• 25
  şimdiden sabırsızlıkla beklediğim karşılaşma. son yıllarda kadıköy galibiyeti gelene kadar sezon içinde en çok heyecanla beklediğim karşılaşma deplasmandaki fenerbahçe maçı olurdu. çok uzun zamandır avrupa'da böyle bir performans göstermiyorduk, gerçekten 2000'lerin başına götürdü bu sezon bizi.

  iki takımın da turu geçmesi önemli bir artı ancak burada son yılların en ilginç senaryosuna sahip karşılaşması oynanacak. şampiyonlar liginden gelebilecek takımlara şöyle bir göz attığımda neredeyse hiçbiri lazio'dan bariz kötü bir takım değil hatta daha iyileri bile mevcut. beraberliğin de liderlik için yeterli olduğu bu maçta istediğimiz sonuçla ayrılmamız çok önemli. lazio gibi bir takımla üç defa oynamak mı bir kez berabere kalmak mı? bu saatten sonra açıkçası benim lig mig umrumda değil; bu maça çok iyi konsantre olalım ve sakatlıksız bir şekilde bu maça ideal on birimizle başlayalım, ondan sonra inşallah istediğimiz sonuçla ayrılacağımıza dair en ufak bir şüphem yok.
 • 26
  yenilirsek en iyi ihtimal muhtemel rakipler:

  b.dortmund
  leipzig
  sheriff
  benfica
  villareal
  zenit
  salzburg
  porto

  ve duruma göre:

  b.dortmund
  leipzig
  atletico
  barcelona
  zenit
  sheriff
  sevilla
  atalanta

  gibi çok zorlu bir yola dönüşebilir.

  bundan dolayı bu takımlar son 32’de biraz elenerek gelsin, biz bu maçta bir puanı alıp direkt son 16’ya gitmeliyiz.

  o.lyon
  west ham
  monaco
  leverkusen
  braga(muhtemel)
  frankfurt(muhtemel)
  leicester/spartak (muhtemel)

  ile birlikte biz de direkt son 16 yapıp

  bu güçlülerin

  psv, napoli/leicester, lazio, olympiakos, rangers, betis gibi dişliler ile kapışmasını ve bazılarının elenmesini beklemek en güzeli olur.
 • 28
  galatasaray'ın 2021-22 sezonunda "başarılı" olup olmadığı gösterecek olan maç. bu maçın sonucu her ne olursa galatasaray futbol şubesi başta hocası, yönetimi, başkanı ve oyuncu grubu olmak üzere başarısız olmuştur. kendi liginde 14 maçta 14 puan fark yiyen takım kendisini 6 maçta aldığı olumlu sonuçlarla aklayamaz.

  gönlüm elbette ki grup liderliğiyle avrupa macerasına devam etmekte ancak bunu yapsalar dahi bu sezon yaşattıkları ve yaşatacakları için futbol şubesine kızgınım, kırgınım, yaşanan süreçle ilgili rasyonel bir açıklama, gelecek adına vaatler ve somut sportif başarı görmek istiyorum.
 • 29
  öneminin anlaşılması gereken maç. bu maça kadar yenilmedik, yine yenilmememiz gerekiyor. bu neden önemli? 5 maçtır elinde tuttuğun ve şu ana kadar toz kondurmadığın liderliği tek maçta, arkandakine kaptırmaman için. bu zaten bence yeterince önemli sebep. ikincisi, bu liderlik sana avrupa'da maç oynamadan bir tur atlama şansı veriyor. o tur atlama da şampiyonlar ligi organizasyonundan gelen takımlarla, en azından bir tur muhatap olmama anlamı da taşıyor. üçüncüsü, avrupa kupalarında uzun ama uzun zaman sonra bahar aylarını görme şansı veriyor. dördüncüsü, avrupa'nın ikinci kupasında son 16'ya kaldığın için hatırı sayılır bir gelir elde etmen anlamına geliyor.

  şimdilik en önemli maçımız budur kanımca. 5 maçta koruduğumuz liderliği tek maçta teslim etmememiz lazım. lazio güçlü bir takım ama yenilmez veya, dizginlenemez değil. italya'ya 1 puan için de gitmememiz lazım bu arada. maçın favorisinin rakip olduğu maçlarda neler yapacağımızı da gördük. öne geçmek için oynamalıyız kesinlikle. sonrası, sonrası kendiliğinden gelir.