• 1
  https://www.tff.org/...294&ftxtID=34565

  --- alıntı ---

  galatasaray a.ş. kulübü futbolcusu arda turan'ın 06.02.2021 tarihinde oynanan fenerbahçe a.ş.-galatasaray a.ş. süper lig müsabakasındaki "hakareti" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 09.02.2021 tarihinden itibaren tedbirli olarak pfdk'ya sevkine karar verilmiştir.

  --- alıntı ---

  ne muhataplarımızda şeref var, ne bizi savunması gerekenlerde cesaret. fatih hoca'nın da dediği gibi "herkesin adaleti şaşar, allah'ın adaleti şaşmaz" diyeceğiz artık mecbur. bu karara sebebiyet verenlerin burunlarından fitil fitil gelsin inşallah.

  edit: madde 41 – kişilik haklarina saldiri, hakaret, tehdit ve tükürme
  (1) tff veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer
  ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik
  haklarına saldırıda bulunan;
  (a) futbolculara 2 ila 5; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise 3 ila 7
  müsabakadan men cezası,

  2-5 maç arası diyor. tedbirli sevk de bu bantta bir ceza verileceğini düşündürüyor.

  https://twitter.com/.../1359179120333176838

  bir de şöyle bir durum var, volkan demirel 300 tl para cezası almış zamanında. ama arda maalesef yanlış formayı giyiyor, o yüzden 300 tl ile kapatması pek de mümkün görünmüyor.
 • 2
  9 şubat 2021 galatasaray toplu imza töreninda galatsaray spor kulübünün başkanı 6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçında, öncesi ve sonrsında yapılan o kadar usülsüzlüğe, hadsizliğe gereğini söylemek yerine iç muhalefete yüklenince 6 şubatta hedefine ulaşamayan nihat abi ve kurulları tabi ki devamını getirecektir.
  mustafa cengiz yönetimi galatsaray'ın haklarını savunması gereken yerde iç muhalefete ayar vermeye çalıştıkça fb'nin hisselerine sahip tff başkanının orantısız güç uygulaması devam edecektir. 150" sağlık çalışanı" başlığı altında oraya doldurulan kitle hakkında ftih hocanın 100'de 1'i kadar ses çıkarsalar, işi yargıya taşıyacaklarını beyan etselerdi, bugün tff bu sevki yapamazdı.
  başkan kendisi söylüyor, mayıs'tan sonra burada olmayacağız diyor, o yüzden de sivrilmeye hiç niyeti yok.
 • 4
  aşağıda fenerbahçe'nin pfdk'ya sevk edildiği maddeleri içeren metin var.

  --- alıntı ---
  fenerbahçe a.ş. kulübü'nün 06.02.2021 tarihinde oynanan fenerbahçe a.ş. - galatasaray a.ş. süper lig müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 46. maddesi ve covid-19 salgını nedeniyle müsabakalarda uygulanacak tedbirlere ilişkin talimat'ın 7/11 maddesi uyarınca pfdk'ya sevkine,

  --- alıntı ---

  görüldüğü gibi covid tedbirlerine ilişkin talimatın 7/11 maddesi uyarınca sevk edilmişler. talimattı, tedbirdi coviddi derken, maç öncesinde ve sonrasında yaşanan kalabalıklar, sosyal mesafe ihlalleri, sağlık bakanlığı ve cumhurbaşkanlığı kararnamelerine aykırılıktan vs. sevk edildikleri izlenimi oluşuyor.

  ama kazın ayağı öyle değil.

  --- alıntı ---
  11- stadyuma girişlerde maske takılması zorunludur. maskesi olmayan kişiler stadyuma giriş yapamaz. müsabaka esnasında; saha içerisinde bulunan futbolcu ve hakemler ile yedek kulübesinde bulunan sadece teknik sorumlular haricinde stadyumda bulunan tüm kişilerin sürekli olarak maske takmaları zorunludur. oyundan çıkan futbolcular da maske takmak zorundadır.

  --- alıntı ---

  adamlar o akşam statta yaşanan onca sosyal mesafe ve salgın tedbirlerine aykırılık içerisinden maske takılmasına aykırılığı bulmuşlar. aynı talimatın 12. maddesinden sevk edilmediklerine göre 1907 şifresi vererek giren onca kalabalık 1.5 metre mesafe kuralına da uymuşlar demek ki. söylenecek fazla da bir şey yok aslında.