Türkiye Süper Lig 11. Hafta Karşılaşması
20:00 Ankara 19 Mayıs Stadyumu
Yayın: Cine 5
1 - 1
 • 7
  uefa kupası'na giden yolda, iki bologna maçının tam ortasındayızdır.

  sırasıyla;
  - hakan ünsal idmanda çime takılıp sakatlanır.
  - fatih terim sol bek arayışına girer.
  - 28 kasım 1999 galatasaray erzurumspor maçı'nda dörtlü savunmanın en soluna ahmet yıldırım'ı koyar.
  - aynı maçın ilerleyen dakikalarında ergün penbe sol beke çekilir ve iyi bir performans ortaya koyar.
  - bu entry'e konu olan maçın, yani 3 aralık 1999 gençlerbirliği galatasaray maçı'nın ilk on birinde sol bekte ergün yer alır. fakat sakatlanır.
  - ikinci yarının başında osman coşkun oyuna dahil olur.

  işte osman'ın hikayesi tam da burda başladı demek isterdim ama tam tersi, burada bitti. yaklaşık 30 dakika sahada kalan osman, hayalet gibi dolandı. gençlerbirliği skoru 1-1'e getirirken, henüz daha rakibin gol sevinci bitmeden oyundan alındı. 1-1 biten maçın sonunda, bir muhabir fatih hoca'ya "osman'ı neden çıkardınız?" diye sorunca, hocanın cevabı "çok iyi oynadığı için" oldu.

  fakat, osman'ın fatih hoca'dan yediği son tokat bu değildi. ligin ilk yarısı bitince ankaragücü'ne kiralandı. o dönem, büyük takımlar anadolu takımlarına kiralık gönderdikleri futbolcuların kendilerine karşı oynamasını istemezdi. ankaragücü'yle kupada eşleşince, bir muhabir fatih terim'e "osman ve saffet'in (bkz: saffet akyüz) size karşı oynamasını istiyor musunuz?" diye sordu. fatih hoca'nın cevabı, "korktuğum futbolcular olsalar neden kiralık göndereyim?" şeklinde oldu. osman'a sıkılan son kurşun bu oldu. bir süre sonra beveren'e giden osman buralarda da tutunamayıp kaybolarak silindi.

  benzer vakalar;
  -2 aralık 2003 galatasaray juventus maçı'nda hucumda yardıran ama savunmada görünmeyen sağ bek cesar prates'in oyundan alınması. muhabirin "prates'i neden oyundan aldınız?" sorusuna, terim'in "tamam hucumcu beki severiz ama biz ona git, hiç gelme de demedik" demesi.
  - daha önce uygun durumdaki arkadaşlarına pas vermeyip şut çektiği için uyarılan klodian duro'nun, 31 temmuz 2002 galatasaray olympiakos maçı'nda 60.dakikada oyuna girmesine rağmen 80'de çıkarılması.