• 780
  3-4-3 oynamalıyız bana göre, ortasaha elemanı yokluğunda en uygunu bu. saracchi ve omar kanatlarda, ortada belhanda taylan, ileride babel falcao kılınç ile.

  bu olmadı diyelim, 4-4-2 deneyip ortasahada sağda kılınç, solda etebo ya da belhanda göbekte de yine etebo ya da belhanda ve yanlarında taylan. en azından biraz tempo sıkıntımızı bertaraf ederiz, sol önde sağ ayaklı oynatarak saracchi'nin de çizgiye inişi kolaylaşır. ileri ikili babel ve falcao. bu formatta falcao'nun da verimi artar.

  oynadığımız daha doğrusu oynayamadığımız 4-3-3'ü kadro yapımız oynamaya hiç müsait değil ve faydasını görmüyoruz, maçı güç bela alsak bile oyunu çok zayıf rakiplere karşı dahi alamıyoruz. hoca eskiden radikal değişiklikler yapardı ama artık yeni şeyler denemekten çekiniyor. erzurum ve ankaragücü gibi eksik ve kötü takımları bile yenerken zorlanacaksak işimiz yaş.
 • 781
  31 ekim 2020 galatasaray ankaragücü maçındaki takıma güzel futbol oynamasını sağlayacak bir diziliş bence dünya üzerinde henüz icat edilmedi. fatih hocanın maç önü açıklamasını dinledikten sonra zaten bu maçta iyi futbol beklemediği belliydi.

  alanyaspor maçında* 10 kişi kaldıktan sonra pozisyon vermediği için o maçtaki kompakt yapıyı a planı yapmış sanırım. plan sadece sonuç üzerine ve bu en azından ocak'a kadar böyle sürecek gibi görünüyor. yani, 4-4-2 veya herhangi başka bir diziliş ile de oynasak bu düşünce ve plan değişmediği sürece iyi oyun oynayacağımızı düşünmüyorum.
 • 782
  4-1-4-1 varken bu da taktik midir? herkes yerini koruyacak pozisyon oyunu oynayacak kimse top sürmeyecek herkes sabit olarak bekleyince en kral ve tek bildiğimiz taktiğimiz 4-1-4-1'i oynamak varken başka taktiklere 4-4-2'lere gerek yoktur. birde çift forvet oynarsak şimdi ilerde tek başına çırpınan içten içe söven forvetleri kızı mutlu etmeye gerek yoktur.