• 2375
  --- alıntı ---

  "her zaman taraftar haklıdır. onlardan özür diliyorum. 1 ya da 2 transfer yapacağız dedik. o gün şartlar öyleydi ama evdeki hesap çarşıya uymadı. alacağımız oyuncunun ileride bize 20-25 milyon euro cezaya mal olma ihtimali olduğu için o transferi yapamazdık."

  --- alıntı ---

  sözlerinin sahibi. gerekli açıklamayı 3-0'lık 18 eylül 2018 galatasaray lokomotiv moskova maçı sonrası yapmış.*
 • 2377
  18 eylül 2018 galatasaray l. moskova maçından sonra “devre arasında mutlaka 1 forvet alacağız diyen yönetici.

  1- aynısını yaz sezonunda söyledin alamadın geçmiş evdeki hesap çarşıya uymadı diyosun nasıl güveneceğiz sana

  2-kötü maçlardan sonra ortalıkta yoksun galibiyet sonunda çıkıp geri görüş kamerası görsen konuşuyosun

  3-söylediğin sözle takımda iyi kötü devre arasına kadar mecbur kaldığımız eren derdiyok’un motivasyonunun bozulabileceğini hiç düşündün mü?

  bence hayır. her devrin adamısın bugün reis yarın kemal bey öteki gün sayın bahçeli, ömrün ceket iliklemekle geçecek, görmek istemiyoruz kamera karşısında. mümkünse floryadan dışarı çıkma.
 • 2378
  kesinlikle ama kesinlikle profesyonel bir yönetici değildir. ‘gözlerime uyku girmedi’ ‘sıkıntıdan şöyle oldu, böyle oldu’ açıklamaları yapan bir yöneticinin faydasından çok zararı olur. ayrıca transfer sezonundaki büyük fiyaskonun üstünden neredeyse bir ay sonra cl maçının ardından açıklama yapması da bana hiç iyi niyetli gelmedi.
 • 2379
  türkiye konjonktüründe, bilhassa lig ve iç transfer için gayet başarılı bir yönetici modelidir. evet hayallerinizi manu gibi, juve gibi, madrid gibi süper profesyonel ekipler süslüyor ama o tarz adamlar bu ülkede tutunamaz. her bölgenin kendi farklılıkları var. doğu avrupa coğrafyasında bu tarz adamlar her daim iş yaparlar. tabi yurt dışı transferleri için abdürrahim albayrak çok yetersiz. bu sebepten dolayı haldun üstünel tarzı bir adam daha lazım yönetime.
 • 2380
  "yenilsen de yensen de" tabirinin sadece 'yensen de' kısmında görebildiğimiz yöneticimiz. * yaz transfer döneminde bir sıkıntı olduğu, gomis'in gidişi sonrası iyi bir strateji izlemedikleri zaten belliydi, ama 2 santrfor alacağız söylemiyle resmen ateşe benzin bidonu attı. üstüne 1 eylül 2018 trabzonspor galatasaray maçı ile alevler iyice yükselirken ortalarda görünmeyip, ateşi söndürme işini sadece fatih terim ve mustafa cengiz'e bıraktı.

  ama yine de ne olursa olsun, takıma yararının zararına oranla çok daha fazla olduğunu düşünüyorum, sadece kendini düşünen yöneticileri hatırladıkça, abdurrahim albayrak'a destek vermemiz gerekiyor. zaten kendisi de özür dilemiş, hatasını ocak'ta telafi edeceğini söylemiş, bize biraz daha sabırlı olmak düşüyor.
 • 2381
  maç sonrası * sinsice bir tuzak olan santrfor transferi sorusuna "taraftar her zaman haklıdır, özür diliyorum" şeklinde cevap vererek doğru olanı yapmış yöneticimiz.

  o defter kapanalı çok oldu. özür dilendi. hata yapıldığı kabul edildi. odaklanıp yapmamız gereken şeyler var. 3-0 ile başladığımız şampiyonlar ligi akşamı bu haltları karıştıran gazetecinin gazına gelmeye ve birilerinin ekmeğine yağ sürmeye gerek yok.
 • 2382
  galatasaray taraftarının yeni nefret objesi. galibiyetlerden sonra konuşuyormuş, mağlubiyetlerden sonra konuşmuyormuş. çünkü muhtemelen mağlubiyetlerden sonra ağlıyor adam.

