• 441
  yıldız transferlerle birlikte olumlu hava yakaladığımız son günlerde deplasmandan kayıpsız dönerek rüzgarı arkamıza aldığımız karşılaşma. maçlardan bazı notlarım şu şekilde:

  ilk dakikalarda antalyaspor'un atağında abdülkerim'in ani pozisyon değişimi savunma hattının kafasını karıştırdı, antalyaspor hücum hattının ara pası ile tehlikeli an geçirdik.
  kadro tam anlamıyla uyum sağlayamamış, takım içi koordinasyon sağlanamamış. gayet normal, birlikte geçirdikleri ilk sezonun ilk maçı. herhangi bir sorun yaşamadan atlatmamız sevindirici.

  marcao'nun yokluğunda geriden oyun kurmayı hedef edinen oyuncu abdülkerim gibi. dakika 7'de kendisi topu 2. alana kadar getirdi fakat topu kaybetip savunmada 1 kişi eksik bıraktı bizi. ilk yarının sonlarında ise kendisi başarılı bir şekilde bunu gerçekleştirdi.
  geriden oyun kurma felsefimizin değişmediğini kanıtlar nitelikte örnek. abdülkerim fiziki açıdan çok üstün gözüküyor, böylesine -teknik kapasiteden çok fiziki kapasitenin önemli olduğu- ligler için tereyağında kaymak gibi bir olay. antrenmanlarda kendisini daha çok geliştirip bu felsefenin üzerine koymasını bekliyoruz.

  nellson ise uzun paslarıyla takıma hücum anlamında katkı veriyor.
  nellson ayağı sağlam ve neredeyse hatasız pas yapan bir savunma oyuncusu. atmış olduğu uzun paslar çoğunlukla isabetli ve tehlike yaratıcı unsurlar teşkil ediyor. tek sorun abdülkerim ile birlikte oyun kurucu olarak oynamaları. bunun temel sebebini maçta henüz 6 numara olmamasına bağlıyorum. bu yüzden ön libero görevini nellson ve abdülkerim kapatmaya çalıştı gibi.

  yunus akgün dakika 16'da kimsenin düşünemeyeceği paslarına bir yenisini daha ekledi, sadece ilk yarıda değil, ikinci yarıda da atmış olduğu paslar, yapmış olduğu çalımlar yunus'un yetenekli olduğunun kanıtı. yunus yaratıcı kimliği ile rakibin savunma gardını bir anda düşürebiliyor. böylelikle takımın 10 numara eksikliği ortadan kalkmış gözüküyor.

  patrick van aanholt 21-22 sezonunun aksine artık hücum hattına katılmayı tercih etmiyor, aldığı/çaldığı pasları daha çok abdülkerim ile paylaşıyor. aanholt bazen çok etkili bir oyuncu halinde, bazen de vasat altı performans göstererek sürekliliği sağlayamıyor maalesef.

  oliveira genel olarak tutumcu bir futbol sergiledi. daha çok takımı derleyen/toplayan bir oyuncu olarak görev yaptı. takım hücuma çıkarken arkada olası bir kontrayı önlemek için tetikte durdu. üstelik atmış olduğu çoğu pas adrese teslim ve tehlikeli paslardı, ayağı çok kaliteli, arkasında berkan, yanında emre akbaba olması ve yanındaki oyuncuların berbat bir futbol sergilemesi sebebiyle istediğini, kafasında kurduğunu tam anlamıyla sahaya yansıtamamış olabilir, gayet normal.

  dakika 31'de emre akbaba'nın atmış olduğu harika pas ile değişen atak yönüne hazırlıksız yakalanan antalyaspor defans hattının, afallaması ve aanholt'un içeriye pası bize golü sağlayabilirdi. fakat emre akbaba bu dakikadan sonra oyundan düşmeye ve yeterli performans verememeye başladı. idmanda gösterdiği performansın gerisinde bir performans göstererek hayal kırıklığı yaşattı.

