• 175
    kendisi hakkında dikkat çekmek istediğim bir nokta var; 22 ağustos 2019 aek trabzonspor maçında trabzon'un üçüncü golünde yaptığı asist.

    kendisi kesinlikle bencil bir futbolcu değil. hatta golden önce asisti düşünenlerden. yetenek olarak oralara çıkabilir mi bilmiyorum ancak tarz olarak mesut özil'in modern futbola adapte olabilmiş halini oynuyor abdülkadir. girdiğinin başında dikkat çektiğim özelliğini daha önce defalarca izledim bu çocukta. ceza sahası yayı ve çizgisinin üstünde top ayağına geldiği an şuttan önce pası düşünüyor. oradan önü açık bir şekilde çok rahat gol atabilir ama bunu yapmıyor. kendisi ne kadar müsait pozisyonda olsa da kendisinden daha müsait biri varsa topu ona atıyor. bence en önemli meziyetlerinden birisi bu abdülkadir'in.
  • 177
    22 ağustos 2019 aek trabzonspor maçının dönüm noktası, abdülkadir ömür'ün forvet arkasından kanata geçmesidir. trabzonspor 4-4-2 gibi dizilince takım boyunu daha fazla kısalttı ve ilk yarıda trabzonspor defansının önünde piknik yapan aek oyuncuları ikinci yarı kaleyi göremedi. burada yusuf yazıcı ile abdülkadir ömür arasındaki fark ortaya çıktı.

    ayrıca taktiksel disiplin anlamında emre mor'dan çok da farkı olmayan oyuncu.