• 777
  (bkz: 28 ekim 2020 başakşehir paris saint-germain maçı)

  psg'nin bu maçta oynadığı diziliş. 4-1-4-1 oynayan başakşehir karşısında psg 3 pas bile yapamadı. sahayı iyi parselleyen ve mücadele eden bir takım 4-4-2 oynayan her takımı engelleyebilir galiba. psg olsanız da değişmez sanırım bu kural. zira oynaması çok zor. oyuncular arası mesafe oldukça genişlediği için, rakip forvette sizden bir adam eksik, orta sahada bir fazla oynayınca sizi kitliyor.
 • 778
  28 ekim 2020 başakşehir paris saint-germain maçında psg 4-4-2 dizilişiyle orta sahada baskıyı kıramadı. bu nedenle ikinci yarı set oyununda 2 stoper ile oynadı. sağ ve sol bek öne çıkınca, fatih terim'in de anlayışı olan kanat içeri bek dışarı anlayışı ile di maria ve mbappe'ye boş alan yaratılmış oldu. ancak tabi ki bu anlayışta içeri giren kanatlar mbappe ve di maria olunca, ilk yarıdaki üstünlüğünü başakşehir kaybetti.

  golü bulduktan sonra tuchel'in oyuna müdahalesi doğal olarak orta sahanın direncini artırmaya yönelik oldu. di maria çift yönlü orta saha oyuncusu gibi oynadı. neymar'ın sakatlanması tuchel'in işini kolaylaştırdı çünkü bu seviyede bu oyunu sadece di maria oynayabilir.

  bu seviyede bu diziliş açısından futbol adına gerçekten çok şey anlatılabilecek bir maçtı. okan hoca futbol adına kadrosu açısından yapabileceği maksimum hamleyi yaptı. umarım biraz daha tecrübelendikten sonra avrupa'da adına yakışacak günümüz futboluna uygun bir takım yönetir.