• 2
  her sezon sonu yaşanan fikstür sıkışıklığının eseri olarak haftaiçi oynanacak olan maç. rakip aski tam anlamıyla can derdinde, bu sezon onlar da ligin gediklisi birçok takım gibi idari ve maddi sorunlarla uğraşıyor. hatta ligin ilk yarısındaki maçta görevine 1 ay önce son verdikeri koçun geçmişe dönük borçlarını ödeyemedikleri için yeni koçla sözleşme imzalayamamış, bu arada takımın başına getirdikleri koçu 4. sefer sözleşmeşiz olarak sahaya çıkarmaya çalışınca galatasaray'ın federasyona yaptığı itiraz sonucu maç oynanmadan hükmen galibiyetimizle sonuçlanmıştı. şu anda istanbul üniversitesinin bir galibiyet önünde yer alıyorlar. nilay kartaltepe transferi sonrası oyun olarak biraz toparlandılar haliyle. yine de o maçtan bugüne geçen süreçte sadece canik belediye ve abdullah gül üniversitesini mağlup edebilmişler, hatta kazanıp fişi çekebilecekleri maçta istanbul üniversitesi'ne adana'da mağlup oldular.

  bu final hazırlığı içinde sıkışık fikstür can sıksa da en azından istanbul'dan çıkmayacak olmak bir artı, eğer hakikaten sinan erdem'de oynanacaksa final maçı takımın alışması adına sinan erdem'de oynanması da mantıklı bir tercih olabilir. bu arada bizim için günün diğer önemli maçı çukurova basketbol ile mersin büyükşehir belediyesi arasında oynanacak. o maçtan çıkacak bir mersin galibiyeti 7.'lik şansımızı matematiksel olarak biraz daha azaltacaktır.
 • 4
  tam bir kasap et derdinde koyun can derdinde maçı. pek bilinmeyen bir detay olsa da fenerbahçe deplasmanından önceki maç. takım öyle bir parıltı saçmaya başladı ki son haftalarda, sezonun daha önceki bölümlerinde olsa kafamızda soru işaretleri yaratacak olan maç için pek bir tedirginlik yok. yine de bir galibiyet onlara da çok büyük nefes aldıracağı için ellerinden gelen herşeyi sahaya yansıtacaklardır...
 • 5
  kadın basketbol takımımızın, bilyoner.com kadınlar basketbol ligi 24. hafta maçı.

  sinan erdem spor salonu’nda oynanacak mücadele 4 nisan çarşamba günü saat 19:00’da başlayacak. karşılaşmayı önder yılmaz yönetecek. yılmaz’ın yardımcılıklarını ise ali köseoğlu ve murat danışan yapacak.

  11 nisan çarşamba günü eurocup women finalinde italya’nın reyer venezia takımıyla karşılaşacak olan dişi aslanlarımız zorlu final öncesi galip gelerek moralleri yükseltecektir.

  maç sonu gelen edit: 73-62! cimbom...
 • 7
  maçı 73-62 kazandık. kendimizi yormadan, rahat bir maç geçirdik. rakip bizi zorlayamadı. fenerbahçe ve eurocup final maçlarından hemen önce salonun çok boş olması biraz hayal kırıklığı oldu.

  jelena dubljevic 21, ewelina kobryn 17, işıl alben 13 sayı ile oynadı. epoupa yine her şeyi yaptı. işıl son zamanlarda çok formda ki bizim için çok iyi gelişme. kobryn iyi bir maç çıkardı, final maçlarında kendisine de ihtiyacımız var.

  ama maç içinde dubljevic sakatlandı. umarım ciddi bir şeyi yoktur ama baya moral bozucu bir gelişme oldu. gördüğüm kadarıyla pek iyi değil ama umuyorum panikten dolayı o tepkileri vermiştir.