  muslera maçı gol yemeden geçirmemizi sağlayan en önemli kişiydi. çıkarmış olduğu penaltı, yapmış olduğu kurtarışlar ve niceleri.

  berkan kutlu oyundan çıkana kadar maçın boey ile birlikte takımın en kötüsüydü, ani kontralar yediğimiz zaman defansımız her zaman bir sıfır gerideydi, hazırlıksız ve eksik yakalandık; bunun temel sebebi 6 numara olarak görev yapması gereken
  ama ne hücumda, ne de geçişte etkisi olmayan, tam anlamıyla hayalet gibi davranan berkan kutlu sebep oldu.

  ben izlerken çok keyif aldım, henüz ilk maç olması sebebiyle okan buruk'un kafasındaki oyun planını yazmayı uygun bulmadım.
 • 444
  şu sıcakta antalya gibi derli toplu bir takıma karşı berbat bir zeminde altın değerinde bir 3 puan aldığımız maç. takımımız toparlanmış arkadaşlar. takım olma yoluna girmişiz. emre akbaba, berkan kutlu, taylan antalyalı gibi kazmalar 11den temizlendikçe daha da iyi olacağız.

  seferovic ve oliveria beklentilerin altında kaldılar. oliveira yanında midtsjø veya torreira ile daha iyi olacaktır. fakat ilk maçında iyi değildi.

  seferovic ise fiziksel olarak beklenenden kötüydü. yine de zaman vermek lazım. transferini çok istememiştim açıkçası ama şu saatten sonra destek vermek lazım. mertens ile görmek lazım.

  abdülkerim sağlam oynadı, aferin. nelsson penaltı pozisyonunda topu kolay bıraktı fakat onun haricinde başarılıydı.

  boey ikinci yarı iyiydi, ama geleceği belirsiz sanırım. her halükarda omar'dan daha iyi.

  midtsjø tertemiz bir oyun oynadı, ayağına yüreğine sağlık.

  muslera bir şampiyonluk daha istiyor o kesin. mükemmeldi.

  berkan kutlu. hayır. yok hocam, yol verelim gitsin bence şu saatten sonra çok kötü görüntü verdi.

  akbaba olmayacak. ümidi kesmek lazım. oyun aklı yetmiyor, tekniği yetmiyor, yetersiz.

  yunus akgün kerem'i gölgede bıraktı. inanılmaz bir yetenek. bu sene çok maç alır bize.

  emre kılınç ve taylan da yedek dahi olamayacak durumdalar. sorun yine yetersizlik. kılınç'ın çok tehlikeli bir pozisyonumuzu berbat bir ortayla harcayışı var ki akıllara zarar. taylan da yine vasattan kötüydü. bir pozisyonda ayağını sağlam koyamadı ve kontra yedik. sağlam duramasa bile sarı kart pahasına faul yapmalıydı. oynayacağı her maçta gol hediye etme tehlikemiz var.

  görünen o ki mertens ve torreira eklemelerinden sonra birkaç tane de kulübeye hamle gücü edinmek adına takviye lazım. hiç beklenmeyen üst düzey bir forvet takviyesi bizi şampiyonluğun bir numaralı adayı yapar. olmazsa da şansımız yüksek.
 • 449
  7 ağustos 2022 antalyaspor galatasaray maçı oyuncu performanslarını değerlendirmek gerekirse, not ve puanlar şu şekildedir.

  muslera : 9/10. maçı kurtaran isimdi kaptan, 1 penaltı, 1 net karşı karşıya pozisyon pozisyon, 2 çok etkili vuruşu çıkardı. galatasaray'ın maçı kazanmasında en etkili isimdi.

  nelsson : 8/10. etkili oynadı. savunmada geçit vermedi, hata yapmadı.

  abdülkerim bardakçı : 8.5/10. çok beğendim. sahada duruşu, agresifliği, mücadelesi ile geçit vermedi. 2.8 milyon euro'ya böyle bir stoper almış olmak da ayrıca mutlu edici. takımın gediklisi olacaktır, marcao'yu aratmayacağına eminim.

