• 19
  (bkz: süper lig 2020-2021 sezonu)

  fatih hoca 8 de kapanır 18 de derken cümlesini "yeter ki biz kazanalım" ile tamamlamıştı. önce biz maçlarımızı kazanalım da sonra bakarız.

  fatih hoca varken karamsar olmayı kendi adıma kabul etmiyorum ama artık iyi futbol ve galibiyet serisi görmemiz gerekiyor. bu şampiyonluk kovalayacaksak da gerekiyor, 2.lik kovalayacaksak da.
 • 21
  tarih tekerrürden ibarettir, neden olmasın.
  (bkz: 8 de kapanır 18 de)

  ama sen maç kazanırsan olur bu durum, kazanamadıktan sonra rakiplerin maçı anlamsız kalıyor.

  ayrıca böyle başlıklara, taraftara ilham veren, gazlayan fotoğraflar da koymak lazım ki inandırıcı olmalı.
  twitter'da böyle görüyorum çünkü.

  https://twitter.com/...475162521866240?s=19
  https://twitter.com/...112555901923329?s=19
  https://twitter.com/...111958070939650?s=19
  https://twitter.com/...759504049463298?s=19

  ben şampiyonluktan vazgeçtim, sonuçta her sene şampiyon olamayız, olmak zorunda değiliz.
  yoksa şampiyon olamadıktan sonra ligi üçüncü bitirsen nolur, beşinci bitirsen nolur.

  en azından avrupa kupalarına katılalım ki orada bir şeyler yapabilelim umuduyla galatasaray son maçlarını kazansın istiyorum ben.
 • 22
  öncelikle bjk isimli sevimsiz camianın kaybettiği şampiyonluklara bakalım.

  2003-2004 sezonu ilk yarı 8 puan öndeyken sezon sonu fb'den 14 puan fark yediler.
  https://www.tff.org/...549&hafta=17#grp

  bizim 4. yıldızı taktığımız 2014-2015 sezonu 29. hafta
  https://www.tff.org/...591_ctnr_m_1318_8591
  biliç önderliğinde 5 hafta kala lider girdikleri ligde yarışta 4 maçta 2 puan olmak üzere kalan 5 maçta 5 puan alarak ligi 8 puan gerimizde bitirdiler.

  bu da malum 2018-2019 sezonu
  https://www.tff.org/...467&hafta=25#grp
  25. haftada 8 puan önümüzde olan başakşehir 8 maçta sadece 9 puan toplayarak 15 puan kaybetmişti. son haftalarda başakşehir'in elinin ayağının dolaşacağını bilerek umudumu asla yitirmemiştim. gol bile atamaz hale gelmişlerdi. fatih terim 8 de kapanır 18 de derken inanan azınlıktan biriydim. maalesef* ertelenen istanbul seçimlerinin de etkisiyle kalan haftalarda hakemlerin götü başı ayrı oynayamadığı için adil bir ortamda şampiyon olmuştuk. o kadar içlerine oturmuş ki aynı başakşehir'in bir yıl sonra nasıl şampiyon yapıldığını gördük.

  bugün yine hakem engeliyle karşı karşıyayız. eğer kalan haftalarda bu problemi yaşamazsak hem bu tinercileri arena'da sahaya gömer hem de puan farkını kapatırız. hala şampiyon olabileceğimizi düşünüyorum. ancak bu hakem meselesini kim nasıl çözecek orası muamma.
 • 24
  galatasaray futbol takımı için reçete basit aslında. öncelikle göztepe ve trabzonspor’u yenerek takımın maç kazanmaya alışması ve mental olarak kuvvetlenmesi gerekli. eğer önümüzdeki iki maçı alıp beşiktaş’ın puan kaybı olursa rakibimizle oynayacağımız maçı da düşünürsek tekrar bir yola girebiliriz. hepsinden önemlisi ise hocayı ve oyuncu grubunu buna inandıracak bir kuvvet gerek. mental olarak güçlü olsak hala bir umudumuz olurdu. atıyorum 14-15 puan geriden şu hafta itibariyle fark 8’e düşse bir ihtimal olurdu. ancak bu düzende zor gözüküyor. önümüzdeki 2 maçı alalım sonrasında tablo ne olacak görmemiz gerek. bunun içinde yukarıda dediğim gibi inanç gerekiyor.
 • 26
  2020- 2021 sezonu için konuşmak gerekirse; daha önce başardığımız sezonlardaki gibi pek oluru olmayan başarı.

