2020-21 Türkiye Basketbol Süper Ligi 11. Hafta Karşılaşması
13:00 Fethiye Beşkaza Spor Salonu
54 - 78
 • 1
  türkiye basketbol süper ligi 11. hafta karşılaşması. saat 13:00'de başlayacak maç tivibuspor 2'den canlı olarak yayınlanacak.

  haftanın bu ilk mücadelesinde 10 maçta 4 galibiyeti olan daçka ile 9 maçta 3 galibiyeti olan fethiye belediye karşı karşıya gelecek. hafta içi beşiktaş ile oynanan mücadelede sinan güler hariç diğer daçkalı oyuncular gerekli reaksiyonu gösterememiş ve maçı beşiktaş kazanmıştı. daçka istikrarlı bir görünüme sahip olarak oynamıyor ve galibiyeti de o gün ekstra performans gösterecek bir oyuncusu ile yakalayabiliyor. işin savunma tarafında zaman zaman iyi mücadele gösterseler de sene başından beri oyun kurucusu eksiği çekmekteler. bu eksiği kapatabilme adına sezon başında transfer edilen john gillon şimdiye kadarki olan süreçte beklentileri karşılayamadı. yine sezon başına fırtına gibi giren doğuş özdemiroğlu da son haftalarda beklenenin altında bir performans gösteriyor.

  fethiye belediye ise sezona federasyonun kararı ile son anda katılım sağlamıştı. o sebeple ilk haftalarda kadroyu oturtma ve transfer süreci ile geçirdiler. 3 galibiyeti de kendi sahalarında oynadığı galatasaray, beşiktaş ve petkimspor'a karşı kazandılar. bu anlamda sahalarında güçlü olduklarını söylemek mümkün. hücumda sete set oynamaktan ziyade erick neal ve ve elgin cook ile tempolu ve birebir oyunlarla sayı almayı hedefleyen fethiye kendi sahasındaki galibiyet serisini sürdürmek isteyecektir. kritik eşleşme abdul-malik abu ve grant jerrett arasında olacak. bu iki isimden erken faul problemine giren takımını olumsuz etkileyecektir. daçka'nın hafta içi performasının çok daha üstüne çıkması gerekiyor. sözün özü son topa kadar zevkli bir mücadele olması yüksek ihtimal, favori olarak da fethiye belediyesi gözüküyor.
 • 2
  ilk yarı 45-29 darüşşafaka üstünlüğü ile tamamlandı. daçka, beşiktaş maçının tam zıttı olarak bu maça hücumda etkili başladı ve işin savunma boyutunu da sıkı tutuyor. kenardaki oyuncularından da verim almayı başaran darüşşafaka maçın sonuna daha diri bir beş ile çıkma imkanına kavuşacak.

  fethiye ise özellikle oyun kurucu tarafında erick neal'den verim alamadı. hücumda organize olmakta zorlanan fethiye, işin savunma tarafında da diri bir görüntü çizmedi. ikinci yarı daha fazla mücadele eden fethiye izleyebiliriz. geri dönüş yapma potansiyelleri var.
 • 3
  baştan sona üstün bir oyunla darüşşafaka maçı 78-54 kazandı. maçın en skorer ismi 17 sayıyla grant jerrett oldu. sinan güler özellikle takımı yönetme tarafında etkili oldu ve maçı 7 asist ile tamamladı. oyunun her iki yönünü de etkili oynayan doğuş özdemiroğlu, fethiye'nin oyun kurucusu erick neal'i durdururken hücumda da maçı 11 sayıyla tamamladı. daçka'nın hücumdaki en önemli silahı andrew andrews ise bugün 13 sayı kaydetti.

  karşı cephede fethiye ise yabancılarından sadece elvin cook'dan biraz verim aldı. diğer etkili yabancıları darion atkins'in erken faul problemine girmesi ve abdul-malik abu'nun beklenen performansı gösteremesi pota altında üstünlüğü daçka'ya kaptırmalarına sebep oldu. oyun kurucu tarafında da erick neal'in etkisiz kalması ile birlikte kendi sahalarında sahadan farklı bir şekilde yenilgi ile ayrıldılar.