• 7
  yeter artık bi dünya kupası görelim be. görmeden göçüp gideceğiz ya. ne olursa olsun, kazanmamız gereken bi maç bu.

  izlanda büyük ihtimal beraberliğe oynayacak. fırsat bulurlarsa kontradan bi şeyler denerler ama zor hücum ederler. bizimkilerin kolu bacağı kopsa yine bu maçı alması lazım.

  haydi be primciler, kazanın şu maçı.

  edit: önceki üç maçın ikisinde kırmızı kart çıkmış. bu maçta da tansiyonun yüksek olacağını düşünüyorum. kırmızı kart çıkar.
 • 8
  şikeci ırkçı hapçısı türkiye'nin yüz karası, prim düşkünü, üçüncü sınıf adamlıque muhabbetiyle mafyacılık oynayan, menajerlere göre kadro yapılan, rezil türkiye milli takımının karşısındaki düzgün insan, düzgün sporcu yetiştiren izlanda'ya sonsuz başarılar dilediğim maç.

  dünya kupasına gitmeyi haketmiyor türkiye futbolcuları ve inşallah da gidemeyecek.
 • 9
  en son 2002'de katıldığımız dünya kupası'na,

  yıllar sonra yeniden katılabilmemiz için çok önemli maç.

  ne mutlu türküm!

  ve ülkemi yeniden dünya kupasında izlemeyi çok istiyorum.

  2018 yazına heyecan ile başlamamız için,

  yabancı sınırı için,

  milletçe tek yürek olmak, beraber sevinip, beraber üzülmek için,

  barış için,

  dostluk için,

  kardeşlik için,

  bastır türkiye!
 • 10
  izlanda’yı yeneceğimiz maç. türkiye zoru sever. daha önce matematik problemlerini kıskandıracak hesapların içinden çıktık. bu sefer de çıkacağız. inanıyorum.

  türkiye’nin dünya kupasına gitmesini istememek de nedir anlamak imkansız. kafana silah dayayan yoksa açıp maçları izlemezsin olur biter. milli, manevi duygulara sahip olan ve milli takımın başarıları ile gururlanan insanlar var hala bu ülkede. biz bu turnuvaya katılacağız inşallah. isteyen milli maç yerine survivor izlesin.
 • 12
  her şeye rağmen türkiye... ne olursa olsun bir dünya kupası daha görmek istiyorum. hayal ettiğimiz zeki, çevik, ahlaklı o takım hiçbir zaman gelemeyecek. en basitinden karaktersiz emre belözoğlu bu takımda 2000 yılından beri oynuyor. skandal arda bu takımın kaç yıldır kaptanı, ayı volkan kaç yıldır kalecisiydi. sempatik bir teknik direktörü hiçbir zaman olmadı. federasyonlarımız hep şaibeliydi. ne yapalım yani, bu yüzden destek mi vermeyelim? başka bir türkiye varsa onu destekleyelim ama yok. burası türkiye, küsene bahane çok. ben artık yoruldum arkadaş...

  2 maç 6 puan, çok büyük ihtimal grup birinciliği. yolunuz açık olsun. prim alacaksınız bak. ama prim için kavga etmeyin. ne olur olmayan beyninizi azıcık da olsa kullanın. hem maçları kazanın, hem de priminizi alın.
 • 14
  mecburen türkiye...ülkemizin fikir zemini çok oynak, anlık tek kişinin verdiği kararlar milyonları etkiliyor.
  öylesine bir büyük medeniyetiz yani.
  yabancı sınırlaması da bu milli takım saçmalıkları yüzünden hortlama zemini buldu.
  bu maçtan galip ayrılırsak yabancı sınırlamasına yönelik baskı belki hafifler.
 • 15
  maalesef benim değil bir zümrenin milli takımı olan futbolcu topluluğunun maçı. izlemek içimden gelmiyor. eskiden kendimi maça göre ayarlar, en az galatasaray maçları kadar heyecanlanır, her türlü hesabımızı yapar, izlerdim. ancak artık benim milli takımla ilgili bir hevesim kalmadı. her şeyin olduğu gibi bunun da içini boşalttılar. kim kadroya davet edildi ona bile az önce baktım. umarım iyi olan ve hak eden kazanır. gidip dünya kupasında prim kavgası yapacak adamların ne işi var turnuvada.
 • 16
  galip ayrılmamızın zor olduğunu düşünüyorum maçtan.
  izlanda'yı bir kaç defa izledik. adamlarda müthiş bir fizik gücü var. ayrıca çok sert oynuyorlar. üstelik disiplinli bir takım ve teknik becerileri de kötü değil. bizimkileri kağıt helva gibi yerler gibi duruyor.

  yeni türkiye milli takımının destekçisi değilim. sanırım sebepleri tekrara gerek yok.

  ve hatta ondan da bağımsız milli takımların futbola zarar verdiğini düşünüyorum. globalleşen dünya ile birlikte futbol da globalleşti. ulusallığın zaman içerisinde azalacağı açık. ilk dünya kupasından bu yana geçen zamana bakarsak bence milli takımların bir o kadar daha ömrü yok. neyse... konuyu dağıtmayalım.

  izlanda taş gibi takım. bence en iyi futbolculara sahip değiller ama grubun en güçlü takımı oldukları kanaatindeyim. çok iyi günümüzde olmalıyız.

