• 13
  - "galatasaray hacı diye bir adam aldı, çok güzel oynuyor."
  + "hangi hacı, gaziantepspor'da oynayan mı?"
  - "yok la, yabancıymış babam söyledi, gel gidip marketteki gazetelere bakalım."

  koşa koşa markete gidip gazatelerde göz gezdirmemiz, akşam yemeğinde rahmetli orhan şengürbüz'ün sunumuyla 30 saniye süren spor sayfası programında hagi'nin geldiğini öğrenmemiz. kendi kendime yaşadığım mutluluk. hagi'nin gelişi böyledir bende.

  seksenlerin sonu doksanların başında doğan bizim kuşak, şampiyonlar ligi melodisi deyince o bildiğimiz efsane müziğin ardından mahsun kırmızıgül'ün alem buysa kral cimbom'unu hatırlar. o şarkı eşliğinde "iyi mücadele ettik ama yenildik" diye kendimizi avuturduk. cihat, spartak moskova'ya son derece önemsiz bir gol attığında deliler gibi sevinmiştik. ertesi gün star tv, "galatasaray şampiyonlar ligi'ndeki ilk golünü attı" diye defalarca alt yazı geçmiş, gün içerisinde kaç kez o golü yayınlamıştı.

  işte hagi, teknik direktörü fatih terim'le birlikte bizden o tedirginliği, küçük sevinçleri aldı; zaferleri, büyük mutlulukları, gücü getirdi. rakip kim olursa olsun aslanlar gibi mücadele etmeyi gösterdi. şampiyonlar ligi'ndeki ilk golümüzü attık diye akşama kadar o önemsiz golü izleyen türk halkına avrupa kupası'nı getirdi. sağ olsun, var olsun.