2022-23 Türkiye Basketbol Süper Ligi 9.Hafta Maçı
20:30
79 - 86
 • 1
  saat 20.30'da başlayacak olan basketbol süper ligi 9. hafta maçı. maçı canlı olarak bein sports 5 kanalından izleyebilirsiniz.

  ligde oynanan 8 maç sonunda bahçeşehir koleji ile aynı sayıda galibiyete sahibiz. iki takımın da 3 galibiyeti var. bahçeşehir koleji hafta içi oynadığı avrupa maçında muhammed baygül-yiğit arslan ikilisinden 43 sayı buldu. fransız uzunu jerry boutsıele de son 2 maçtır formda.

  kazanmak zorunda olduğumuz bir maç.

  edit: floyd ve göksenin sakatlıklarından dolayı kadroda yok. hummer'ın da olmama olasılığı varmış. eğer hummer da yoksa 10 kişi maça çıkacağız, bunların 4'ü yabancı.
 • 3
  ilk yarıyı 40-42 önde kapatıyoruz.

  bu çeyrekte de son saniye basketi yedik. şu son saniyeleri savunsak hem geçen hafta kazanırdık hem de bugün minumum 6 sayı farkla önde olurduk.

  periyodun bitimine 2 buçuk dakika kala 11 sayı farkla öndeydik. acemice yaptığımız hatalarla farkı eritmelerine yardımcı olduk. farkı koruyup 2. yarıya çift haneli farkla gitsek iyi olurdu.

  yalnız hakemler de fiyasko. rakibin oyunu sertleşirmesine izin veriyorlar ama bizimkilere direkt faul çalıyorlar. özellikle faul hakkımız dolmuşken muhaymin'e çaldıkları 2. faul var ki yalnızca bize çalarlar. top gist'in elinden kaçtı diye faul yedi çocuk. sonrasında itiraz edince bir de teknik faul çaldılar 3'lettiler daha ilk yarıdan. kısacası bedavadan 3 sayı verdiler bahçeşehir'e.
 • 4
  son çeyreğe 53-66 önde giriyoruz.

  bu periyotta da son saniye basketimizi yedik. 3 periyodun hepsinde de son saniye basketi yedik. 7 sayıya mal oldu bize bu son saniye savunması.

  ennis'in iyi başladığı 3. periyodun başlarında farkı 9 sayıya çıkarttık. ortalarında hummer-sadık-caloiaro üçlüsüne döndükten sonra farkı da açtık. son 1 dakikada rakip bulduğu 2 üçlük ile farkı indirdi.
 • 7
  maçı 79-86 kazanıyoruz. maçta sadece 48 saniye geride kalmışız.

  faul hakkımız varken hızlı hücuma çıkan rakibi faul ile durdurmayı ya tercih etmiyoruz ya da sportmenlik dışı faul çalınır korkusuyla faul yapmıyoruz.

  takım bugün sadık yokken rezil bir oyun sergiledi. sadık'ın sahada olması takımı çok rahatlatıyor. bugün yunus emre sonsırma, mahir ağva ve tyrus mcgee hariç herkes iyiydi. mcgee'nin hakkını savunma ribaundlarına konusunda vermek gerek, iyi yardım etti.

  biz bu sinan sağlam'ı ve sedat ali karagülle'yi malzemeci olarak aldık galiba. zaten biri 2. ligden diğeri de petkim'in rotasyonundan geldi, anca malzemeci olurlar. ama geçen sene canberk'i, rıdvan'ı, okben'i kullanıp oyuncularımızı dinlendirebiliyorduk. toplasan bu sene bu ikili 7-8 dakika bile süre almamıştır.

  sene başında genel menajerimiz çıkıp "ege tan'a bu sene daha çok süre vermeyi düşünüyoruz" diye popülizm peşindeydi. süre vermeyi geçtim 12 kişiyi tamamlayamadığımız maç kadroya bile almıyoruz. çocuk hiçbir yerde gözükmüyor. zaman zaman benchte olduğu oluyor, ama süre almıyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın