UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Hafta Karşılaşması
21:45 Ali Sami Yen Stadyumu
Yayın: Star Tv
1 - 0
 • 16
  bir sebepten dolayı okula gidemeyeceğim için, yaşımın 11 olduğu o dönemlerde hayal olacak şekilde, doksan dakikasını rahat rahat seyrettiğim karşılaşma. bu sebepten ötürü hep şubat ayının başında oynanmış gibi gelir bana. rahat rahat izlemiş olmama tezat şekilde pek de bir anı bırakmamış bir maçtır. zira psg'nin kötü bir dönemine denk gelmiştir bu maç ve otobüsü parketmek denmese de o ayarda sıkıcı bir futbol oynamışlardı. bizde de hagi ve popescu'nun yokluğuna lucescu'nun "bir tane atıp kazanalım" mentalitesi eklenince oynanması gerektiği için oynanıp bitmiş bir maç çıkmıştı ortaya. yukarda da bahsedildiği gibi hasan şaş'ın epey bir bindirmesi olmuştu, zaten saçlarını kazıtmış olan hasan şaş 2002 yazına kadar sürekli yükselen bir şekilde form tutmaya devam edecekti.

  ali sami yen'de üst üste 10. avrupa kupası maçını da yenilgisiz atlatmıştık. bu maçların içinde uefa kupası yarı finali falan vardı. o seri 10 maç daha gidecek ve 2 takvim yılı sonra bir mart akşamı ofsayttan atılan bir golle ancak bozulabilecekti. öylesine acayip bir dönemin içinde, öylesine oynanıp geçmiş bir maçtı. milan, real madrid, liverpool gibi takımlar o periyodda sami yen'den çıkamayacaklardı...

  (bkz: geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer)
 • 17
  kasım ayı sonunda oynanan ve tarihe meşaleli maç adı ile geçen 0-0 lık fener maçındaki yanan onlarca meşale sebebi ile, tribünün bir çok önemli ismi maça veya kapalıya gelememiş olup maç öncesi bu duruma yönelik yönetime karşı veryansın içerikli besteler söylenmiştir( ne yaptıysak yaptık-sizin için yaktık- hapislerden yattık ama yalnız kaldık*2 ve biz olmazsak olmaz samiyen hiç ulan ib..basın dünya sana kalmaz)

  kapalıya girebilen az sayıdaki kafa kadro , göbekte daha nispeten genç ve toy bir tayfa ile kendi çevrelerinden buldukları
  ( kadıköy ptt nin oradaki pasajda müzik mağazası olan günümüzde de çeşitli gruplarda çalan bateriste ait) davulu zar zor, sanki ülke-vatan savunması için elzemmiş gibi tribüne girişte 1001 uğraş ve mevzu ile sokabilmişler ve zafer kazanmışçasına sevinmişlerdir. takım zaten kazanıyordu saha da . ondan yana hiç sorun yoktu o senelerde,dertlerimiz nelermiş bakınca hayret ediyor.