• 20
  bir beraberlik ile iki tur birden atlayacağımız final maçı. mart'a kadar maç yok. mart'ta kalan 16 takımla sanki yeni bir turnuvaymış gibi odaklanabilir, iyi kuralarla finale kadar gidebiliriz. bu sürede ligde ne olacağımız da şekillenir, öncesinde ocak'ta takviye de yapılır.

  kısacası gerçekten sezonun en kritik maçı durumunda artık. bu tarz bir maçta defansif mi oynanır, oyun anlayışından ödün verilmez mi, lazio bizim kadar anlam yükler mi bu maça bilemiyorum. ilk maçta sahada yok gibilerdi ve galiba avrupa ligi'ni önemsemiyorlar diye düşünmüştüm fakat gelinen noktada çok iyi toparladılar.

  içimden bir ses 0-0 bitecek diyor.
 • 21
  biz ne zaman skora yatmaya kalksak kısa sürede golü ağlarımızda görüyoruz. bizim genlerimizde olmayan bir şey bu. marsilya deplasmanındaki gibi kontrollü oynamak bu maçta nasıl bir sonuç doğurur bilemiyorum. çünkü karşımızda gruptan çıkmayı garantilemiş, kendi evinde, kendi seyircisi önünde oynayacak olan bir italyan takımı var. agresif olacaklardır. ayrıca italyanlara karşı geriye düştükten sonra maçı çevirmek nispeten daha zor olmakta.

  bu nedenle bu maçta bir puan bize yeter nasılsa demek yerine kazanmaya odaklanmış bir galatasaray görürsek şansımız olduğunu düşünüyorum. roma olimpiyat stadı, baskı atmosferinin kolay kurulamayacağı bir mimariye sahip. tribünler, sahaya kısmen uzak kalıyor. bunun da genç kadromuz için bir avantaj olacağı muhakkak.

  bu grupta liderliği hak ettik. bu hikayenin devamını görmeyi hak etti bu çocuklar. umarım her şey dilediğimiz gibi olur. en azından son 8 yaparak "knock knock, who is back?" dedirtebilmek güzel olacaktır.
 • 22
  bu maça çıkmadan önce lazio, sampdoria deplasmanına gidiyor. sampdoria ligin alt sıralarında bulunan bir ekip ama yine de deplasman deplasmandır. umarım yıpratıcı bir maç yaşarlar.

  biz ise, içeride altay ile oynayacağız. son haftaların en formsuz takımlarından biri. rotasyon yapıp, 2-3 kritik oyuncumuzu dinlendirmek için değer bir maç olarak görüyorum.

  umarım o istediğimiz bir puanı alır ve lider olarak çıkarız.