• 55
  şampiyon olalı neredeyse 1 hafta oldu. hâlâ bu mevki için tek transfer dedikodusu bile çıkmadı. gevşedik mi beyler, hayırdır? seneye bize zımba gibi bir merkezî orta saha oyuncusu lâzım. yarından tezi yok haberler çıkmaya başlamalı. şampiyonluğu kutladık, geçti gitti işte. yarınlara odaklanalım, lütfen.
 • 56
  "adam yiyen" değil, top yapan bir orta sahaya ihtiyacımız var. muhtemel ryan babel hamlesi ile pasör bir 8 numara birlikte transfer edilirse 2017 - 2018 ve 2018 - 2019 sezonunda yoğun olarak yaşadığımız kapalı savunmaları açma konusunda önemli bir yol kat ederiz.

  marcao' nun hem stil hem de maliyeti açısından 8 numarasını bulabilirsek hem şampiyonlar liginde hem de lig için çok önemli bir hamle yapmış olacağız. transfer de bir numaralı önceliğimiz bu bölge olmalı diye düşünüyorum.
 • 57
  belhanda satılacak ve 4-3-3 oynamaya devam edeceksek 2 ilk on bir 1 yedek olmak üzere en az 3 transfer yapılması gereken mevki. bu oyuncularda bir tanesi sosa tipi tecrübeli bir oyun kurucu diğer ikisi ise ''adam yiyen'' aynı zamanda ayakları da vasatın üzeri oyuncular olmalı.* yedek olarak alınacak oyuncu yabancı sayısından dolayı türk olmalı bu yüzden ligden alınabilecek tek oyuncu musa çağıran. paraya kıyıp köln'den salih özcan, schalke'den suat serdar da denenebilir ancak bu mali tabloda çok zor. ayrıca gurbetçi oyuncuların milli takım tercihlerine göre yerli sayılmama ihtimalleri de var.
 • 58
  açık ve net iki yönlü oynayabilen bir oyuncuya ihtiyacımız var. örnek vermek gerekirse bonservisi elinde olacak ama talep ettiği imza parası nedeniyle alınması çok zor olan hector herrera en doğru isim. bizim ligimizden örnek vermek gerekirse ise göztepe'de oynayan andre castro diyebiliriz.

  hector herrera olabilse muhteşem olur ama kalite olarak herrera ile andre castro arasında olan bir oyuncu bile yeterli olacaktır. önemli olan doğru 8 numara modelini bulmak.
 • 59
  düşünüyorum da bizde en iyi sekiz numara performansını vermiş oyuncu selçuk inan. o da 2011-2012 senesinde.

  ondan sonra iyi performans veren bir oyuncu yok. bu sürede orta alana dzemaili, bilal, jem, jose, tolga gibi oyuncular alındı.

  özellikle son iki sezonda sekiz numara olmadan oynadık. ndiaye iyi oyuncu ama iyi bir sekiz numara değil. fernando ve donk da öyle.

  eğer sosa bizim takımda olsaydı çok daha rahat şampiyonluklar elde ederdik çünkü ben takımın özellikle deplasmanlarda yaşadığı sıkıntıyı iyi bir sekiz numara olmamasına bağlıyorum.
 • 64
  bir gün herkesin sözüne itibar edeceği biri çıkacak ve “8 numara diye bir pozisyon yok, kaleci, stoper, bek, varsa libero, orta saha, defansif orta saha, forvet arkası orta saha, kanat oyuncusu, forvet, golcü var bu ne numara fetişizmi arkadaş” diyecek diye umut ediyorum.

  ayrıca bir numara pozisyonundaki muslera’yı da gözlerinden öperim. yakında ayaklarını iyi kullanan kaleciye de 1.5 numara derlerse şaşırmayın.