• 965
  türk futbol tarihinde 2010'lu yılların kaderini değiştiren maçtır. ali sami yen'den taşınmanın verdiği psikoloji, senelerdir dökülen, ali sami yen'in son lig maçında bile ortaya bir şey koyamayıp mağlup olan bir galatasaray vardı öncesinde. uzun zamandır hasret kalınan o dominant takımı fatih terim'in dönüşüyle izlemeye başlamıştık. bu maç da bu durumun tescilleneceği maçtı. ben taraftar ve takımın bu denli bilendiği pek maç hatırlamıyorum açıkçası. haftalar öncesinden hissedilen sinerjiyi unutamıyorum.

  ne olursa olsun kaybetmeyeceğimiz o kadar açıktı ki. eminim herkes bunu hatırlıyordur. bu hissi tarihte çok az maç yaratmıştır. bu onlardan biriydi. maçı zaten konuşmaya gerek yok. çok başka bir hikayeydi.
 • 969
  şu anda başlığının hortlaması biraz ilginç oldu benim için. o dönem küçük bir operasyon geçirmiştim ve ameliyatlı ameliyatlı dikişlerim daha taptaze libadiye soyak biletix'te bu maç için yaklaşık 2 saat bilet kuyruğunda beklemiştim. o beklemeye de hakikaten değmişti. takımın o oyununu, o yapılan presi, elmander'i, eboue'yi, küçük melo'yu, ikinci yarı yapılan pas trafiğini çekilen oleyleri, nasıl zevke geldiğimizi hala unutamıyorum. hocam ve çocuklar resmen abicim sen ameliyatlı ameliyatlı bu maç için 2 saat kuyrukta bekledin al bu maç sana hediyemiz olsun der gibi oynadılar. hoş golden önce her zamanki gibi baya kaçırmıştık, bak şimdi i.neler bi kere gelecek gol olacak yine diye korktuğumu da çok iyi hatırlıyorum.

  az önce doktordan geldim. aynı operasyonu yıllar sonra tekrar geçirmem gerektiğini söylediler en kısa zamanda. biraz moralim bozuldu. masaya oturup bu başlığı görünce de bir değişik oldu benim için. bu maçla ilgili bir şey görünce doğal olarak o operasyon da aklıma geliyor çünkü.

  ne diyelim tarih tekerrürden ibarettir. bundan sonra şu heriflere karşı içerde dışarda hep 7 aralık 2011 galatasaray fenerbahçe maçı'ndaki gibi oynayacağız ama senin ameliyat olman lazım deseler senede iki bıçak altına yatarım.
 • 970
  özetlerini dahi izleyemediğim maç, içim sızlıyor zerre mübağlasız. skor 3-0 onlarca pas yapıyoruz kaleye gitmek yerine, 6-0'ın rövanşı çok rahat alınabilecekken hem de... fenerbahçe bizi o durumda yakalasa ne yapardı diye düşünüyorum da felaket senaryoları canlanıyor kafamda. üstelik alex'in golü iyice keyif kaçıran bir detay. yine de her ne olursa olsun üstte yazılanlara katılıyorum, türk futbol tarihinin seyrini değiştiren maçtır.