• 1
  2019 fiba basketbol dünya kupası'ndaki son maçımız. saat 14.30'da başlayacak ve ntv'den canlı olarak yayınlanacak. ersan'ın ve furkan'ın ufak sakatlıkları sebebiyle oynamama ihtimalleri var, riske edilmeyebilirler.

  ismail şenol dün akşam şöyle bir tweet paylaştı:

  --- alıntı ---

  nijerya, dünya kupası'nı en üst sırada bitiren afrika takımı olarak tokyo bileti aldı. iran da, filipinler'i farklı yenerek genel averajda çin'in üstüne çıktı ve doğrudan olimpiyata gidiyor. nijerya'nın farklı kazanması bize rahatlık getirdi. yarın yeni zelanda'ya 18 sayıyla yenilsek bile olimpiyat elemelerine kalacağız.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1170695948567228418

  yeni zelanda turnuva boyunca iyi basketbol oynadı, kaybettiği maçları da genelde son anlardaki hataları neticesinde verdi. olası eksiklerimizi ve 18 sayının rehavetini düşününce yeni zelanda'yı galibiyete yakın taraf olarak görüyorum. haka dansını ve tai webster'ı izlemek isteyenlerin bilgisine.

  yunanistan'ın dünya kupasından elenmesi sonrasında güncelleme edit'i:

  --- alıntı ---

  biz 18 sayıyla yenilsek bile olimpiyat elemelerine kalacağız. yeni zelanda ise 36 sayıyla mağlup olsa bile olimpiyat elemelerinde. herkes için rahat maç olacak.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1171020833147576321

  maç sonu: 101-102 kaybettik.
 • 4
  101-102 kaybettiğimiz maçtır.

  maç boyunca rahat götürdük. çift haneli farkları gördük ama son periyotta kırıldık.

  pota altında semih'in dominasyon sağladığı tek maçımız. son bölümde onun oyunda olması işi kolaylaştırırdı.

  formalite maçı olsa da kaybetmek üzüyor. 9 kişilik dar rotasyona rağmen iyiydik. melih ve cedi skoru üstlendi.

  olimpiyat elemelerinde yarışacağız. tek tesellimiz budur!
 • 5
  öylesine bir maçtı. savunmalar berbattı. 9 kişilik bir rotasyon kullanmak zorundaydık.

  maç içinde aklıma kalan bir iki şey oldu. birincisi; 3 oyuncumuz sakatken ve maç formalite maçından başka bir şey değilken, buğrahan tuncer neden bu kadar az oynar? aynı şekilde yiğit arslan ve ege arar da hem az oynadı, hem de topla neredeyse hiç buluşamadılar.

  ikincisi; son 6, 7 saniye gibi bir şey kalmış ve 1 sayı gerideyiz. madem genç oyunculara şu maçta tahammülümüz yok ve fark 1 sayı, neden faul yapmıyoruz? neden kazanmaya oynamıyoruz?

  ufuk sarıca milli takımın başına geçtiğin beri gözümden düşmeye devam ediyor. benim de kendisine tahammülüm kalmadı. şimdi seneye olimpiyat elemeleri oynanacak ama 0 umut var bende.