resim
Abdülkerim Bardakcı
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:28
Boy:1.85
Uyruk:Türkiye
 • 613
  united'ın 87 milyon euro verdiği maguire, city'nin 55 verdiği john stones da hata yapıyor. gol haricinde sahanın en iyisiydi adam. zaten twitter'da kendisiyle dalga geçen çok etkileşimli twitlerin çoğunu fenerbahçeliler atmış.

  ayrıca golde gene biri third man olması gerekirken olmamış...

  https://gss.gs/NRz.jpg

  (bkz: 13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçı)
 • 614
  cumartesi gününden beri asılıp kesilmelere doyulmayan futbolcumuz.

  yeter da kardeşim bitmedi mi yangınınız yahu. marcao da yapıyordu hata, nelsson da yapacak, abdülkerim de, emin de yapacak. ama siz her hatadan sonra böyle geniş geniş konuşursanız, daha ikinci hafta bitiminde 'gitti şampiyonluk, bu kadroyla bu iş hayal' yazarsanız bizden bir halt olmaz.

  büyük takım taraftarı olmak bu değil arkadaşlar yapmayın etmeyin. evet ben de bozuldum, kızdım ama bazen böyle olur. bu hata yerine 40 metreden gol de yiyebilirdik, bu şekilde de kaybedebilirdik. muslera'yı mı asacaktık o zaman? gerçi buna teşne arkadaşlarımız da var gördüğüm kadarıyla ya neyse...

  tamam eleştirdiniz ama artık tadında bırakmak lazım. sırf şu tavır yüzünden yenilgi sonrası bu sözlüğe giresim gelmiyor yahu.

  yeni kurulan bir takım, heyecanını dengelemek için çabalayan bir hoca, sabırsız taraftar... elbet denge kurulacak, elbet takım oturacak. bizim yapmamız gereken şey homurdanmaları minimuma indirgeyip biraz daha yapıcı olmak.
 • 616
  taraftarımızım kredi tanıması gereken futbolcumuz. öncelikle herkesin abdülkerim'in yabancı sınırı yüzünden oynadığını bilmesi gerekiyor. biz de isteriz nelson'un yanında onun sol stoper versiyonu oynasın ama öyle olunca hücum hattına türk koymak zorunda kalıyoruz ki hiç iyi sonuçları olmuyor. hoca'nın da abdülkerim'i doğru kullanması lazım. abdülkerim'den galatasaray'ın lider, oyun kuran stoperi olmaz. ama lider karakterli pozisyon oyununu iyi bilen bir stoperin yanındaki cengaver stoper tipi olur. senelerdir stoper hızlı olsun, ayağı iyi olsun diye diye ileriyi ihmal ettik 3 senedir şampiyon olamadık. abdülkerim de basit oynayan topu uzaklaştıran stoper oluversin. altı üstü süper lig'de oynuyoruz sonuçta.
 • 617
  yediğimiz golde hatası çok fazla olmasına karşın stoper tandeminin aslında daha şu an uyumsuz olduğu çok bariz görünmekte.
  nelsson abdulkerim'e top geldiğinde geri koşmalı ve libero konumuna, süpürücü konuma geçmeliydi.
  yani havadan gelen bir topa sol stoper hamle yaparsa sağ stoper süpürücü role geçip arkasına sarkmalı.
  bu şekilde yapılacak hamle hatalarında +1 adam ile savunma düzenini verilmiş olur.
  13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçında da bu organizasyon eksikliği çok belli oldu ki neticesinde de gol yedik.
  ancak bunlar olacak.
  biraz sabra ihtiyaç var.
  aslında bu hatayı ikinci hafta yapması güzel oldu.
  mental olarak ne kadar sağlam olduğunu da çok erken göstermiş olacak.
  küsecek mi, mücadele verecek mi göreceğiz.
 • 618
  13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçında yaptığı hata öyle "basit bir hata", "herkes yapabilir" diye geçiştirilebilecek bir hata değil maalesef.

  bu seviyede, galatasaray gibi bir takımda oynayan bir futbolcu, hele hele stoper oynayan bir futbolcu top kendisindeyken çevresinde hiçbir yere bakmadan, böylesine saçma sapan bir pas veriyorsa orada çok büyük problemler var demektir. bunun uyum ile falan bir alakası yok.
 • 620
  asıp kesmeye gerek olmayan stoperimiz.
  hatadır olur. normaldir.
  13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçında hata yapmıştır.

  sürekli hata yapan bir oyuncu değildir.
  önemli olan hatasından ders çıkarmasıdır.
  gol atmakta zorlanan bir takımız. bu durum, geçen seneden beri devam ediyor.
  esas sorunumuz budur.

  efsanemiz muslera bile hata yapıp, hatalı gol yediğimiz oldu.
  ancak takım, o hataya karşılık 2-3 gol atıp maçı çevirebiliyordu.
  abdülkerim'in yaptığı hata yalnızca 1 puan kaybına sebep olmuştur. 3 değil.

  hatayı savunmuyorum ama yaptığı hatadır.
  önümüzdeki maçlara bakalım.
  yaptığı hatayı saymazsak şu ana kadar ilk 2 maçta çok kötü bir performans göstermedi.
  o nedenle, şimdilik asıp kesmenin anlamı yoktur.
 • 621
  13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçındaki hatası basit bir hatadır ve herkes yapabilir.

  bunu tekrar etmemesi ve oyununun üzerine koyarak ilerlemesi kendisini burada tutacak olandır.

  kimler ne hatalar yaptı; ne goller yendi, ne kolay paslar verilemedi, ne goller kaçtı. ilk hatada günah keçisi belleyip, kapı dışarı etseydik 11 senedir ufak elli bir kalecimiz/efsanemiz hiç olmayacaktı.

  bunlar gelir geçer, sıkmasın canını, kafasını boşaltsın futboluna ve galatasaray'daki geleceğine odaklansın.
 • 622
  önemli olan hata yapmsaı değil, bu hatadan ders çıkarıp bir daha tekrarlamaması olan futbolcumuz. bir tek hatası ile bu kadar eleştirilmesi maalesef taraftar kitlemizin hastalığı. sevilmeyen futbolculara karşı genel tahammülsüzlük söz konusu ve abdülkadir de böyle. mesela aynı hataları sürekli yapan ve bunlardan hiç ders çıkarmayan taylan antalyalı , abdülkadir'in tersine ilk önceleri sevilen bir oyuncu olduğundan, ta ki geçen sezon sonuna kadar hiç bu kadar eleştirilmedi ve kendisine sahip çıkıldı. eleştiri dozu yükselmediği için de aynı hataları sürekli devam etti. şimdi abdülkadir'in taylan'ı örnek almayıp bu hatasından ders çıkarması lazım. kendisinden ümidim var. inşallah daha iyi olacak, çünkü yerli kadromuz çok zayıf ve abdülkadir'in oynaması lazım. ya da diğer çare olarak federasyon yerli oyuncuyu yasaklayabilir. o da olumlu olur.
 • 623
  talihsiz bir zamanlamada hata yaptigi icin taraftarin tepkisini topladi. takima yeni katilmis olmasi ve de artik galatasaray taraftarinin bu tur hatalardan cok sikilmis olmasi buyuk etkenler. taylan olsun, luyindama olsun, cok basit hatalardan, cok puan ve mac kaybettik. artik sabrimiz tukendi bu tarz hatalara. ınsallah bu hatadan cok etkilenmeden hizlica toparlanir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın