• 8
    belli bir nesilde travmaya yol açmış olan maç.

    galatasaray dergisi'ne verdiği bir röportajında kaan kural bu maçta kapalı üstte genç bir galatasaraylı olarak sabahın köründe gelip "göbek"te konuşlanmış. maç başlayana kadar geçen sürede "galatasarylıların sırf zevk uğruna galatasaraylılara yaptığı" şeyleri görüp soğumuş. üzerine bir de mağlubiyet gelince stadlardan elini eteğini çekmiş...
  • 9
    hiçbir zaman anlam verememis olduğum mactir. fb tribünlerinin nasıl bu kadar kalabalık istekli ve inancli olduğuna hep hayret etmişimdir. zira sigma gibi hezimetlerden sonra genel de kadıköy'de 4 veya 5 bin kişiye oynarlardi. hem saha da hem tribünde ezecegiz diye evden çıkıp maça girdiğimizde önce kapalinin sokak tarafının fb tarafından alındığıni görüp zaten orada tribünde 1-0 geride başladık. ne demek istediğimi o yıllarda maçlara derbilere gelenler daha iyi anlamıştır.
    fenerbahçe ise oyuna sanki 3_4 gün önce 7 yememiste turu geçmiş gibi rahat ve iştahla başladı ve öylede bitirdi. aykut un golunden sonra ki "caney caney " ve "oku bakim aykut" makara besteleri uzun süre birçok gs tribuncusunun rüyalarina kabus olmuştur.