• 3237
  "gidip, ağırlanıp, futbolcuyu alamadan gelme" başarısını, "gidip, ağırlanıp, futbolcuyla fotoğraf çektirip alamadan gelme" seviyesine çıkartan as başkanımız. çektirme kardeşim o fotoğrafı. çektirme yahu. çektirme yani. ne var? evet, gizleyemeyebilirsin kendini. uçakta ahmet bulut ile fotoğrafını çektiler mesela. bundan kaçamazsın. ama adama sarılıp, kocaman sırıtıp fotoğraf çektirirsen yaşatacağın rezilliğe hazır olacaksın. şimdi hırs yapıp bonservis döktürtecek bize bir de.
 • 3238
  falcao transferi yatarsa ki yatıyor gibi görünüyor vebali benim için kendisinin boynunadır.

  her transfer olacak diye bir şey yok, hele falcao gibi maliyetli bir futbolcunun transferi en zor transferlerden. hele hele bonservissiz çıkarmaya çalışıyorsan çok daha zor.

  bu transfer olmasa, 31'ine kadar uğraşıp bariyer mariyer deseler bir iki gün üzülürdük, sonra zaten olacağı yoktu ya moduna girerdik.

  ama... sen gidip falcao ile yanak yanak fotoğraf çektirirsen, bu fotoğrafı bilinçli bir şekilde sızdırırsan orada ortalık karışır. eğer fotoğraf kendisinden habersiz sızdırıldıysa vay halimize. o odada kaç kişi var da fotoğrafı abdürrahim albayrak'tan habersiz sızdırabilme cesaretine sahip?

  ala/pato diye gittiler, eli boş dönddüler. 3-5 gün sinirlendik. sonra herkes yoluna devam etti. bu takım 6 ay forvetsiz oynadı. bu takım taraftarı her şeyi sineye çekti. ama o fotoğrafı çektirmeyeceksiniz ıslak imzayı almadıysanız, oyuncunun kulübü ile son düzenlemeyi yapmadıysanız.

  eski entrylerime merak eden bakabilir, yaşı ve maliyeti nedeniyle falcao alınmaması taraftarıydım. ama bu fotoğraf düştükten sonra artık alacaksın o adamı diyen insanlara katıldım. böyle bir amatörlük olabilir mi yahu? niye nzonzi ile seri ile yanak yanağa fotoğrafı yok herhangi bir yöneticinin?

  transferler yatar, son anda yatar, imza atacakken mürekkep biter yine yatar. bunların hepsine okey. ancak o fotoğrafı düşürmeyecektiniz meydana. dalga malzemesi yapmayacaktınız bu kulübü.

  bu kadar amatörlük olmaz.
 • 3239
  değil falcao, tüm radamel'lerden daha kiymetli adamdır galatasaray için.

  muslera'nin fotoğrafına "cimbombom" yazdıran kendisi olmadığına göre sıkıntı yok.

  galatasaray 2. baskani olarak falcao'yla görüşmeye monaco'ya gittiyse bu transferin bitmesi gerek o ayrı bir şey ama olmazsa da olmaz amk ya.

  asıl kendi itibarlarini kurtarmak için bundan sonra 3 yerine 5, 1 yerine 3 verirlerse benim gözümde başarısız ve yanlış is yapmış olurlar. şu ana kadar nasıl özenle harcama yaptılarsa devam etsinler. tek kuruşumuzu hesapsız harcamasinlar.

  falcao da olursa ekime, olmazsa ...
 • 3241
  galatasaray'ımızda çalıştığı 6 dönemde 6 şampiyonluk yaşayan, galatasaray'da çalışmanın mutluluğunu en derinden hisseden, heyecanı ve samimiyetiyle bizden biri olan galatasaray sportif aş yönetim kurulu başkan vekili'miz. son iki transfer sezonunda belki aşırı samimiyetten belki de yanlış görevlendirilmelerden ötürü söylemleri ve davranışları eleştirilse de çok güvendiğim değerli yöneticimizdir kendisi. eski başkan ve kardeşleri gibi şahsi otel masraflarını kulübümüzden faizle istemeyen, kulübümüzden alacaklarına karşılık haciz yoluna başvurmayan yöneticimizin geçtiğimiz dönemdeki transfer sürecinde eksik kaldığı noktalar olmuştur. falcao ile fotoğrafının basına sızması, iki santrafor alacağız açıklamasının ardından oyuncu satılamayınca transfer yapılamaması ve de kış transfer döneminde havaalanında yaptığı açıklamalar kendi hanesine eksi yazsa da florya'da olduğu her zaman içimi rahatlatmaktadır.

  --- alıntı ---

  galatasaray mali genel kurulu'nda açıklanan denetleme kurulu raporunda, "26.07.2017'de ismi belirtilmeyen yabancı misafir ile birlikte 4 kişilik gecelik €80, e-spor yöneticisi serhat özbek'in ise gecelik €150 fiyatla aralıksız 48 gece konakladığı, tüm ekibin 38 bin 102 tl ekstra harcamaları ile birlikte toplam 109 bin 204 tl'lik tutarın galatasaray kulübü'ne fatura edildiği saptanmıştır." denildi.

