• 1
  öncelikle yaralanan otobüs şöförüne acil şifalar dileyerek konudan ayrı tutulması gerektiğini belirtmeliyim.

  ortalığı ayağa kaldıran bu olayın biraz daha derinlemesine incelenmesi lazım düşüncesindeyim. savaş çıkartmak için suriye'ye adam yollayıp kendimize 7-8 füze attırabilecek bir düşünce tarafından yönetiliyoruz. haliyle yaşanan olaya biraz daha detaylı bakalım.

  olayın silahlı saldırı şeklinde yapıldığı söyleniyor. kurşun izi olduğu söyleniyor. ancak şöför taş ile yaralanmış. elinde silah olan ve otobüsü şarampolden yuvarlamak isteyen biri şöföre taş atmaz. kaldı ki silah ateşlendikten sonra otobüs duruyor. öldürme amacı olan ateşe devam eder. bu da gerçekleşmedi.

  amaç futbolculara zarar vermekse neden fırsat varken kullanılmadı? yoksa saldırı kisvesi altında bir şeyler mi örtbas edilmek isteniyor?

  saldırının ardından asıl konuşulması gereken şike hiç konuşulmamaktadır. 4 nisan çaykur rizespor fenerbahçe maçında giray kaçarın ve serkan kırıntılının bireysel hatalarıyla yedirdiği 5 gol mevcut. hatta caner'in golü andre santos'un korcan'a attığı golden bir farkı yok. net olarak şike. peki bugün bunlar konuşuluyor mu? tabi ki hayır. aynı şekilde galatasaray maç kazansa bugün manşetler şike imalarıyla dolu olurdu. oysa şimdi herkes fenerbahçe'nin ne kadar masum ve zarar görmüş olduğunu konuşuyor.

  bir hafta sonra kendi evinde 15 bin kişiye maç oynayacak olan fenerbahçe ise bu olay ardından tribünleri doldurma şansına sahip olacak ve kurulacak baskının etkisiyle hakem yardımıyla şampiyonluk yarışı içinde kalmaya devam edecek.

  gündem değiştirme konusunda önemli bir nokta da 22 mart fenerbahçe beşiktaş maçı kural hatası. perşembe günü fırat aydunustan tff'nin ek rapor talep etmesi, hukuk çevrelerince maçın tekrar edileceği konusunda yorumlandı. zira kural hatası olduğu net biçimde ortada. bu konu da fenerbahçe'nin aşırı derecede mağdur olması nedeniyle rafa kalkacaktır.

  bir diğer önemli nokta olayın trabzonspor taraftarına yıkılmaya çalışılması. 12 nisan 2015 trabzonspor galatasaray maçı öncesinde bu olayın gerçekleşmesi ile trabzon tarafı baskı altına alınmaya çalışılmaktadır. olası bir trabzon mağlubiyeti için galatasaray trabzonspor şike temalı açıklamaların alt yapısı hazırlanmaktadır.

  son konu ise passolig. taraftarın olmadığı için olay çıkmıyor diye övülen bu sistemin miadının dolmak üzere olduğu malumdur. bu ve bunun benzeri gibi olaylar sonrasında passolig'in aslında ne kadar gerekli olduğu tekrar tekrar el altından vurgulanacaktır.

  ister komplo teorisi diyin isterseniz ciddiye almadan geçin. ancak bu tiyatro neticesinde fenerbahçe oldukça kazançlı çıkmıştır. bize düşen ise olanları ve olacakları aktarıp galatasaray taraftarını uyarmaktır.
 • 4
  ben bunu birkaç törerist trabzonsporlu taraftarın yapmış olabileceğini düşünüyorum. ilk gün de bu ihtimali ciddi olarak düşünmüştüm.

  ancak ortada büyük bir eylem olduğu halde, yıllar geçmesine rağmen faili meçhul. bu esrarın çözülmesi için hercule poirot mu bekliyorlar anlamıyorum. türkiye cumhuriyeti'nde gri hücrelerini çalıştırıp şu olayı çözecek yetkili bir kardeş yoksa vay bizim halimize. zira basit bir olay değil bu.

  vaziyet böyle olunca diğer ihtimaller de kuvvetlenmeye başlıyor.