2022-23 Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu K Grubu Son 16 Turu Maçı
20:00 Sinan Erdem Spor Salonu
71 - 81
 • 2
  gruptaki en kritik maçımız. geçen hafta oynanan 24 ocak 2023 galatasaray limoges basketbol maçından daha kritik bir maç. geçen hafta oynanan limoges maçı, üstümüzdeki ölü toprağını atıp gruba iyi başlamak ve havayı düzeltmek açısından çok önemliydi. bu maç ise 2/2 yapıp malaga deplasmanına malaga ile eşit bir şekilde gitmek için çok önemli. direkt gruptan çıkıp çıkamayacağımızı belirleyecek bir maç. kazanmak kadar averaj kasmak ve deplasmandaki aek maçına elde sağlam averaj farkıyla gitmek de önemli. takımın taraftara çok ihtiyacı var arkadaşlar. lütfen imkanı olan herkes maça gelsin. lütfen, imkanı olup salona gelmeyen bizden değildir. gün şubeye sahip çıkıp destek olma günüdür.
 • 3
  ilk çeyreği 19-18 önde kapattık.

  rakibin 24 numaralı oyuncusu kenny williams maç başlayalı 4 dakika 17 saniye olmuşken gaddarca bir faulle floyd'u sakatladı. zıplayan bir adamın ayaklarına doğru hamle yapılmaz; yapıyorsa ya dengesini kaybedip çarpmıştır ya da art niyetlidir. burada williams dengesini kaybetmemişti.

  ilk çeyrek itibariyle sayılarımızın çoğunu pota altından bulduk. 3'lük çizgisinin gerisinden kötü başladık. 8'de 1 atmışız. rakibe ilk çeyrek fazla hücum ribaundu verdik ve basit top kayıpları yaptık. kısaların ribaundlarda yardımcı olması lazım, özellikle ristic oyundayken. serbest atış çizgisinden de 5'de 2 başladık.
 • 4
  ilk yarıyı 36-35 önde kapattık.

  daron russell maça giremedi, 13 dakikadan fazla oyunda kaldı ama 2 sayı ile oynuyor. hatta skor olarak oyuna girebilen oyuncumuz yok. 3'lük çizgisinin gerisinden ise tuğla atmaya devam ediyoruz, 18'de 4 isabetimiz var. biraz da şanssızız, mcgee'nin 2 tane 3'lüğü çemberi turlayıp çıktı.

  koç pistiolis courtside dan bilet almış taraftarlar gibi, sadece izliyor. courtsideda izleyen taraftardan tek farkı taraftar parasıyla bilet alıyor, pistiolis ise bedavaya izliyor.
 • 5
  son çeyreğe 57-61 geride giriyoruz.

  oyuna girebilen oyuncumuz hala yok. herkes kısa süreli performans veriyor, bunu maçın sonuna kadar yayan oyuncuyu bulamazsak galibiyet zor. russell bugün çok kötü, maçta sadece 2 sayısı var. çember savunmamız berbat. floyd'un ya da ristic'in oynaması fark etmiyor, ikisi de savunamıyor. çok saçma hücum ribaundları veriyoruz ve çok basit top kayıpları yapıyoruz. 3. çeyrek 3'lük bulmaya başladık, ama rakip de başladı. fark bi ara 3-6 arasında sıkıştı, 3'lük bulup farkı 3'e indiriyoruz rakip hemen karşılık veriyor.
 • 8
  maçı 71-81 kaybettik. gerçekten yazıklar olsun. bu maçı da kazanamıyorsan gruptan çıkamazsın.

  aek yunanistan'a dönerken 2 bilet fazla alsın. koç pistiolis'i ve sene başında getirdiği yunan yardımcısı konstantınos apostolos papadopoulos'u aek ile yollayalım memleketlerine. belki biletleri ucuza gelir.

  son çeyreğin başında rakibe üst üste 3 tane hücum ribaundu verdik. maçta ise toplam 17 hücum ribaundu verdik. aldığımız ise 9 hücum ribaundu, rakip bizi hemen hemen 2'ye katladı.

  aek'de dimitris flionis 11 sayı, 10 ribaund ve 9 asist ile oynadı. triple-double ı 1 asist ile kaçırdı. karşı takımın guard 10 ribaund almış, bunların 3 tanesi hücum. bizim aldığımız toplam hücum ribaundunun 3'te birini karşıda 1 metre 85 santimetrelik guard almış.

  bugün 36 tane 3'lük, 32 tane de 2'lik denemişiz. takım hücumda hala geçen seneki oyunu oynamaya çalışıyor ama daha yeteneksiz oyuncularla. koç n'apıyor? hiçbir şey!

  tribünler boş, takım kötü, koç kötü, atanan yöneticiler kötü... takımı izlemek acun'un saçma programlarını izlemekten daha fazla eziyet veriyor.

  maçın yorumcusu efe güven'in bugün doğum günüydü. kendisi hem kadın basketbol takımımızın eski koçu hem de iyi bir galatasaraylı. adamın doğum gününü mahvetti takım.
App Store'dan indirin Google Play'den alın