• 505
  galatasaray'ın ankaragücü'ne değil, kendisine yenildiği maç. maçı hatırlamıyorum ama ankaragücü'nün defans hattındaki kocaman boşlukları hatırlayabiliyorum. o kadar büyük boşluklardı ki izlerken o devasa boşlukları nasıl kullanamadığımızı düşünüp çıldırdığımı hatırlayabiliyorum. maça dair aklımda kalan tek şey, o boşluklar ve bizim o boşlukları değerlendiremeyişimiz. resmen almayı istemedik o maçı. ankaragücü iyi bir performans göstermemişti. o yüzden bu sezon şampiyon olmayı hak etmedik zaten. her ne kadar beşiktaş'ın şampiyon olmasını hiç istemesem de üzülmüyorum. biz şampiyon olacak isteği göstermedik çünkü. bu sezon böyle saçma puan kayıpları yaşadık ama hiçbiri ankaragücü maçı kadar kolay değildi bizim için(hem psikolojik hem de taktiksel anlamda çok kolay bir maçtı).
  bu maçta ayrıca lider olduğumuzu da vurgulamak gerekiyor. kazansaydık arkamıza aldığımız rüzgar ve puan farkıyla beraber ligi koparabilir ya da en azından psikolojik olarak ciddi bir avantaj elde edebilirdik. bana bu sezonun galatasaray adına kırılma maçını sorarsanız bu maçı örnek veririm.
 • 507
  2020-2021 sezonunun bizim için kırılma noktası olan maç. maçın ilk yarısındaki görüntü, maçın bir şekilde bize geleceği şeklindeydi. bunu anlayan halil umut meler sazı eline aldı ve maçı ankaragücü'ne verdi.

  önce arda'nın vücudundan seken topa penaltı arkasından da ibrahim akdağ'ın momo'un dirseğine kafa atmasına momo'ya kırmızı verdi. sadece bunlar değil, maçın sonlarına doğru hücuma çıkmak istediğimizde yapılan her faulü devam ettirdi hakem. futbol fizyolojik olduğu kadar psikolojik de bir oyun. oyuncularımız ve teknik ekibimiz de ister istemez buna alet oldular. bu maçı alsak o rüzgarla gideceğimizi bilenler çok güzel bir şekilde engelledi bizi.

  neyse olan oldu artık da, böyle bir maçın fenerbahçe ya da beşiktaş aleyhine olduğunu düşünsenize? 6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçı'nda 2 penaltımız ve serdar aziz'in kırmızı atlanmasına rağmen, her yerde var'dan ofsayt olan golleri iptal olduğu için konuşanlar, var hakemlerine fetöcü diyenler ve bunu maç önlerinde tekrarlayanlar böyle bir maçtan sonra ne yaparlardı.

  bu maç sadece 3 puan olarak kaybettiğimiz bir maç değildi. tamamen düşmanlarımıza kucak açtığımız maçtı. şampiyonluk niye kaçtı diyenlerin bu maça bakması yeterli.
 • 511
  operasyon falan yapılmmaıştır. galatasaray bu sezon pek çok maçta olduğu gibi bu maçın ilk yarısını çöpe atmıştır. berabt oynamıştık. senin berbat oynaman elbette ki hakemin hatalarını meşrulaştırmaz ancak bu ligde her sene hakemler hata yapıyor ve her sene üç büyüklerden biri lehine ya da aleyhine illa ki daha fazla hata yapılıyor. sorunu oralarda aramak yerine asıl soruna odaklanmak gerekiyor. bu sene beşiktaş mı şampiyonluğa daha çok ihtiyaç duyuyor fenerbahçe mi? bence sonuna kadar fenerbahçe. peki neden hakemler beşiktaş'ın önünü kesemiyorlar?

  nasıl bir komplo var ki sadece galatasaray'ı durdurmak üzerine şekillensin bu komplo? tekrar söylüyorum bu sene canı en çok yanan takım açık ara galatasaray'dır. ama galatasaray'ın şu an şampiyonlukltan uzak olmasının birinci sebebi kendi oynadığı futboldur. şu maçı 30 dakikada 2 0 yapmalıydın. en azından o oyunu oynamalıydın. sen oynayamadın.

  bıktım artık hakem konuşmaktan. şampiyonlu kaybeden hakem diyor. git başka sözlüğe orada da diğer takım taraftarları ağlıyor. bu kadar kurguysa her şey her sene niye destekliyoruz bu takımları, niye maçları izliyoruz? salak mıyız biz?

  galatasaray bu sene şampiyon olacak gibi bir futbol oynamamıştır. şampiyon olacak gibi oynayan tek takım beşiktaş'tır; ancak kadro kalitesi ve genişliği bu kadarına izin veriyor işte. tabii nihayetinde iki maç daha var, üzerimize düşeni yaparız sonrası kısmet artık...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!