• 3221
  kendine hiç sıcak bakmadım. hala da sıcak değilim. hayat görüşü, siyasi görüşü, profesyonellik anlayışı her şey baştan aşağa zıt benim kafamdakilerle.

  ama bunlar, istifa etsin falan dediğim anlamına gelmiyor. kendisinin galatasaray sevgisi hakkında bir şüphem yok. lakin başka konularda şüphem var.

  2018-19 sezonunu şampiyon bitirdikten sonra kendisi, oğulları ve yakın çevresi twitter ve instagramdan "çok eleştirildik, en çok eleştirildiğimiz sezon oldu, her şeye rağmen yine de şampiyon olduk, 6'da 6 oldu, en zor şampiyonluğumuzdu, allaha şükürler olsun" tadında yazılar yazdılar.

  şimdi arkadaşlar, kötü iş yaparsanız eleştirilirsiniz. 6 ay forvet almazsanız eleştirilirsiniz. diagne'ye 15 milyon gömerseniz eleştirilirsiniz. bu eleştirilerden ders alacağınıza, bu eleştirilere ders niyetine çalışacağınıza "o kadar eleştirdiniz ama alnımızın akıyla çıktık yine bu işte" derseniz sıkıntı var. bu tam bir türk insanı kafası.

  eleştiren galatasaray'ın iyiliği için eleştiriyor. öven de galatasaray için yapılan emeklerin karşılığı olarak övüyor. yani çıkıp "haklı olarak eleştirildik, yine de şampiyon olmayı başardık, bu sezondan dersler çıkarıp önümüzdeki sezonlarda çok daha hazır olacağız, şampiyonluğu daha rahat kazanmak için uğraşacağız, aynı hataları yapmayacağız" desen zaten bayern münih falan oluyorsun.

  onun yerine "eleştiriniz ama noldu lan? noldu?" diyerek ne kendiniz gelişirsiniz, ne de bu kulüp daha ileriye gider.
 • 3226
  "1 değil 2 santrafor alacağız kimse merak etmesin" dedikten sonra eren gibi çıtkırıldım santrafor ile lige başladıktan sonra kendisini her gördüğümde sinirlerim bozuluyor. kesinlikle şov peşinde. ilgi sürekli onun üzerinde olsun diye çırpınıyor. transfer işleriyle en son uğraşması gereken kişi. futbolculara moral verme işlerini iyi yapıyor sadece iyi yaptığı işlere yöneltilmeli.
 • 3229
  falcao gelsin gelmesin o fotograf basli basina kendi reklamidir. buradaki kendi fanlari da dahil eminim tum galatasaraylilar o sakil siritis ve sarilmadan rahatsiz olmustur. acaba hangi dunya klubunde benzeri bir goruntu vardir merak ediyorum.
  ustelik adami henuz kesin olarak bile transfer etmemisken.
  olur da falcao gelmezse ne kadar buyuk bir rezillik olacagini hayal bile edemiyorum. ama rezillik falcao u alamamak degil 16 yasinda ergen gibi foto cektirip basina servis etmektir. heralde yasanirsa galatasarayi cok seven yonetici kendi adina geregini yapar
 • 3230
  abdurrahim albayrak ile ilgili bir sıkıntı var. taraftara #abdurrahimfalcaonerede tag'ini açtırtacak kadar büyük bir sıkıntı hem de. kendisine transfer yapıyor veya yapamıyor demiyorum ama onun ortada dolanması antipati oluşturuyor. mesela işi bilen birisi falcao ile sarmaş dolaş olan fotoyu imzalar atılmadan atmazdı. lakin abdurrahim albayrak'ın bu hareketi, iş bilme anlamında yusuf erdoğan’ın imzayı atmadan galatasaray forması giymesinden farksız maalesef.

  falcao transferi belki de yatmadı ama insanlar her saniye geriliyor. ayrıca taraftar da sonuna kadar haklı. yangın mangın geçin. bu takım geçen sezon gomis'i satıp sezona forvetsiz girdi. yarım sezon forvetsiz oynadı ve tarihinin en kolay şampiyonlar ligi grubundan çıkamadı. devre arası alan, pato vs. dediler, 2 gün kala 10 milyon euro'luk diagne geldi.

  tamamen algı üzerinden konuşuyorum, falcao yarın bize transfer olsa bile insanların aklında hep şu günlerde hissettikleri kalacak. he falcao gelir, golleri atar, her şeyi unutturur orası ayrı mesele ama ffp kıskacında olduğumuzdan ötürü hiçbir şey kesin değil ve sen imzalar atılmamışken bu fotoyu sızdırıyorsun. mesela falcao'nun imzayı atacağı günün sabahında* o fotoyu paylaşsaydı sıkıntı olmayacaktı ama öncesinde paylaşınca farklı geri dönüşler oluyor ve insanlara bu duyguları yaşatmaya kimsenin hakkı yok.
 • 3233
  yine gereksiz yere bir takım kişilerin oyununa gelen taraftarlar yüzünden eleştirilen yönetici. twitter’da saçma sapan hashtag açan ergenleri umursamayacağını düşünüyorum. transfer konusunda elinden geleni yaptığına inanıyorum. adam düne kadar monaco’daydı zaten. sadece kendisine bağlı bir şey değil bu falcao meselesi. oyuncunun hali hazırda sözleşmesi var monaco kulübüyle ve takımı bırakmak istemiyor. ben her şeye rağmen bu transferin biteceğini düşünüyorum inşallah.
 • 3234
  bu adam deli mi bitmeyen transfer için falcao ile sarıldığı fotoğrafın paylaşılmasına müsade etsin ya da hala instagramdan falcao'nun fotoğraflarını beğensin. belli ki iş bitmiş ve monako'nun forvet transferinin bitirip son okeyi vermesi bekleniyor. hakkında açılan hashtagler falan zaten deli zırvasından başka bir şey değil. boş yere saldırılan yöneticimizdir.
 • 3235
  eleştiri yüceltir, eleştirmek haktır, eleştirmek, eleştirme, eleştir..
  nerde ufak bi falso olsa da ordan girsek amiyane olarak yapıştırsak, gömsek diye bekleyen taraftarlarımız var.

  kusura bakmayın lügatım, edebiyatım çok iyi değildir ama bir şeyi bilirim bu hayatta kendim daha iyisini yapamayacağım veya tam olarak vakıf olmadığım konularda insanları, yaptıklarını, eleştirmem.. eleştirilebilir belki de burdaki boyut gömme derecesinde..

  söylediğim gibi yazmayı pek sevmeyen bi yazarım fakat üyelikten önce de hep takip etmişimdir sözlüğü, mübağala olacak belki ama askerlik süreci hariç okumadığım başlık yoktur belkide. ama bu kadar eleştiri olunca ki gömme derecesinde keyfim kaçıyor okumak istemiyorum bazen kendimi galatasaray sözlük değil de başka platformda zannediyorum yazılanların ağırlığını gördükçe.

  abdurrahim albayrak, benim sizin gibi has galatasaray'ı bi abimiz. sadece profesyonel olma derecesinde duygularını kontrol etmekte zorlanıyor. falcao transferinde o pozdan sonra bence imzalar atılacaktır. o da en az bizim kadar heyecanlandığı için o poz basına yansımıştır. evet haklısınız bizim duygularımızla beklentimizle biraz oynamıştır bu durum ama klübü için bu kadar emek verdiğinden emin olduğu(m/n)uz biri için de biraz daha basit ve sade dilde yorum yapmak daha uygun olur gibi.

  bu genele karşı olan bi görüşümdür, konunun denk geldiği yer burasıdır.