• 971
  43 ay ve 8 maç sonunda fenerbahçe'yi mağlup ettiğimiz, 2010'lu yılların türk futbolu adına kırılma noktası olan unutulmaz maç.

  çok şeyler yazdık, çok şeyler söyledik hakkında.

  (bkz: #2816539)

  ama ilk 20 dakikadaki oyunu, yobo'nun usulca kadrajdan çıkıp gitmesini, elmander'in bir hakeme bir topa baka baka attıığı golü, küçük melo'nun sayısını, o maçta ilk defa bir arada oynayan kadronun sezonu sürklaşe edişini hakkıyla tasvir etmek mümkün değil...

  (bkz: yobonereyegidiyor)
 • 972
  galatasaray fenerbahçe derbisi denildiğinde akıllara gelen ilk maç. son yıllarda kötü sonuçlarla ligi bitiren göz ağrımız üçüncü terim döneminin başlamasıyla müthiş bir yapılanma süreci geçirmiş takımı baştan aşağı değiştirmişti. sezonun başında henüz oturmamış oyun sistemi sebebiyle formsuz başlangıç eli küçük yüreği büyük muslera'nın dahi yetersiz görülmesine sebep olmuştu. bu derbiden birkaç hafta önce takım artık form tutmaya başlamış, oyunumuz belli olmuştu ki bu maç o sezon için mihenk taşıydı.

  bütün maç boyu ezmiştik fenerbahçe'yi. sezonun sonu da zaten malum; sezon boyu sahaya çıkan her oyuncusundan -muslera dahil- gol katkısı alan, orta saha ikilisi çift hanelerde gol atmış ve sezonu çifte lig şampiyonluğuyla bitiren bir galatasaray. ve tabi ki yarattığı gerilim ile bir de cana mal olan aptal bir süper final garabeti.