  ben abdürrahim albayrak'ı sevmem.
  bu tarz insanlara da itibar etmem.
  çevremde barındırmam, değerli vaktimi israf etmem.
  ancak türkiye gerçeğinde faydalı oldukları da inkar edilemez.
  bu gün, bu devirde, bu adam galatasaray'a lazım.
  o yüzden bu şekilde yıpratmak gerçekten dünyanın en saçma işi.

  eleştirdiğimiz insanı iyi tanımakta fayda var. abdürrahim albayrak mantığıyla değil de duygularıyla hareket eden bir insan. hezimet yaşadığın maçtan sonra çıkıp da ekran karşısında açıklama yapmıyorsa yapacak gücü kendinde bulamamıştır, hepsi bu. veya belki de o açıklamayı yapması uygun görülmemiştir. içindeki duyguyu karşısındaki insana doğrudan geçiren bir bireyin zaten duygusal zekası yerlerde bir topluma, hele hele öyle bir durumda mutsuzluk ve umutsuzluk aşılaması hiç doğru olmayacaktır.

  her biriniz mükemmelmiş gibi sadece eleştirecek şey arıyorsunuz. ararsan altında bile kusur bulursun. biraz da elindekinin sana ne kattığına bakmak lazım. illa birilerini düşman ilan etmek yersiz. abdürrahim albayrak'tan hatasız bir insan bekliyorsan hayat algında bir bozukluk var senin. bu adam özsaygısı az, türlü saygı yok edici davranışlarının medyaya yansımasını hiç umursamayan bir insan ve sen bu insana mükemmelliyetçilik bekleyerek bakıyorsun. silkin, kendine gel amk????

  bakıyorum da abdürrahim albayrak bir düşman, zaten satılmaya çalışıldığı belli olan belhanda, feghouli, maicon bir diğer düşman... bunlar olmasa emre, eren, muğdat düşman olacak. zaman zaman fernando reges ve muslera da bu role oturtulmaya çalışıldı. esasında camiadaki her isim için fırsat kollanıyor. ekranda görünseydi mustafa cengiz de düşman olacaktı bu gün. aklınıza gelmedi ekrana çıkmayınca. bi rahat bırakın yahu. bu oyuncuları satmamız ve bu oyunculardan satana kadar faydalanmamız gerek. biz ise oyundan çıkarken ıslıklayıp piyasalarını düşürüyoruz. sağda solda kin kusuyoruz. başarılı olması için şartları zorlaştırıyoruz.

  galatasaray'ı mı seviyorsunuz, yoksa içinizdeki nefreti kusacak bir yere mi ihtiyacınız var bunu biraz düşünün. taraftar olarak tepkilerimizi verirken filtreye ihtiyacımız var. tamamen iç güdülerimizle hareket etmek zarar veriyor. eleştiri adı altında ruhunuzun tatmin edemediğiniz kısımlarında oluşan zehiri her yere saçmaktan vazgeçin.

  bir insanı bir defa eleştirirsin. ama temcit pilavı gibi her fırsatta, haftada 5 ayda 50, senede 1000 kere aynı sert üslupla aynı eleştiriyi tekrarlayınca zarar veriyor. bakıyorum da kimi eleştirilerde yapıcı olma kaygısı hiç yok. belhanda ölsün. peki ölsün. sonra? kime faydası var? çok değil 1-1,5 sene önceye gidin. rodrigues ölsündü. galatasaray'ın kanat oyuncusu olacak seviyede değildi bu adam. iyi ki dursun aydın özbek bunu diyen adamdan akıllı çıktı. neyse allahtan o artık yok. ama kendi anlık duygusal kararlarına her şeyden fazla güvenen, bir şeyleri yok etmek için eleştirmezsem ölürüm taraftarı hala var.

