• saat 18:00'de başlayacak ve lig tv3'ten canlı yayınlanacak basketbol maçı. basketbol kültürünü oluşturmuş ve belli bir seyirci kitlesi desteğini kazanmış takımlar ligin ilk haftasında karşı karşıya gelecek. karşıyaka cephesinde önemli soru işareti ufuk sarıca'nın takımdan ayrılması denebilir. karşıyaka'yı bu sezon ligi tanıması sebebiyle seçildiği ifade edilen trabzonspor'dan tanıdığımız nenad markovic çalıştıracak. markovic'in oynattığı basketbol stili ve oyuncuları ile iletişimini sevmediğimi söyleyebilirim. bakalım karşıyaka'da nasıl bir performans yakalayacak.

    banvit trabzonspor'dan pivot damian kulig'i transfer etti. kulig trabzonspor'a büyük ümitlerle transfer olmuştu fakat beklenildiği kadar katkı veremedi. vidmar opsiyonu ile birlikte kulig'in banvit için doğru tercih olduğunu düşünüyorum. rus ekibi avtodor saratov'dan jeremy chappell, partizan'dan edo muric, lietuvos rytas'tan gediminas orelik ve almanya'dan oyun kurucu jordan theodore banvit'in diğer yeni yabancı transferleri. banvit yeni yabancı transferleri ile potansiyelli genç yerli oyuncuları arasında, geçen sezon yakalamadığı uyumu bu sezon yakalaması gerekiyor. banvit'i bu sezon union olimpija tecrübesine sahip sloven koç sasa filipovski çalıştıracak.

    dinamo sassari'den transfer edilen olympiakos'dan tanıdığımız petway bu yıl karşıyaka'nın önemli transferlerinden biri. banvit'i bu sezon çalıştıracak koç sasa filipovski'nin eski öğrencisi olan ve 2016 eurocup yükselen yıldızı seçilen şutör oyun kurucu mateusz michal ponitka ile aek'dan oyun kurucu j'covan brown diğer önemli transferler. dajuan summers, nba kariyeri de olan khimki'den josh boone ve belçika'dan oyun kurucu kevin dillard da bu sezon ilk kez karşıyaka forması giyecek.

    her iki takım da yeni koçları ile sahada olacak. ilk maç olması sebebiyle karşıyaka iyi bir seyirci desteği ile sahada olacaktır. kağıt üstünde kadrolar birbirine yakın gözükmekle birlikte banvit'teki oyuncular birbirini daha fazla tanıyor denebilir. denk bir mücadele olacaktır, favorim seyirci desteğiyle karşıyaka.