• 1984
  rezalet baslayan besiktas kariyerine, 23 eylül 2019 beşiktaş istanbul başakşehir maçında zorla kurtardigi 1 puana bakmadan mac sonu bize laf cakan teknik direktor. 2018-19 sezonunda saglam bir ders vermistik o cok bilmis tavirlarina, dedim ki akillanmistir herhalde. adamda en ufak bir emare yok, yine ders istiyor. kac puan fark istiyorsan lutfen soyle fatih hocaya, eger sezon sonunu besiktas'da gorursen yapariz o puan farkini sikinti etme. inanilir gibi degil, ezeli rakiplerimizin birinin hocasi "o kadar da geride degiliz" diye avunur, oburunun hocasi "belki de galatasaray'i sampiyonluktan ettik" der. ne hale geldiler inanamiyorum...
 • 1988
  görmeye ve sesini duymaya tahammül edemediğim kabiliyetsiz. daha lig başlayalı olmuş 5 hafta sana atmışız 3 puan. her iki haftada bir puana denk geliyor neredeyse hatta daha da fazla. neyi konuşuyorsun hala belli değil. geçen yıl puan farkı 11’den gelip seni kepaze etti bu takım hala boş konuşmaya devam.
  tanım: lig sonuncusundan sadece 3 puan yukarıda olan, o salak penaltı olmasa şu anda 14.sırada bulunacak olan kabız ve kabiliyetsiz.
 • 1991
  --- alıntı ---

  çok paralar harcamış ama oyun kalitesi tartışılan takımlarla arada üç puan var. bu tartışmaların sadece bizim üzerimizden gitmemesi lazım.

  --- alıntı ---

  götü sıkışan galatasaray'a sallasın felsefesini benimseyenler kervanına katılmış olan kimyager. anasını sattığım liginde ayağı taşa değen bizim kapımızı çalıyor. hoca kendisini malzeme edenleri her defasında rencide etti. başakşehir ile geçemediği galatasaray'ı bir de beşiktaş'la geçmeyi deneyen adamın galatasaray üzerinden ego tatmin etmesi acınası bir durum.
 • 1992
  aşağıda kadro değeri ve yapılan harcamaların bir açıklaması var.

  galatasaray : gelenlerin toplam değeri: 100,70 mil. €giderler: 9,10 mil. €
  beşiktaş : gelenlerin toplam değeri: 47,95 mil. €giderler: 15,85 mil. €

  çok paralar harcama lafını anlamadım . ama saha içi oyun kalitesinin bu mevcut değerlere göre tartışmaya açık olduğu bir gerçek.

  abdullah avcı'nın ise bu konuları açması tam bir acizlik ve utanç verici bir durum. galatasaray ve fatih terim kompleksi olan, bir ittifak çevresinde anlaşmış insanların yapmak istediği tarzda bir söylem. yoksa bu fikrini kendi takım taraftarı dahil kimse merak etmiyor. tek amacı algı ve gündem değişikliği.
 • 1993
  --- alıntı ---

  çok paralar harcamış ama oyun kalitesi tartışılan takımlarla arada üç puan var. bu tartışmaların sadece bizim üzerimizden gitmemesi lazım.

  --- alıntı ---

  transfer dönemini artıda kapatan bir takım taraftarı olarak, aynı transfer sezonunu eksi 13 milyon euro ile kapatan bir takımın teknik direktorünün bu sözünü ben üzerime alınmıyorum.
 • 1995
  https://twitter.com/...217938048647168?s=21

  kendi les gibi oynayan takimina bakacagina galatasaray'la ugrasmaya calisan kimyasi bozuk. gecen seneden ogrenememis herhalde cim bom'la ugrasanin cocugu olmaz.

  not: cok para harcayan dedigi galatasaray'in odedigi bonservis ucreti 9 milyon 100 bin euro,
  besiktas'in odedigi bonservis 15 milyon 850 bin euro. 6 milyon fazla harcayip utanmadan gevsek gevsek konusuyor ya. en gec devre arasi kovulup yerine sergen yalcin'in gececegi vasat alti bir loser.
 • 1996
  iki sezon üst üste kaynağı belirsiz paralarla kurulmuş takımıyla beraber, galatasaray tarafından avuçları doldurulup gönderildiği için boş boş konuşan teknik direktör. fatih terim yokken, içerde dışarda kazanınca dünyanın en centilmen insanıydı neyse ki bize karşı iki kere şampiyonluk kaybetti de kirli yüzü ortaya çıktı. anlat hoca; caicara'nın mı top kullanmasını istedin, rakibi sağ tarafa mı yönlendirdin, ikinci bölgede mi karşıladın, pasla neden saha boşaltamıyorsun bunları anlat. kazanırken aman efendim 4-3-3, alan parselizasyonu, false back ama kaybedince devamlı sinsi sinsi laflar.