  şampiyonlar liginde 3-0'lık* galibiyet almışsın. gelip dün söylenmişten hiç farkı olmayan bir muhabbetle ve sıfır özgün içerikle milletin sinerjisini sikiyorsun. ben bunun adına eleştiri diyemiyorum.
 • 2384
  18 eylül 2018 galatasaray lokomotiv moskova maçında ikinci yarının ortalarıydı sanırım, tribünler tek bir ağızdan kükrerken kalktı ayağı ve komik şekilde bir sağa bir sola dönerek ellerini de havaya kaldırıp hadi hadi dercesine tezahüratlara katıldı ve çoşkuyu artırmaya çalıştı. bu adama zaman zaman ben de kızıyorum. ama bir eleştiri objesi haline getirlmesini anlayamıyorum. hele 3-0 kazanılan bir şampiyonlar ligi maçından sonra. neden sürekli negatif taraftayız? şu galibiyetten sonra bile mi negatif olacağız? burada yapılan eleştirilerin tarzı bana twitter üzerinden ahkam kesen kulüp üyelerinin sergilediği iğrenç tepeden bakan uslubu anımsatıyor.
 • 2387
  transfer konusunda başarısız değildir, sadece yetersizdir.

  onyekuru , emre , ndiaye transferleri göz ardı edilmemeli.
  sadece forvet transferi yapamadı diye eleştireceksek , diğer transferler için de övmeliyiz o zaman.

  genel anlamda bakarsak tek başına bütün bölgelere yetişemediğini görüyoruz.
  özellikle türkiye dışı yapılan transfer görüşmelerinde, bu görevdeki kişilerin iletişimi ve özel yetenekleri sonucu belirleyen en önemli faktördür.

  abdurrahim albayrak takım içi oyuncu iletişimi konusunda galatasarayın bulunmaz bir değeridir. her takım bu tip takım içi iletişimi güçlü kişilerle çalışmak ister.

  ama transfer yapmak bir o kadar da ters orantılı farklı kimlik ve özellikler gerektirdiğinden bu görev için daha başka bir kişinin bulunması hem abdurrahim albayrak özelini hemde taraftar ve oyuncular arasında ki itibarı açısından çok önemlidir.
 • 2388
  abdurrahim beyin 18 eylül 2018 galatasaray lokomotiv moskova maçının ardında yaptığı açıklama, bence hatalıdır. tarftardan özür dilemek isteyebilirsin bu oldukça normal sonra 'forvet alacağız' demesini hatalı buluyorum. öyle veya böyle bir forvetin var ve adam 7. resmi maçında 5. golünü atmış durumda, bu yaptığın açıklamanın onu etkileyebileceğini nasıl düşünmezsin. tüm yöneticilerin taraftara şirin gözükmek için yaptığı açıklamaları samimi bulmuyorum ki şahsen sizi seven bir insanım. (bkz: #2499549)
 • 2389
  saygı görmesi için sadece kulüpte yöneticiyken kulüp kaç kere şampiyon olmuş, bakmanın yeterli olacağı başarılı galatasaray yöneticisi. fatih hoca'ya 7 şampiyonluğu var diye hocaya methiyetler düzenler, yere göğer sığdıramayanlar, * üşenmeden bir baksınlar bakalım, abdurrahim albayrak yöneticiyken, yönetimdeyken vs. galatasaray kaç şampiyonluk kazanmış? bu adamın giyimi, kuşamını, şivesini vs. beğenmezsiniz falan da adama saygı duymak zorundasınız. çünkü ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
 • 2391
  https://twitter.com/...326630738345984?s=21

  dün yaptığı açıklama ile ilgili video. *

  benim dikkatimi çeken kısım ismini söylemeden anthony modeste‘ye değinmesi. kesinlikle forvet alacağız dedik ama 25 milyon euro gibi bir riskte almış olacaktık o zamana göre dedi. şimdi hafızam beni geriye götürüyor... bahsettiği basın toplantısında ( kesinlikle forvet alacağız diye açıklama yaptığı) anthony modeste kesinlikle olmayacak demişti zaten.
 • 2392
  geri zekalı garry rodriguez, yetersiz emre akbaba, beyinsiz ndiaye, koca götlü gomis, göbekli sneijder, botokslu ünal aysal, beceriksiz mustafa cengiz beğenildi mi ki abdurrahim albayrak beğenilsin?

  bakın bu takım messi ile oynasa bir takım kişiler hava topu zayıf diye eleştirir. bu takımın futbol direktörü txiki begiristain olsa, niye sahaya müdahale etmiyor diye eleştirilir.

  hayatında, etrafında, dünyada mükemmel, kusursuz tek bir şey gösteremeyecek insanların beğenmediği kusurları olan yönetici. başkan olmadığı sürece kulüpte görev almasını diliyorum.