  öncelikle bizim açımızdan bakarsak: 90'lı yılların sonundaki ve 2018- 2019 sezonundaki bu başarımızda takımımız 8 puan geriye düşerken son 6 maçının 5'inde puan kaybeder bir vaziyette değildi. söylemesi zor biliyorum ama bu yıl yaşadığımız durum lige tutunacak galatasaray havasından ziyade havlu atmış galatasaray durumu. 2 ya da 3 maç olur kötü gidişe eyvallah dersin ama biz o kırılma noktasını rize maçında kaybettik. sonraki hatay ve karagümrük maçlarında yaşanılan acziyet ise tüm özgüvenin kaybolması ve artık işimiz bitti havasından kaynaklı. olmadı işte yapamadılar... sadece karagümrük maçını bile alsak beşiktaş'ın 1 mağlubiyeti yeterdi..

  hadi diyelim biz yaptık 8'de 8'i.. önümüzdeki beşiktaş'ın bizim dışımızda kalan 7 maçından 2'sinde daha yenilgi alması lazım. bunun tek istisnası: bizim 3 farklı şekilde bjk'ye üstünlük sağlamamız ve onların da bu maç dışında 1 mağlubiyet ve 1 beraberlik daha alması. bjk'nin, bizden başka kalan maçlarına bakarsak aslında senaryonun ne kadar olanaksız olduğu görülecek: bu adamların yarı şubeleri sayılacak 3 takımla maçları var; başta sivas ve karagümrük olmak üzere rize'yi de ali koç hanesinden yazarsak 3 maç.. hiçbir şekilde beşiktaş'ın zor bir durumda bu takımlara takılacağını sanmıyorum. ligin ilk devresinde oynadıkları karagümrük ve sivas maçlarını hatırlayalım... 30 yıldır bu ligi takip ederim, bu kadar antrenman maçı havasında geçen bir mücadele daha çok az gördüm..

  demem o ki; sağa sola bakmadan, o bunu yapmış hakem şunu vermiş demeden bizim 8 maçın tamamını kazanmamız lazım.. o hevesimiz de bir sonraki maçımızın ilk 5 dakikasında geçer gider zaten. tıpkı rize, hatay ve karagümrük maçlarında olduğu gibi.

  beklentisi olan taraftarlarımıza saygım da sonsuz.. ne diyelim, inşallah bunu başaracak olan asıl kahramanlar!!! da sizin gibi heveslidir.
 • 27
  her hafta hesap yaparak geçiyor günlerimiz. bizim yaptığımız hesap kadar teknik heyet de hesap yapsa bu durumlara zaten gelmezdik. biz niye her sene bu hesapları yapıyoruz. diyelim ki bu olay gerçekleşti ve biz şampiyon olduk. yine kötü oynanan futbolun, sistemsizliğimizin, duran top kullanamayışımızın, yanlış oyuncu değişikliklerinin, disiplinsizliğimizin üstü örtülecek. eğer ki ileriki yıllar için umut olacaksa biz bu sene şampiyon olmayalım arkadaş. bu kadroyla şu duruma düşmek ve hesaplar yapmak zaten büyük ayıp. ben artık şampiyon olup avrupada hem de sıradan takımlara rezil olduğumuz senelerdeki galatasaray'ı istemiyorum. artık büyük resme bakmanın zamanı geldi. bizim için hayırlısı neyse o olsun. zaten şampiyonluk sayılarımız diğer takımların çok üstünde.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!