• 9
  2020-21 sezonunda gayet iyi performans sergileyen solak stoper.
  1994 doğumlu ve bundan önceki senelere sürekli başka takımlara kiralanmış. 2022 yılında sözleşmesi bitiyor.

  ilk izlediğimde vay be ne dikkat çekici bir oyuncu, kim bu demiştim. çünkü bu ligde diego angelo'ların neredeyse bastonla oynamasına alışmıştık. sonra birkaç maçını daha izledim ve gerçekten baya iyi bir oyuncu bu adam.

  marcao'nun yerli şubesi gibi biraz, ayakları çok temiz, hat kırıcı pasları baya etkileyici ve savunma anlamında da komple bir stoper.

  geniş kadro için düşünmeden transfer edilmesi gerektiğini düşünüyorum, özellikle avrupa'da mücadele edeceksek kadro derinliği adına çok değerli bir hamle olur. avrupa'da marcao ligde bu çocuk oynayabilir.

  olası yabancı kısıtlamasına karşın elimizi çok güçlendirir. sadece basit bir örnek vericem, bir çoğumuz mahallede sokakta halı sahada maçlar yapmışızdır, genelde göreceli olarak yeteneksiz olanları refleks olarak hep savunmaya ya da kaleye koyarız değil mi? o zaman olası bir yabancı sınırında ise lokal oyuncuları kesinlikle savunma hattında kullanmalıyız, böylelikle yabancı hakkını da ileride kullanma imkanımız olur.

  mesela yerli bir pivot santrafor bulmak kolay değil, çünkü belirli bir fizik kalite gerekiyor, teknik gerekiyor, parlak bir beyin gerekiyor. ama dünyayı dolaşırsak, pivot bulma imkanımız daha da artar. bunun için ise mümkün olduğunca yerli oyuncuları takıma kazandırmamız gerekli.

  bu transfer için de scout ekibinden onay almaya gerek yok, çünkü merih demiral gibi gözümüzün önünde bu çocuk da.
  zaman geçtikçe etebo da taylan'ın yedeği olacak, beraber oynamayacaklar. mesela bunu bizim scout ekibi görememişti.

  ayrıca stoperler yıllandıkça iyiye gittiği için olası bir abdülkerim bardakçı transferiyle en az 7-8 sene boyunca rotasyon için oyuncu aramayız.