftara çeşitli bahanelerle böyle aksettirilmesi rezalet ötesi. kampa yetişmedi, ligin 2. haftası oynanacak, takıma uyumlu forvet 2 senedir yok malesef.
  • 3315
    kendisi hakkında en çok üzüldüğüm şey falcao'yu alamaması değil. takım ve taraftarı bu kadar yıpratan bir sürecin sonunda transferin son günü fazla para verip falcao'yu alsak dahi televizyonda kendisini eleştirenlere bu kadar şey olmamış gibi gülerek cevaplar verecek olmasıdır. transfer yapma görevi elinden alınmazsa 2-3 seneye galatasaray taraftarının yarısı psikolojik tedavi görmek zorunda kalır.
  • 3317
    falcao transferini çıkmaza sokan yöneticimiz. o fotoğrafı çektirme kardşeim. haydi bir halt ettin, çektirdin. sonra çıkıp konuşma "elimde başka fotoğraflar da var, monaco başkanıyla fotoğraflar var" diye saçma sapan beyanatlar verme. verme kardeşim ya. "evet bir fotoğraf sızdı, olmaması gerekirdi, gerekeni yapacağız" de, geç git.
  • 3318
    bonservis ödemeden herkesin ayıla bayıla takdir ettiği jimmy durmaz alınırken iyi, bir sezon önce bonservislerine toplam 60 milyon euro verilen nzonzi-seri ikilisi 2 milyon euro maliyete gelirken iyi falcao transferi uzayınca tü kaka olan yöneticimiz. gerçekten bazı insanlara klavye kullanması için ehliyet verilmeli. kibirli ve küstahsınız.
  • 3319
    albayrak florya içerisinde gayet başarılı bir yönetici. takım içerisindeki maddi manevi sorunları hocaya gitmeden çözmesi, oyuncularla hoca arasında gördüğü köprü görevi, tesisteki atmosferi sıcaklaştırması vs. şüphesiz başarılı ve iyi bir sima camia içinde. ama yalnızca florya içinde. florya dışına çıktığı anda bu durum tersine döner ve bu albayrak gibi uzun yıllardır tanınan ve olumlu bakılan bir simayı antipatikleştirir.

    modeste, alan, pato, falcao olaylarında yaptığı iletişim hatalarıyla kendine çok büyük zararlar verdi ve taraftarın sinirlerini çok yıprattı. belki de iyi niyetiyle bu süreçlerde sorumluluk sahibi olmak istedi ama bu işin ehli olmadığı en başından belliyken, artık gelinen noktada apaçık görünüyor.

    artık ehli olduğu işlerle meşgale olup, abdurrahim abi olarak kalması hem onun için, hem de camia için çok daha faydalı olur. ne taraftarın sinirleri daha fazla yıpransın ne de bu kulübe uzun yıllar boyunca hizmet vermiş, sevilen ve sayılan şahsı yıpransın.
  • 3320
    1) jimmy bonservisi elinde bir futbolcu. istediği parayı verdiğinde gelir. yöneticilik başarısı değil.
    2) nzonzi - seri ikilisi abdurrahim albayrak değil, şükrü hanedar operasyonudur. gerçek bir yöneticilik başarısıdır.
    3) alan, modeste, pato rezillikleri kendisine aittir. sağlam rezilliklerdir.
    4) bu rezillikler sonucu mecbur kalıp transferin son günü kasımpaşayı zengin eden kendisidir.
    5) daha sonra 13 milyon bayıldığın futbolcuyu "ilk önceliğimiz diagne'nin satılmasıdır" açıklamasıyla çöp kutusuna çeviren de kendisidir. iddia ediyorum, kripto fenerli bir yöneticimiz olsa bu açıklamayı yapmak aklına gelmez.
    6) falcaoyla fotoğraf çektirme basiretsizliği, "daha ne fotolar var bir bilseniz" açıklamaları kendisine aittir. transferin bu noktaya gelmesinde bu açıklamaların ve davranışların çok ama çok büyük payı vardır.