  van aanholt : 5.8/10. çok etkili olamadı, bir kaç kez onun kanadından akın yedik, tehlike büyümeden önlendi ama savunmaya zaafiyet yaratıyor ne yazık ki. hücumda da etkili değil.

  boey : 5.5/10. ilk yarıdaki çok kötü performansını ikinci yarıda biraz düzeltti ancak yine de yetersiz.

  berkan : 5.8/10. hata yapmamak için etliye sütlüye karışmadan oynamaya çalıştı. galatasaray için yetersiz bir oyuncu. performansı yetersizdi.

  sergio oliveira : 5.9/10. etkisiz bir oyun oynadı. temposu yok. ikili mücadele yok. yavaş bir oyuncu. pasları etkisiz. yeterince yaratıcı değil. orta saha kurgumuzda ilk 11 oynayabilecek düzeyde değil. ne savunmada, ne hücumda etkili olabildi. takıma fayda sağlayamadı.

  kerem : 6.5/10. bu maçta iyi oynayamadı. rakipler artık kendisine önlem alıyor. 1 topu direkten döndü ancak onun dışında da pek bir etkili olduğu an yoktu. performansını yükseltmeli.

  yunus : 7.5/10. galatasaray'ın hücum aksiyonlarındaki tek etkili oyuncusuydu. teknik becerisiyle olumlu işler yapmaya çalıştı ancak bu işler tek başına olmuyor ne yazık ki, diğer hücum oyuncularından pek fazla yardım alamadı.

  emre akbaba : 5.5/10 takımın en etkisiz isimlerinden biriydi. bu performansı ile galatasaray'da yeri yok.

  seferovic : 5.0/10 takımın en etkisiz ismiydi. iki stoperin kucağında maç boyu bekleyip durdu. kim aldı? kim bu kadar övgü düzdü kendisine anlaşılır şey değil. bize statik santrafor lazım değil. tek maçla yargılamak istemem ama bu performansı ile galatasaray'da yeri yok.

  & sonradan oyuna girenler &

  midtsjö : 7.0/10. oyunda kaldığı yarım saatte savunmaya yardım etti, topun galatasaray'da kalmasını sağladı, pas aksiyonlarında aktif görev ve sorumluluk aldı. ben kendisini beğendim. oliveira yerine ilk 11'de kendisini tercih ederim. umarım performansını yükselterek devam eder.

  emre kılınç : 6.5/10. gol attığımız pozisyonda hücumu başlatan isimdi. bunun dışında pek fazla bir etkinliği yoktu. bir pozisyonda pas vereceğim diye topu rakibin üstüne nişanladı. sinir bozucu bir pozisyondu.

  taylan : 6.2/10. oyuna girdikten sonra midtsjö'ye ve savunmaya yardımcı oldu, topun bizde kalmasına yardımcı oldu, bunun dışında pek de fazla söylenebilecek birşey yok.

  bafetimbi gomis : 8.5/10. : galibiyeti getiren golü attı. hepimizi sevindirdi. fiziksel durumu iyiyse seferovic yerine kendisini tercih ederim. golcü hareketli olur, pozisyon alır, şut çeker, gol atar. 37 yaşında olmasına rağmen, kadromuzda gole en yakın isim hala kendisidir.

  maçın adamı : muslera.
  maçın en kötü oyuncusu : seferovic.

  bu maçla birlikte bir kez daha gördük ki, galatasaray'ın hücum gücü çok zayıf. galatasaray bu oyuncu gurubu ile yine bu sezon da gol atmakta çok zorlanacak. transfer dönemi bitmeden acilen takımın kalitesini yükseltecek yaratıcı hücum oyuncuları ve golcü transfer etmeliyiz. en azından transfer dönemi bitmeden evander ve umut bozok transferlerini mutlaka bitirmeliyiz.
 • 450
  en istenmeyen mevsimde çıktığımız antalya deplasmanından 3 puanla dönmek, üstelik bunu yeni transferler takıma alışmadan, hatta katılmadan ilk maçta yapabilmiş olmak büyük olay. okan hocama hayırlı olsun, nasıl başladıysak öyle devam etsin. kaldı ki oyuna müdahaleleri ile galibiyette aslan payı okan hocanındır bana göre.