  https://gss.gs/Xlt.png

  https://gss.gs/uNT.jpeg

  https://gss.gs/tJa.jpeg

  https://gss.gs/rNb.jpg
 • 1998
  verdiği demeçle kendi takımını da aciz duruma düşürmüş teknik direktör. düşünsenize bizim takımın bir hocası “şöyle şöyle takımlarla aramızda sadece 3 puan var” diyor ve ezeli rakiplerimizi kast ederek bunu bir başarıymış gibi (ya da başarısızlık değilmiş gibi) anlatıyor. vallahi utancımdan konuşamazdım, “biz denizlispor muyuz, gençlerbirliği miyiz?” derdim.
 • 1999
  ortada malzeme olan birisi varsa o da abdullah avcıdır. kendi takımının yaptığı harcamalarına oyun kalitesine bakmaksızın hala gündem değiştirmek için galatasaray'a laf atmaktadır. şu sözleri sanki doğruymuş gibi kabul edip fatih terim'e de laf atılması gerçekten garip geliyor bana. sen ne futbol oynamışsın ne yapmışsın bitmiş geriye çekilen başakşehir'i yenememişsin hala tek derdin galatasaray olmuş. futbolumuzu tartışacak birisi varsa emin olun o abdullah avcı değildir. o kadar harcama yapıp 5 puanda kalmanın üzüntüsünü ağlayarak galatasaray'a laf atarak üzerinden atmaya çalışıyor ama camiasından bile tepki görüyor. bu şahsın sözlerini doğru kabul edip sanki abdullah avcı uzay futbolu oynatıyormuş da galatasaray'ın oynadığı futbolu değerlendirmeye hakkı varmış gibi görülmemesi lazım. halep orda arşın burda 5 maç 5 puan oynanan futbol belli geriye çekilmiş başakşehir'den penaltı sayesinde puan almışsın ve hala galatasaray diye konuşabiliyorsun.

  edit: kendinde galatasaray'ın oyununu tartışabilecek neyi görüyormuş bilmiyorum ama bu özenti şahıs ama dünkü ligin zorlu deplasmanlarından birinde oynadığımız maç * emin olsun ki kendi evinde son 20-30 dk tükenmiş başakşehir'e karşı oynattırdığı futboldan çok daha iyiydi. en azından pozisyon bulduk bir şeyler yaptık sen kendi evinde oynuyorsun maç boyu 2 isabetli şut birisi zaten penaltı. ayrıca hakem kararı olmasa 10 kişi falan kalacaksın hakem var'a gitmemiş seni kurtarmış. her türlü sözlerinin saçma olduğu ortada zaten. geçen seneden sonra kimyası bozuldu bu sene de matematiği bozulmuş . bir de ljacic'in hakemi ittiği pozisyon var, yani dediğim gibi hakem sayesinde kaybetmekten kurtulmuşsun maçı.

  https://twitter.com/...220352487313410?s=20

  (bkz: 23 eylül 2019 beşiktaş istanbul başakşehir maçı)
 • 2000
  çok paralar harcanarak kurulmuş dediği takım nerdeyse bonservis ödenmeden kurulmuş olup kademeli olarak maaş bütçesi dengelendiği için falcaoları serileri getirebilen galatasaray'dır. kendisine başakşehir'de kurduğu takımın faturası sorulduğunda "fişi atmışız yea" diyecektir muhtemelen. arda'ya, clichy'ye, adebayor'a ispark'tan halk ekmek'ten yağan paralarla ödenen maaşlar zaten hep başakşehir'in muhteşem taraftarının cebinden çıkıyordu değil mi hunter kardeş?
 • 2003
  takımı transfer sezonunu - 13 milyon euro da kapatıp 5.hafta maçına stoper de gokhan gönül necip ikilisi ile çıkmak zorunda kalan 56 yaşında elle tutulur tek başarısı olmayan kendini çok iyi bir teknik direktör zanneden ama öyle olmadığını hepimizin bildiği insan aşağıdaki açıklamayı yapmış, yorum sizin.
  --- alıntı ---

  çok paralar harcamış ama oyun kalitesi tartışılan takımlarla arada üç puan var. bu tartışmaların sadece bizim üzerimizden gitmemesi lazım.

  --- alıntı ---