    ha olur da bir şekilde falcao transfer edilirse (ki ben bu durumda da abdurrahim albayrak sebebiyle transferin çok daha maliyetli olacağını düşünüyorum) tüm bunlar unutulacak maalesef. liyakat çok büyük sorun bu memlekette.
  • 3321
    radamel falcao garcia süreciyle alakalı eleştiri oklarının hedefinde olması son derece normal, aksi anormal olurdu zaten. %99 açıklaması, fotoğraf vermesi vs. tekrar tekrar yazmaya gerek yok, sürecin idari anlamda yürütülüş tarzı son derece kötü. mali açıdan ise olumlu bir hava söz konusu, yönetim bonservis vermemek için her türlü direnişi, duruşu sergiledi belli ki, takdir edilesi.

    gelinen noktada en suçsuz hatta tek suçsuz kesim galatasaray taraftarı, psikolojisiyle muazzam oynandı/oynanıyor. hasan şaş'ın "falcao'ya gülüyoruz" çıkışı, akabinde adam için girişimlerde bulunmaya başlamamız, albayrak'ın hataları, farklı yöneticilerin imaları, bazı muhabirlerin bitmek tükenmek bilmeyen gazları... şu ortamda taraftar ne yapacak abicim? "bekleyin" deniyor? e zaten bekliyor taraftar, ne yapabilir başka ama insaf yani arkadaş, neredeyse 2 ay olacak.

    falcao'nun takıma dahil olacağına inanıyorum ve bu dahliyetin transferin son günü gerçekleşeceğini düşünüyorum ancak lütfen sevgili albayrak, daha fazla malzeme vermeyelim artık, yakışmıyor.
  • 3322
    falcao'nun yanına gidip fotoğraf çekilen (buradaki sorun fotoğrafın sızması, yoksa gitsin istediğiyle çekilsin), kaybedilen bir maç sonrası taraftarın gazını almak için (mağlubiyetin önüne geçmek) "%99" açıklaması yapan birinin, eğer bu transferi gerçekleştiremezse utancından istifa etmesi gerektiği düşüncesindeyim. transfer yapamayabilirsin eyvallah ama bu süreci böyle yönetemezsin.
  • 3323
    türkiye gibi bir yerde kimse utanmaz arkadaşlar. adam gelse de gelmese de gitmesi lazım. çıkar gülerek başardık alcağız dedik aldık derler. adam emre mor için kimse alamayacak dedi aldık dedi. daha neyi tartışıyorsunuz. herkesin istemediği emre mor için dedi.

    kim işini kötü yaptığı için istifa etmiş bu ülkede. bugüne kadar başardığı tek bir transfer yok. adam yerlileri bile halledemiyr. halletse de kaptırmamak için fazla para verip anca bunu yapabiliyor.
  • 3324
    kendisine herhangi bir şekilde ayıp edilmemekte, yanlış yapılmamakta ve günahı alınmamaktadır.
    eğer bir birey, herhangi bir konuda kendisini sorumluluk altına sokuyor ve inisiyatif alıyorsa, süreç devamında ve sonundaki başarısızlıkları da göğüslemek zorundadır.
    abdürrahim albayrak, yapabileceğinden fazlasının sözünü verip eylemini yapıyormuş gibi görünmeye başlamıştı ve perdenin arkasının boş olduğu görünüyor. kendisi takım-yönetim-teknik kadro koordinasyonunu yapması gereken ve hatta bu topraklarda en iyisini yapan kişidir bence ve öyle kalmalıdır.
    ne zamanki gaza gelip geleceğe dönük şeyler yapmaya başladı, bireysel yetenekleri ve edimleri kendisini belli etti. iyi galatasaraylı olmak, heyecanla maç izlemek, her görevde başarılı olunacağı anlamına gelmez. normal şartlarda, zagne 15 milyon yuro videosundan sonra yönetim kararı ile görev tanımı düzenlenmesi gerekirdi ama maalesef bizde profesyonel kararlar alma becerisi yok. falcao transferinin olup olmaması, kendisinin kabiliyet, bireysel görünüm-imaj ve iş bitiriciliğini çok fazla değiştirecek bir duruma yol açmaz çünkü azıcık algılaması olan herkes için abdürrahim albayrak’ın ne olduğu bellidir.
  • 3325
    çok iyi bir insansın. her geldiğinde, her kulüpte bulunduğunda şampiyon olduk sanırım. hepsi için teşekkür ediyorum. allah razı olsun. ama kendi servis şirketini yönetir gibi kulüp yönetiyorsun abicim. bize medya da anlatılanların çoğu sizin istihbaratınız. belki de oraya kadar gelmedi bu süreç. biz gaza geldik. bir değil, iki değil bu hatalar. hadi asamoah transferi özbek yönetimine yapılan bir yanlıştı, juventus yönetimi tarafından. ama alan/pato, santrforsuz başlangıc, diagne transferi, banega süreci ve falcao süreci sıra sıra insanları yoruyor abicim. anlayın bunu. senin de yorulduğunu biliyorum orası ayrı.