  takıma dair genel olarak şunu söylemek istiyorum ki pas şiddetimiz, topu çevirme hızımız geçen yıllara göre gözle görülür şekilde artmış. üstelik bunu 40 derecede yapabilmiş olmak takdire şayan.

  yunus akgün sahanın şüphesiz en iyisiydi. geçmiş yıllarda o bölgede oynayan oyuncumuz orta saha çizgisinin hemen rakip yarı saha kısmında topla buluştuğunda baskı yer ve topu da geriye oynardı. fakat yunus her topta baskıdan kurtulmasını ve çıkmasını bildi, topu da gerek adam eksilterek gerekse 2'ye 1 ile hücum bölgesine taşımayı başardı. onun bu yeteneği hücum organizasyonlarımızda çok büyük fayda sağlayacak bize.

  yeni sezon ve 3 puanımız hayırlı olsun!
 • 451
  kazanmış olsak da, yapılan torreira ve midtsjö transferlerinin ne kadar elzem olduğunu gösteren bir maç oldu. savunma arkasına atılan topların pek çoğunda, savunmacılarımız ortasahayı doldurup kesici rolüne soyunduğu için arada boşluklar kaldı ve kalemizde tehlike yaşadık. bu sistemde kilit oyuncu ön libero olacak gibi gözüküyor, özellikle kontra ataklarda defansımızın hız dezavantajını torreira çözecektir.
 • 452
  gomis'in kritik golüyle 1-0 kazandığımız maç. net şekilde hakettiğimizi düşünüyorum, net pozisyonlarımız olmamasına rağmen. maçın ilk yarısında daha dengeli bir görüntü vardı, ilk 15 dakika antalyaspor iyi başlasa da dengelendi. iki tarafta risk almak istemedi. antalyaspor savunma arkasına uzun toplarla sonuca gitmeye çalışarak bizi çok rahatsız etse de gol yemeden devreyi kapatmak çok önemliydi. geniş alanları daha iyi savunmamız gerekiyor, bu maça dair özel notlardan birisi olmalı.

  ikinci yarıdan sonra oyun üstünlüğü bize geçti. çok net bir pozisyonlar üretemedik, final paslarında doğru tercihler yapabilseydik 3 veya 4 net pozisyona dönüşecekti. buna rağmen rakibi bölgesine hapsetmek çok önemliydi.

  akbaba ve kerem çok zayıf performans gösterdi, sol taraftan hiç hücum edemedik. akbaba'nın cezasahası dışında etkisizliği devam ediyor, hiç topla buluşamadı. ligin en zor deplasmanlarından biri olan antalyaspor'a maçın büyük bölümünde üstün gelmek ve son dakika golüyle kazanmak keyif verici. oyun olarak hala gelişim göstermemiz gerekiyor, yolun başındayız hala ideal onbirden söz edemiyoruz bu sebepten bu maçları sonuç odaklı düşünmek daha doğru olur.
 • 454
  bu maç göstermiştir ki takımda sıkıntılı seviyede hava topu zaafiyeti var. takımın genel olarak hava topu hakimiyeti yüksek olmayan oyunculardan kurulmuş olması, umuyorum, tek silahı yan toplar olan anadolu takimlarina karsi sıkıntı yaşatmaz.

  stoper hattındaki ikili tandemimiz de mükemmel hava savunmacıları değil, ayrıca orta sahamızda da fizikli yan top tehditi veya savunucusu bulunmuyor. hatta hücum hattındaki oyuncumuz seferovic de bugün bu konuda sınıfta kaldı.

  acil bu duruma el atılmalı, olası stoper ve santrafor transferlerinin bu problemi çözebilmesini diliyorum.

