• 25
    "kural hatası var" şeklinde burada maçta pozisyon olduğu andan beri paylaşımlar mevcut. referans verilen, kaynak gösterilen maddenin "arka kapısı" var. açık noktası var. bariz olarak görülüyor bu metinde. kalecinin açılabileceği alana dair bir mesafe ifade edilmemiş dolayısıyla yarım metre bile öne çıksa kaleci, hakem bunu "penaltıyı atan futbolcunun görüş açısını ve vuruş kalitesini etkiliyor" şeklinde yorumlayabilir. yoruma açık. hakem hatasına açık. komik bir durum, kasımpaşa maçı özelinde penaltının tekrar edilmesinin kasıtlı olduğu da açık ama üstünde bu kadar durulması ve mevzu haline getirilmesi de yersiz. kuraldaki zayıf nokta sebebiyle hakem hatası olarak değerlendirilebilecek bir karar verildi ve fenerbahçe'ye avantaj sağlandı. ama bu kadar. ortalığı yangına çevirmek, gündem yapmak o gün bile gereksizdi. daha fazla da uzatmayalım artık.
  • 26
    resmen güme giden hata.

    sivas denilen takım, bizim maçtaki pozisyon için bile kural hatası başvurusu yapmıştı. başvurunun saçma olduğunu onlar da biliyordu tabii ama maksat çamur atmaktı. şimdi bakıyorum kasımpaşa, 29 ocak 2023 fenerbahçe kasımpaşa maçı'nda yaşanılan penaltı tekrarı pozisyonu için başvuru yapmadı. bizim maçtaki pozisyon bana göre iptali doğru olan bir karardı ama hadi diyelim yanlış karar. en azından hakem hatası denilebilir. ama kasımpaşa'nınki öyle değil. yorum yapılabilir bir pozisyon ama çok uçlarda yapılabilecek bir yorum var. aslında orda bir "kural" var. penaltı atışının beyaz noktadan yapılması gibi bir kural.

    en nihayetinde şu penaltı bizim olsa yüzde yüz başvuru yaparlardı bundan eminim. başka bir ülkede bu kadar birlik beraberlik oluyor mudur acaba... hoş tekrar edilse bu defa 8 atarlar, averaja gerek yok.
App Store'dan indirin Google Play'den alın