  --- alıntı ---

  https://www.futbolarena.com/...rtaya-cikti-345288h/

  https://www.fanatik.com.tr/...en-geri-adim-2082236
 • 3242
  ikamesi olmayan yöneticisi.
  her takımda, her kurumda, her organizasyonda bir kişinin pis işleri yapması gerekir aklınıza gelebilecek her şeyde bu böyledir.
  klübümüz içinde pis diyebileceğimiz veya angarya diyebileceğimiz çetrefilli çokca özveri gerektiren işleri kendisi yapmaktadır bu sebeple çok gereklidir.

  yerine kendi mantelitende birini koyup ikame edene kadar bu görevi yapan kişiden vazgeçemezsin veya eksiksiz bir sistem kurarsın kurumsalcılık oynamaz gerçekten kurumsal olursun klüp şirket gibi yönetilmeye başlar o zaman ihtiyacın kalmaz dersin ki artık gitsin ama ortada öyle bir durum yok.

  kendisini çok seviyor değilim ama yaptıklarına saygı duyuyor ve gerekliliğini anlıyorum. klüp için gerçekten gerekli. mesela aramızda ulturaslan'ı sevmeyenler vardır ben mesela onlardan biriyim, ama klübüm için uyumadan yaptıkları hazırlıkları her branşa öyle yada böyle tribün olmalarını onlarsız ikame edemeyiz. abdurrahim albayrak yönetimdeki taraftardır profesyonel kalıba oturmayan işleri yapan kişidir %100 profesyonel bir yapı kurulmadığı sürece varlığı değerlidir.
 • 3245
  galatasaray tarihinin belki de en başarılı yöneticisi ama burada herkes kendisine iş öğretiyor, medyada çıkan haberlerle gözdağı veriyor. ben artık imaj kurbanı olduğuna eminim. bu adam rizeli olmasa, türkçe'yi daha düzgün konuşsa tapılırdı kendisine. hiçbir artı özellik katmamış,döneminde bir kere 3. bir kere 5. olduğumuz haldun üstünel'in bile ne kadar iyi yâd edildiğini düşünürsek. bu adam 6 dönemde 6 şampiyonluk istatistiğine sahip. ölüp bittiğimiz her oyuncu bu adama bayılıyor, belki bu yaz son 20 yılın en iyi transfer dönemini geçiriyoruz ama adama iş öğretiliyor burada ya iş. insanların kusursuzmuşcasına bu kadar had bilmemesine inanamıyorum.
 • 3248
  gidip falcao ile görüyorsun ve resim cektiriyorsun, tüm bunların monaco kulübü ve menejerinin haberi olmadan mi yapildigini düşünüyorsunuz. muhtemelen falcao ile ön sözleşme yapıldı, monaco bizim gardimizi biz monaconun gardını dusurmeye çalışıyoruz. diagne satilmadi ve o nedenle biz de 15 gün sonra gelse de olur modundayiz. abdurrahim albayrak 10 numara yöneticidir. sizin arkadaşlarınıza hava atmaniza ya da iş olmayınca arkadaslarinizin sizinle dalga geçmesine meze edilmeyecek biridir. nzonzi ya da seri şükrü hanedar sayesinde gelirken falcao'yu abdurrahim getiremedi diyorsanız yanlış bir tespit olur.
 • 3250
  kendisine florya'dan çıkma yasağı getirilmeli. kesinlikle iyi niyetinden zerre şüphem yok fakat transfer komitesi kurulmayıp, abdürrahim albayrak'ı görüşmelere yollamak, evin iç mimarisini yapmak için, işini çok iyi yapan bir boya ustası tutmak gibi bir şey. **

  sen bu adamın bu işi yapamadığını üst üste bütün transfer dönemlerinde tecrübe edip, hala falcao ile görüşmesi için monte carlo'ya abdurrahim albayrak'ı gönderiyorsan, sen de bu işten anlamıyorsun demektir. daha 1 sene olmadı kendisinin pato ve alan için arabistan'a gidip, sırıta sırıta "bize çok güzel yemek ısmarladılar he he" diye geri gelmesinin üzerinden. o gün "transfer işlerine bundan sonra karışmayacaktır" diye açıklama yapılıp varını yoğunu florya'ya harcaması gerekiyordu.

  fakat gözlemlerime göre abdurrahim albayrak maddi konularda mustafa cengiz ve ekibine çok katkı verdiği için mustafa cengiz de kendisine bir şey söyleyemiyor.

  edit: bu arada konunun falcao transferi ile de hiç bir ilişkisi yok. her fırsatta söylüyorum. istiyorsa messi'yi transfer edelim, kendisinin görevi transferler ile ilgilenmek olamaz, olmamalı.

  edit2: en ofsayt entry’m olmuş. derdimizi anlatamamışız demek ki. üzüldüm. canınız sağolsun.
 • 3252
  hakkında bir kavram kargaşası yaşanan yöneticimiz.

