• 119
  juventus ile ön sözleşme imzaladığı yönünde ciddi haberler geçen futbolcu. anlaşma detayları doğru ise menajerinin heykelini dikmek gerek, zira senelik 20 milyon pound'luk bir ücrete denk geliyor kazanacağı para (bonuslar hariç)

  https://twitter.com/.../1095004620412334082

  --- alıntı ---

  aaron ramsey bugün juventus ile ön anlaşma imzaladı. 28 yaşındaki futbolcu, arsenal'den 30 haziran'da ayrılacak. 4 senelik sözleşme ile haftalık 400 bin pound'un üzerinde ücret alacak futbolcu, tüm zamanların en fazla kazanan büyük britanyalı futbolcusu olacak.

  --- alıntı ---

  konu sosyal medyada epey ortalığı karıştırmış. aşağıda haginin topuğu'nun belirttiği hesaplamayı destekleyen bir başka gazeteci yorumunu da bırakıyorum:

  https://twitter.com/.../1095018953590616064

  --- alıntı ---

  benim duyduğum kadarı ile, ramsey, bbc'nin iddia ettiği gibi haftalık 400 bin pound değil 250 bin pound brüt kazanacak. bu da net ücret olarak 7.5 milyon euro'ya denk geliyor.

  --- alıntı ---

  edit: ikinci gazeteci yorumu eklendi
 • 120
  skorer merkez orta saha oyuncusu. arsenal'in elinden kaçırdığı sayısız yıldızdan biri. büyük hayranı olduğum frank lampard'a gerek skorerliğiyle gerekse sahadaki duruşuyla en çok benzeyen premier lig oyuncusu(idi) kendisini severim, o meşhur sakatlığından beri ayrıca bir sempatim vardır da arkadaş haftalık 400 bin pound nedir yahu! juventus o paraya gizli bir klonlama tesisi kursa 25 yaşındaki haliyle zidane'ı klonlayıp oynatır orda.
 • 121
  ortada bir karışıklık var. kendisi senede 7 milyon avro kazanacak ki bu da haftalık 135 bine filan denk geliyor. juve'nin cebinden ramsey için çıkacak brüt meblağ 15 milyon avro civarı ediyor. onun nasıl olduğunu da zamanında şurada anlatmıştım: (bkz: #2196242)

  400 bin muhabbeti, hem vergileri hem de bonusları içeriyor ki çok saçma. bonuslardan biri atıyorum şampiyonlar ligi şampiyonluğunda alacağı para. ee bunu da hesaplamaya katmak son derece saçma.

  bonservissiz alındığı için senelik 7 milyona oynayacak olması makul. kulübe 4 senelik toplam maliyeti (vergiler ve maaşı dahil, bonuslar hariç) 60 küsur milyon avro ediyor. ramsey free-agent olmasa bu parayı direkt bonservisine yatırırsın zaten. bonservissiz olduğu için de haliyle maaşı fazla oluyor. velhasıl bedava transfer diye bir şey yok dünyada. (geçen sezon da emre can'ın menajerine 18 milyon avroya yakın para ödemişti juve.)

  bu arada kendisi khedira'nın yerine ikame edilmesi için alındı ve büyük ihtimalle khedira sene sonu takımdan ayrılacak. o da senelik 4 kazanıyordu. yani 31'lik ve çaptan düşmüş khedira'nın maaşının üzerine 3 daha koyularak 28 yaşındaki ramsey alınmış oldu.

  sakatlık durumu nasıl bilmiyorum ama sözleşme bir ay önce londra'da imzalanmadan önce özel bir klinikte kapsamlı bir kontrol yapılmış diyorlar.

  özet: kendisi senede 20 milyon avro değil, 7 milyon avro kazanacak.