    3-4 tane yardımcımız var, scout ekibimiz var, şükrü hanedar var ama bir tane iletişim direktörü yok. çıkın sosyal medyadan veya televizyondan açıklayın süreçleri. siz de rahat edin, biz de rahat edelim. monaco yönetiminin suçlarını boşu boşuna siz üstlenmiş oluyorsunuz. bir kere oh be ne kadar rahat bitirdik, ne kadar güzel hazırlandık sezona diyelim. imkansız.

    yine de seri ve nzonzi gibi maddi ve manevi harika yönetilmiş transferlerimiz var. kimin emeği geçtiyse teşekkür ediyorum.
  • 3326
    kendisi hakkındaki önsözüm, kendisiyle şahsen tanışmıyorum.

    kimse eleştirilemez değildir ve kimse galatasaray'dan büyük değildir. belki yaşları itibariyle heyecanlı belki karakteri sebebiyle sabırsız bazı taraftarlarımız kendisini eleştirirken biraz daha dikkat etmeli diye düşünüyorum.

    abdurrahim albayrak; başkan kim olursa olsun, her yönetim kurulu listesinde mutlaka olması gereken bir insandır. neden mi? bir iki tane elimden geldiğince saymaya çalışayım.

    1. mevcut siyasi görüşü ve kime yakınlığı olursa olsun, önceliğini galatasaray'a ve takımın menfaatlerine verir.

    2.özü sözü birdir. bir kere iyi bir insandır. şu aralar iş dünyasına baktığın zaman gerçekten böyle adamlar bir elin parmağını geçmez.

    3. florya'da herkesin ihtiyacına koşar. futbolcunun eşinden çocuğuna, floryanın çaycısına kadar herkesin derdini dinler, elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışır.

    4. söz konusu galatasaray olduğunda ne kadar kırgın, kızgın olursa olsun; her zaman kırgınlıklarını bir tarafa bırakır ve göreve koşar.

    5. her seferinde liseciler tarafından ezilmiş, dışlanmıştır ama yönetimde olmadığı zamanlarda bile kendisinin galatasaray'ın gollerinde veya yenilgilerinde ne hallere girdiğini hepimiz gördük.

    kısacası, eksiklikleri mutlaka vardır. ancak ne falcao, ne alan, ne pato, kendisine olan saygımı değiştiremez. ünal aysal'ın yaptığı en büyük hata kendisini listeden çıkartmaktı. zaten gerisini biliyorsunuz. her güzel dönemin içerisinde bizzat aktif rol oynayan ve yönetime girmediğinde çocuklar gibi ağlayan şu adamı nasıl gaddarca *** eleştirebiliyorsunuz anlamak mümkün değil.

    hiç izleyememiş olanlar ve tekrar izlemek isteyenler için linki aşağıya bırakıyorum

    saygılar sunarım.

    https://twitter.com/.../1164600528061587456