• 19
  dandik türkiye ligi'nde kapanan takımlara karşı tek forvet oynayan galatasaray görmekten gına geldi. bu sebeple benim de destekledigim diziliş.

  galatasaray şu ligde hele kendi sahasında tek defansif orta saha ile oynamalıdır.

  burada kırmızı çizgi şunlar, birincisi takım savunmasını kaleci, 4 defans ve tek ön liberoya bırakırsak elek oluruz. savunma, mücadele en uçtan başlayacak, herkes topun arkasında tam saha pres yapacak ama yalandan değil harbiden basacak. ikincisi de kontra ataklara dikkat edilecek. takımın geriye hızlı dönemediği için yediği goller çok can sıkıcı oluyor.

  ben hala takımın kalitesine inanıyor, scott pirinin gerekli kondisyonu sağlayacağını düşünüyor ve sistemde sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

  tt arenada taraftarla birlikte rakibe kabus gibi çöktüğümüz günleri özledim. ufak rötuşlar ile yine o kimliğe bürünürüz.
 • 23
  galatasaray’a uygun görünen taktikler birisi. özellikle forvette babel - falcao olursa. yalnız şunu unutmamak lazım; babel - falcao hattı bu hafta başlayıp 3’er tane sallasın tarzı bir hat değil. uzayan lig maratonunda ısrar ve sabır edilmesi gereken ikili forvet. babel maç içinde kanattakilerle yer de değiştirebilir. hatta bazen forvet arkasına geçip orta saha - forvet köprüsü olabilir.

  tabi arda, babel, falcao falan belli yaş üstü adamlar. tempo konusunda diğer oyuncuların biraz hareketli olması lazım; ama bizde o da ayrı sıkıntı. çok durağan takım. uyuşuk hatta taylan vs hariç. yaklaşan milli ara sonrası da toparlanma olmazsa işimiz çok zor.

  özetle çift forvere dönmeliyiz inancındayım. kalabalık orta saha ne yazık ki üretkenlik vermiyor bizde. 4-2-2-2 de olabilir aslında; ama o da eldeki verimli 1 oyuncunun* kulübeye gitmesi demek gibi ve kanatlar hızlı veya ciğersiz değil. yoksa bence 4-2-2-2 daha ideal lig için.