  (bkz: 7 ağustos 2022 antalyaspor galatasaray maçı)
 • 456
  çok iyi oynamadık ama kötü de değildik. bana ümit veren bir maç oldu. en önemlisi, mıymıy futbol belasından çıkmaya başlamışız; bunu görmek sevindirdi. muslera şampiyonluk modunu açmış bile; son iki sezondaki dalgalı formundan sonra böyle bir başlangıç heyecan verdi. yunus akgün'ü çok beğendim. özellikle lucas torreira'nın ve dubois'nin takıma katılmalarıyla beraber, uyum sürecini de en az kayıpla geçirirsek, en güçlü şampiyonluk adayı oluruz diye düşünüyorum. dries mertens transferinin önemini de gösterdi bence bu maç. emre akbaba berbat değildi ama orada mertens gibi yaratıcı bir oyuncunun olması bize çok şey katacak.

  güzel başladık, yolumuz açık olsun.
 • 457
  gecen seneki tramvadan sonra antalya gibi bize hep zor gelen ve bunun ustune nuri sahin ile cok modern ve kompakt oynayan bir deplasman olunca boyle bir galibiyet gercekten ama gercekten bizim icin cok kritik oldu.

  gecen seneden mevcut oyuncular halen tramvayi atlatmakla ugrasiyorlar. kolay degil cogunun, ozellikle genclerin ozguveni yerle bir oldu. muslera’nin ozledigimiz god mode on acmasiyla uc puan sahibi biz olduk. ama defansta cok sikinti var.

  boey kardes, umarim hollanda milli takim teknik direktoru bugunku macin ilk yarisini izlememistir zira seni elin amerikalisi haji wright tarafindan rezil edildigin o iki pozisyonu gorse sen dunya kupasini hatta milli takimi tamamen kafandan cikar. belki ikinci yari telafi ettin ama boyle bire birde etkisiz kalirsan internete dusersin. unutma istersen 90 dakika muthis mac cikar, tek pozisyonunda rezil olabilirsin. seyircisi bol olan sporlar oyle nankordur. umarim ileriki haftalarsa yetis ya dubois dedirtmezsin!

  seferovic’i tek forvet yerine 4-4-2 ile kullanirsak 2011-12 sezonunun ruhu geri gelir. yasi itibariyle yeni transferimiz mertens’i orta sahada oynatmak gibi bir hata yaparsak podolski’de oldugu gibi maximum verim alamayiz dusuncesindeyim. bence seferovic-mertens son dakikalara dogru da gomis girerse zaten avrupa arenasinda olmayacagimiz icin cok rahat uc puanlar alip, zirvede yarisi erken koparabiliriz.

  ama gecen seneden harap olmus takim icin boyle baslamak cok ama cok onemliydi. son yillarda kanserimiz olan one gecip skoru koruyamama veya berabere giden macta son dakikada galibiyet golu atamama sikintisini cozdugumuz an sampiyonluk muhabbetlerine baslayabiliriz.

  son olarak midsjo dostum, umarim sezon boyu adinin yazilisi gibi rakiplerine zor zamanlar yasatir, sakatlik problemi yasamazsin.*

