UEFA Kupa Galipleri Kupası 2. Eleme Turu Rövanş Karşılaşması
4 - 0
  • 14
    brad friedel sezonun başlamasına bir hafta kala takımdan ayrılınca, o sezon kale ilk olarak hayrettin demirbaş'a bırakılmıştı. bu maç da hayrettin'in kötü oynadığı maçlardandır. daha sonra zaten sakarlık konusunda hayrettin'le yarışacak mehmet duymazer, pierre esser ve volkan kilimci'yle sezona devam ettik.

    aynı zamanda bu maç, eksiklerden ötürü fatih hoca'nın mert korkmaz'a ilk 11'de şans verdiği tek karşılaşmadır. maç öncesinde mert'in birçok önemli maça çıktığını ve gayet iyi oynadığını falan söylemişti ama olmadı, orta sahada şans verilen mert yetersiz kaldı. zaten devre arasında da takımdan ayrıldı. sonrasında kariyeri tekrar yükselişe geçti, hatta milli de oldu. yanlış hatırlamıyorsam milli takım'ın almanya, irlanda gibi kritik maçlarına ilk 11'de başladı.

    fatih hoca, mert'e rai'yle adam adama oynama görevi vermişti. uefa kupası finalinde söylediği "biz dört yıldır kimseye adam adama markaj uygulamadık" sözü burdan gelir.

    kaptan bülent'i saymazsak, kalede hayrettin, önlerinde - vedat inceefe - bekir gür ve biraz daha önde mert korkmaz'la defansif anlamda yetersiz kalmıştık.