  1- abddürrahim falcao’yu bitirmeye mecbur değildir. pekala oraya kadar gidip oyuncunun kulübü ile görüşüp, bonservis konusunda inat devam ediyorsa transferi bitirmeden dönebilir.
  2- ergen taraftarımızın gazına gelip 5milyon bonservis bayılıp teslim olması kabul edilemez.
  3- yalnız buna rağmen abdürrahim de günahsız değil; o falcao fotoğrafının izahı yok. o fotoğrafı veriyorsan ertesi gün uçağa bineceksin o oyuncu ile; hele ki transfer gerçekleşmezse galatasaray’ı değil ama kendini madara edersin.
 • 3253
  bir futbolcuyla fotoğraf çektirmiştir, alamadan da dönmüştür. bununla yaşamayı öğrenin. deal with it. çok zorunuza gidiyorsa da florya'ya falan gidin ne bileyim.

  yahu nedir herkesin bu adama şunu yapacaksın apo, bunu bilmezsin apo tavrı? yahu adam altı kere yönetimde görev almış, altı kere şampiyon olmuş. ama baksanız çok zeki galatasaray sözlük yazarlarına göre bu adam iş bilmez.

  kuvvetle muhtemel hizmetlerinden ötürü bir dönem başkanlık da hediye edilecek kendisine. bu biraz liselilerin pasifize edilmesine bağlı. ben bu görev için yeterli olmadığını ama bunu hak ettiğini, şampiyonluk görecek bir başkan dahi olabileceğini düşünüyorum.

  neymiş fotoğraf çektirdiği adamı alıp gelmeliymiş. sana ne be? sana ne? mecbur mu? çektirdi, almadı. hatta alamadı. dil bilmiyormuş ya o yüzden.

  bıktım. bıktırdınız. yetti be.
 • 3254
  falcao eşyalarını toplamış ailesiyle otelde kalıyor. sosyal medyada en büyük ateşi yakan yine oyuncu. 'cimbombom' yazan adam birde gidiyor abdürrahim albayrak ile görüşüp anlaşıyor poz veriyor. ama bizim yangıncı taraftar napıyor abdürrahim'i çarmıha geriyor. asıl galatasaray yöneticisine sallamak o kadar kolay o kadar ucuz değildir. alamazsa şerefi iki paralık olacakmış yok ya!

  (bkz: engelle butonu)
 • 3255
  falcao'yu satarlar satmazlar, oyuncu gelmemeyi seçer, mls'de miami'de oynayıp orada yasayacagim der vs bunlar abdurrahim albayrak'la ilgisiz şeyler. falcao'yu hipnotize edip de aklina girecek degil ya, adam istemiyorsa istemiyor. ama ergen gibi futbolcuyla sarmas dolas fotograf çektirip bunu servis etmek, marka değerimizi son derece gülünç hale sokuyor. galatasaray'in ciddiyetini ayaklar altina aliyor. bu tip anlamsizliklardan kacinmasi sart oglu elzemdir. üstelik ülkede takimla ugrasan bu kadar fazla kisi ve kurum varken kimseye kendi eliyle malzeme çıkartmamalidir.
 • 3256
  falcao'yla transfer görüşmeleri sırasında fotoğraf çekildiği ve bunu basına sızdırdığı gerekçesiyle hiçbir şekilde eleştirmeyeceğim galatasaray sevdalısı. falcao'yla görüştüğümüzü sağır sultan bile duydu, albayrak'ın onunla fotoğraf çekilmesi, yemek yemesi neden absürt olsun? basın birkaç gündür "transfer gerçekleşmezse büyük olay olur." minvalinde herzelerle olumsuz bir hava oluşturmaya çalışıyor. hiç gerek yok çocuklaşmaya. olmadıysa olmadı. uzatmaya gerek yok bu tür meseleleri.
 • 3258
  başı falan ağrımayacak yöneticidir. daha önce kapa bildirip almadığımız oyuncular oldu. abartmanın alemi yok foto mevzunu. asıl yedeksiz gidiyorsak ve forvet konusunda satma ve alma konusunda alternatifsizsek hepimiz başı ağrıyacaktır.
  falcao'nun bu saatten sonra gelip gelmemesi sadece falcao'nun elinde olan bir durum. gelmek istiyorsa zaten gelir bir orta yol bulunur. bunun için sn albayrak'ı suçlamak en hafif tabirle kendisine haksızlıktır.
 • 3259
  canımız, ciğerimiz abdürrahim abimiz. kendisi galatasaray futbol takımı için bir hava yastığı, emniyet kemeri kadar önemlidir. transfer olmadı diye şivesinden, karakterinden dem vurmak sadece abesle iştigaldir.

  keşke bazıları gibi 1 milyonluk adamları, 3-4 milyona getirip şov yapsa ve bu kadar eleştirilmese ama o da bizden birisi, bizim kadar düşünüyor galatasaray'ımızı lütfen bunu unutmayalım...