  edit: son yapilan transferlerle zafer sarhoslugumuz bittiyse defansa odaklanabiliriz zira marcao’nun yerini halen dolduramamisiz belli ki.
 • 458
  taraftarı, yönetimi, teknik heyeti ve futbolcuları alınan sonuçla inanılmaz rahatlatan ve çok değerli olan "zaman"ı tüm camiaya kazandıran maç.
  taraftar için geçen yıldan kalan kötü anılar ilk haftadan silindi bence.
  yönetim için kadroya takviye yapma konusunda hem eksikleri gösterdi hem de fazladan zaman kazandırdı.
  teknik heyetin en çok ihtiyacı olduğuna inandığım "güven" sorunu ilk haftadan halledildi gibi. (yapılan değişiklikler, oyun planı vs.)
  özellikle geçen seneden devam eden futbolcularımız için böyle zor bir deplasmanda üç puan almak özgüven açısından çok çok iyi oldu.
  şimdi önümüzdeki iki hafta görece kolay bir fikstür ve yeni transferlerin katılmasıyla arkamıza alabileceğimiz kuvvetli bir rüzgar var.
  galatasaray için kenetlenme vakti.
  kenetlenince kimse duramaz önümüzde. şeytanı, meleği ayrı ayrı başladılar algı oyunlarına.
  sadece sahaya odaklanıp eksik yönlerimizi geliştirmeli ve işimize bakmalıyız. biz bir olursak kimse durduramaz.
 • 459
  antalya gibi havası cehennem provası olan bir şehirde oynanmış olan ligin ilk maçı. ne kadar çok çıkarım yapılmış oynanan oyun ve futbolcularla ilgili. dünyanın en önemli işini yaparak ilk maçta böyle berbat zemin ve berbat hava koşullarında 3 puanı aldık ve dönüyoruz. iyiler de kötüler de vardı ancak bu maça bakarak değerlendirme yapmak yersiz ve yanıltıcı olur. allah yardımcımız olsun. güzel başladık, güzel devam edip çok da güzel bitirelim.
 • 460
  sezonun ilk maçı, evinde 16 maç kaybetmemiş bir takım, sıcak, etkili olması beklenen 2 transferin henüz yapılması gibi çeşitli negatif yönlere rağmen alınan 3 puana sevindim. berabere kalsak da çok büyük kayıp saymazdım.

  bizim geçen sene en büyük zaafımız orta sahamızın tereyağından yapılmış olmasıydı. hal böyle olunca rakipler bizi epey ezdiler. diliyorum ki bu sene böyle olmayacak.

  maç ile ilgili eksikliklere rağmen canımı sıkan bir pozisyonu yazmadan geçmemeyim, umarım teknik ekipten birisi de görmüştür. 93. dakikanın hemen başında ceza sahamızda oluşan bir pozisyonda top bizim takımda kalmasına rağmen saçma bir şekilde topu sanki degaj yapar gibi rakibe attık. o topu oraya atan oyuncuya şunu sormak isterim: acaba öyle yaparak kaç saniye kazandın, 5 mi?
 • 461
  sekans sekans iyi oynadık, bazı noktalarda alarm verdik. 3 puan çok güzel oldu fakat mutlaka üstesinden gelmemiz gereken sorunlarımız var. okan hoca hepimizin gördüğü sorunları kapatır, bazı konularda boş yere ısrar etmez ve soğukkanlılığıyla saha içine, taktik ve stratejiye odaklanmaya devam ederse daha iyi olacağımız şüphesiz. özellikle saha içindeki dominasyon süremizi yukarı çekmeliyiz.
 • 463
  zorlu bir deplasmanda, bizden daha oturmuş bir takıma karşı büyük takım refleksi göstererek kazandığımız maç. kerem'in direğe takılması ve ardından antalya'nın penaltı kazanmasının ardından yine geçen yılın devamını yaşayacakmış gibi hissettirse de, uzun zamandır yanımıza uğramayan şans bu kez bizden yana oldu.

  savunma arkasına atılan her topun tehlike yaratması ve rakibin cepheyi görüp, rahat şut atmasına imkan vermemiz endişelendirse de tüm transferlerin takıma girmesi ve takım savunmasının oturmasını bekleyeceğiz artık.
 • 464
  kötü bir oyun oynayarak oldukça zor bir deplasmandan 1-0 ve 3 puan ile dönmek harika bir sonuç idi. bu takım daha en az 7 8 hafta tam olarak oturmayacak ve belli sistemi olmayacak bile. ama bu süreçte en az kayıpla yola devam edersek bambaşka tablo görebiliriz diye düşünüyorum. maça dönecek olursak, muslera maçın yıldızı idi. kendi hakkındaki birçok olumsuz yoruma cevap verdiğini düşünüyorum. geçen seneden gelen futbolcular maalesef sırıtıyor yine. haticeleri sabaha kadar konuşuruz, neticede kazandık bitti. bazen keyfini çıkarmak lazım. böylesi sıcakta galibiyet için elinden gelen her şeyi yapanlara kendi adıma teşekkür ederim. tebrikler takım.
 • 465
  bugüne kadar hiç yapmadığım bir şeyi yaparak tek tek topçularımız hakkındaki izlenimimi yazmak istiyorum.

