• 154
  ülkede yaşanılmış iğrenç olay. bu olayda resmen 40 50 kişinin hayatına kastetmiş, gözü dönmüş bir manyak var.
  işin daha kötüsü bu durumda bile hala futbol konuları üzerinden değerlendirme yapıp bu olayı haklı görmeye çalışan insanların olması ve maalesef bir kısmı ile aynı renklere gönül veriyor olmamız.
  lan adam orada insan hayatına kastetti. hangi komu insan hayatından daha önemli olabilir ya. adaleti baska platformlarda baska şekilde ararsın ama insana zarar vermezsin. hele ki konu futbolsa.
 • 157
  şizofren fenerbahçelilere göre bu olay gerçekleşmese fenerbahçe şampiyon olurmuş.

  arkadaş ben bu kadar şizofrenik bir ülke görmedim. biri 8-0 şizofrenliğine bürünür, diğeri otobüs saldırısı galatasaray'a yaradı şizofrenliğine bürünür, daha bunun fetö'sü, hakemleri, tff'si falan da var. var oğlu var amk.

  bu saldırı 4 nisan 2015 günü oynanan rizespor fenerbahçe maçından sonra oldu. bu da 26. haftaya tekabül ediyor ve bu hafta sonucunda oluşan puan durumu şu şekilde;

  1- galatasaray 58
  2- fenerbahçe 56
  3- beşiktaş 55

  bu saldırı gerçekleştiğinde galatasaray liderdi zaten. yani şizofrenik fenerbahçelilerin iddia ettiği gibi bu saldırıdan sonra lider olma durumumuz yok.

  işin daha da ilginç ve şizofrenliğin daha da büyüdüğü tarafa gelirsek eğer; süper ötesi top oynarken bu saldırı neticesiyle dağıldığı iddia edilen fenerbahçe futbol takımının 1 hafta sonra liderlik koltuğuna oturması ve galatasaray'ın 1 puan önüne geçmesi. yani ligin bitimine 7 hafta kala fenerbahçe 59 puanla lider durumda ve 3. galatasaray'ın 1 puan önünde. (bjk ile aynı puandayız.) hani bu takım otobüs saldırısından sonra dağılmıştı, hani süper ötesi(!) top oynarken oyuncuların psikolojileri bozulmuştu da ayakları topa gitmemeye başlamıştı.

  bu saldırıdan sonra lider olan takımın şampiyonluğu kaybetmesini ve olayın galatasaray'a yaradığını bu saldırıya bağlamak nasıl bir şizofrenik boyut siz karar verin.

  dipnot: ayrıca bu saldırıdan sonra oynanan 8 haftada galatasaray 21, fenerbahçe 20 puan kazanmıştır.

  dipnot 2: olayın aydınlatılmaması ve faillerinin bulunmaması da olayın başka tarafı. koskoca fenerbahçe futbol takımının otobüsüne saldırı düzenleniyor ve üzerinden 5 sene geçmesine rağmen failler bulunamıyor. resmen skandal. soran olursa kolluk faaliyetleri çok iyi çalışıyor dersiniz.
 • 158
  fenerbahçe'nin 2006, 2008, 2011, 2012, 2015, 2018 şampiyonluklarına engel olan mefhum hadise.

  sosyal medya üzerinde öyle spekülasyonlar döndürülüyor ki malesef iş böyle taşak geçilebilecek hale geldi. ciddi bir şey anlatsan anlayacak kimse yok. boşuna efendi gibi yazmaya da gerek yok bunlara, klavye tıklatırken kullanacağın efora yazık günah.

  kibirinizle kompleksinizle her haltı başkalarına bağlamaya devam edeceksiniz. her haltı başkalarına bağladıkça nefret toplamaya devam edeceksiniz. nefret topladıkça gün yüzü göremeyeceksiniz. gün yüzü göremedikçe kibir ve kompleksinizle her haltı başkalarına bağlamaya devam edeceksiniz. her haltı başkalarına bağladıkça nefret toplamaya devam edeceksiniz.

  bokunuzda boğulmaya kadar yolu var bunun. hadi kolay gelsin...
 • 160
  nasil ki fatih terimin covid-19 virusune yakalandigina inanmayan fenerli arkadaslar varsa, bu olaya inanmayan galatasaraylilar da var.

  abi adamlara silahla ates ettiler, daha ne olsun ? olsunler mi ? onlar bizi sevmeye bilir evet fark etmez sevmesinler ama ben bu rekabeti seviyorum, benim ailemin icinde ki fenerlileri de seviyorum. bu kadar fanatizme gerek yok !

  turkiye spor tarihinin utandiran olaylarindan birtanesidir, keske olmasaydi.