• 96
  https://galatasaray11.com/e/1vo5d71y
  mevcut takımımızın sağ bek ve sol bek sorunu, ayrıca her maç gördüğümüz dörtlü defansta verilen deli gibi açıklar sonrası dönülmesi gereken sistemdir.
  marcao-donk-luyindama üçlüsü gayet başarılı olur. sağ bek ve sol beklerimizin defansif katkılarının yetersiz olduğu nettir. bu taktik ile arkasını stoperler daha net kapatabilir.
  sağ bek (açık) kısmına emre kılınç yazdım ama orada etebo da olabilir. veya oğulcan dönüştürülebilir.
  sol bek tarafında saracchi, emre ve ömer. üçü de sol bek olarak yetersiz ama sol açık olarak enerjileri fena olmayan isimler. takım savunmasına da oyunu açma anlamında hücuma da katkı verebilecek isimler.
  ortada taylan ve gedson. zaten çok fazla seçenek de yok. bu iki isim de topu ileriye pas olarak da sürerek de taşıyabilirler.
  ileri üçlüde daha önce de gördüğümüz ve tecrübe ettiğimiz üzere kerem ve onyekuru birlikte çok iyi anlaşıyorlar.
  forvette net şekilde mohammed olmalı. her maç mücadelesini veriyor ve görüyoruz ki topu kendisine getirebilirsek net gol vuruşları ile skoru değiştirebiliyor.
  ama tüm bu diziliş vs konularından daha önemlisi. bu takımın artık 880 tane pas yapmaktan, mehteran takımı gibi hücum etmekten vazgeçmesi ve topu hızlıca ileriye taşıması lazım. bu takımın topu ileriye hızlı taşıması ve topu alacak boş alanlar yaratması lazım.
 • 97
  kadroda gorev verebildigimiz toplam 3 adet (yaziyla üç) stoper oldugundan duzenli sekilde oynama ihtimalimizin sifira yakin oldugu duzen. ucunun birden maca hazir olmasi gerekiyor ki son haftalarda pek gordugumuz bir durum degil. ayrica mac icinde biri sakatlansa bir sey olsa formasyon degisikligine gidilmesi gerekecek.

  uclu savunma bana gore sene basindan iyi planlanip, kadrosuyla, aliskanligiyla yavas yavas oturmasi gereken bir duzen. 33. haftada yapacak bir sey yok bu konuda ne yazik ki. en fazla bir macligina, ya da mac icinde bir donem rakibi sasirtmak ya da rakibin belli bir ozelliginden faydalanmaya calismak icin denenebilir. gecen sene icerideki psg maci ornegi gibi. ama ana taktik olarak kullanilacaksa yedegiyle, as kadrosuyla dogru duzgun bir savunma hatti ister.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!