  fernando muslera: seviyorum seni, çok seviyorum. prime dönemindeki gibi başladın sezona. bu yıla en çok inanan futbolcumuzsun.

  patrick van aanholt: ilk yarıya ne kadar iyi başladıysa, ikinci yarıya bir o kadar kötü devam etti. lig için idare eder ama avrupa olsa yedekten öteye gitmez potansiyeli, bu bölgeye önlem şart.

  sacha boey: patrick van aanholt'un ters fonksiyonu. ilk yarıya ne kadar kötü başladıysa, ikinci yarıyı o kadar iyi kotardı. kamp yapmayan bir futbolcuya göre oynanabilecek en iyi oyunu çıkardı.

  victor nelsson: takımı çok iyi tanıyan bir defans. oynaması gerekeni oynadı. ne yapıp edip bu sene satmamamız gerekiyor.

  abdülkerim bardakcı: iyi stoper, ilk maçına göre yeterince iyi oynadı. topla çıkışlarına dikkat ederse ileride fark yaratacaktır.

  berkan kutlu: takımda yeri yok. bugünün en kötü üç toplçusundan biriydi. rotasyon düşünmek bile anlamsız.

  sergio oliveira: kumaşı kaliteli. verdiği güzel ara pas aklımda kaldı. takıma alıştıkça etkisini daha iyi göreceğiz.

  fredrik midtsjö: sade, temiz, sağlam topçu. ilk defa izledim kendisini. berkan kutlu'nun yapmayı akıl edemediği koşuyu yaparak ilk maçında ilk asistini yaptı. güven verdi.

  taylan antalyalı: geçen sezona göre yorum yapamam. bu maça göre de yorum yapamam. ayağına gelen topları garanti oynadı işini yaptı.

  kerem aktürkoğlu: ayağına her top gelişinde iki kişiden pres yedi, topunu oynayamadı.

  yunus akgün: maestro, dinamo ve daha bir sürü şey. galatasaray'ımızın bu seneki en iyi kazancı olabilir. her atakta vardı, her tehlikede adı anıldı. ayağına taş değmesin.

  emre akbaba: takımın en kötü üçlüsünün ikincisi. yoktu, olmadı, olacağını da hiç sanmıyorum.

  emre kılınç: bana göre bu akşamın en kötü üçlüsünün içindeydi. yavaş yavaş eritti kendini üzülüyorum. yerine hamza akman girse daha mutlu olurdum.

  haris seferoviç: etkisiz göründü ancak galatasaray'ın önde basıp hücum yapmasında çok büyük rol sahibi. gol pozisyonunu gerilerde başlattı, özlemişim böyle futbolcu izlemeyi.

  bafetimbi gomis: diyecek laf yok. onun yaşındaki veteranlar bastonla yürürken daha ilk pozisyonda ofsayta düşmeden tertemiz bir içle bize galibiyeti getirdi. maçın sonlarına doğru diagne ve mohamed'ten alamayacağımız katkıyı bize vereceğini çok net gösterdi.

  son olarak bir parantez de okan buruk için: doğru yerde iyi hamlelerle maçı getirdi. ancak bundan daha kıymetlisi, takımda yarattığı hava. geçen sene baştan yenilgiyi kabullenen takımdan, son ana kadar vazgeçmeyen takım yaratmış hocam. 23.23'e inandırdı beni de. umarım medyanın kurbanı olmaz. var olsun.
App Store'dan indirin Google Play'den alın