  ayrıca söylemeye korktuğum bir şey daha var. tam serdar aziz'e sezon kapattırmalık maç. adamlar tank gibi. bizim serdar da kendini korumayı gram bilmiyor.
  umarım tahminlerimin hepsinde yanılırım da şu yabancı sınırı sıçmığını tekrar tekrar hortlatmazlar. amk kulüpler birliğinin cumhurbaşkanlığı külliyesinin karşısına yapılacak müzeyle ilgili konuşacak gücü ve yetkisi de yok ki... karar tek ağza bakıyor malesef.
 • 18
  kendilerini uzun bir süredir sevmediğim ve üzülerek söylüyorum destekle(ye)mediğim a milli futbol takımının izlanda ile çıkacağı eleme müsabakası. bunun sebebi federasyonlar, futbolcular değil. tabii onlar da büyük etken ama türk futbolu ne zaman kaliteli kişiler tarafından idare edildi ve kaliteli kişiler önderliğinde maçlar oynadı ki?

  yalnız içine 2008 yılında hasan doğan ve göksel gümüşdağ ile birlikte olması gerekenden daha çok siyaset karıştı, o zamanlardan beridir de artarak devam ediyor bu durum. milli takımı konya seyircisinin, sarayın takımı haline getirdiler. bunu detaylandırmak istemiyorum herkes biliyor neler yaşandığını. aşırı rahatsızım ve galatasarayım olmasa ne yapardım bilmiyorum. türk futbolunu hayatımdan çıkarmamak için tek sebebim bizim takım resmen.

  basketi bu hale sokamıyorlar- zaten şuan isteseler de yapamazlar. öyle konyalı osurukların ilgi göstereceği, yayından- maçlardan- transferlerden- komisyonlardan gelen hayvan gibi paraların kasalarına gireceği, insanları ayrıştırmanın getiri sağlayacağı, çıkacak olayların ülke gündemini değiştireceği bir spor değil şimdilik. sadece galatasaray'ın ince ince doğrandığı bir spor. orada da öyle kahroluyoruz ama napalım artık.

  dünya kupasına gider umarım bu takım yine de. belki hocanın başına taş düşer çağırır ve oynatır da; cengizlere eneslere abdülkadirlere yusuflara tolgalara vitrin olur o turnuva. vitrinden önemlisi tecrübe olur.
 • 19
  oldu ya katıldık ne olur?

  -tff sanki kendi başarısıymış gibi lanse eder ve prim kazanır.
  -siyaset prim yapmaya çalışır.
  -ülke gündemi daha büyük oranla futbola kanalize olur ve gerçek gündemimizden uzaklaşırız.
  -yapay milliyetçilik başa iyice bela olur.
  -saçma sapan reklamlar çekilir millet mal gibi güzel olmuş tüylerim diken diken oldu diye ağlar.
  -prim gündeme kesin gelir.
  ve bilimum gerçeklikten uzak şovenist yaklaşımlar.

  katılmadık ne olur?

  -tff'ye yol görünmeye başlayabilir.
  -alt yapı problemlerimiz konuşulabilir.
  -aptal saptal reklamlardan kurtuluruz.
  -belki biri der ki ulan toplanan bu kadar para nereye gidiyor?
  -yapısal olarak dönüşüm belki başlayabilir.
  ve bilimum belkiler, umut ışıkları

  herşeyde hayırlısı olsun demeyi öğretti bu hayat bana. görünürde güzel olan gelecekte kötü olabilir. bunu çok yaşadım. o yüzden hayırlısı neyse o olsun.
 • 20
  milli takım bu turnuvaya gitse de gitmese de tff'nin ömrünü etkilemez. illa ki birileri kendi başarısı gibi göstermeye çalışacaktır ama yabancı oyuncu sayısı sınırı ile ilgili tartışmaların bitmesini sağlayabilme potansiyeli var. bu açıdan bir kere çok çok önemli.

  onun dışında ben 2002'de 20 yaşındaydım. hayatımın en güzel yıllarıdır belki de o yıllar. ayrıca tüm ülkenin aynı anda mutlu olduğu son senedir benim gözümde, dünya kupası'nın benim için anlamı büyüktür.

  2-4 barajına takılacakken senegal maçından sonra hoca 35'imi 65 yapmıştı mesela o kadar mutluydu ki adam.

  şimdi yaşı yetmeyip de dünya kupası yaşamayan adam o atmosferi bir takımı kalpten desteklemedikten sonra anlayamaz. yani katılmadığın kupada arjantin'i, brezilya'yı, uruguay'ı desteklemek gibi bir şey değil.

  emre de arda da oynasa o turnuvada görmek istiyorum ben cengiz'i, çağlar'ı, kaan'ı, enes'i.

  bu sebeple bu maçta da kalpten destekleyeceğim takımı.
 • 21
  yahu böylesine kritik bir maça çıkıyor milli takım içimde zerre heyecan olmuyor. inşallah kazanırız, dünya kupasına da gideriz ama geçmişte fatih terim'in gidişi, tff'deki insanlar, kirli siyasi ilişkiler, son avrupa şampiyonasında olanlar o kadar uzaklaştırdı ki beni takımdan, maçın saatini bile daha yeni öğrendim. umarım benim gibi milli takımdan uzaklaşan insanları geri kazanabilirler.