• 17
  aykut kocaman beşiktaş ve fenerbahçe'ye karşı aldığı başarılı sonuçları galatasaray'a karşı alamıyor. mesela şenol güneş de fenerbahçe'ye karşı alamıyor. böyle bir durum söz konusu.

  eminim galatasaray'a puan kaybettirmek için normalde olduğundan daha detaylı çalışıyordur ama bu takımına genellikle olumsuz yansıyor.

  2014-15 sezonunda konyaspor sahasında yalnızca 16 gol yemişti. galatasaray'a karşı evinde oynadığı maçı ise 0-5 kaybetmişti. sanırım en somut örnek bu.
 • 21
  konyaspor yeni stadına geçtiğinden beri beşiktaş ve fenerbahçe'ye evinde çok sıkıntı çıkartan bir takım. bir de bu dönemde bizle oynadıkları maçlara bakalım:

  14/15 sezonu: konyaspor 0-5 galatasaray
  15/16 sezonu: konyaspor 1-4 galatasaray
  16/17 sezonu: konyaspor 0-1 galatasaray
  17/18 sezonu: konyaspor 0-2 galatasaray

  biz lig maçlarında bu sahada 4/4 yaparken sadece 1 gol yemişiz. bir de şöyle bir detay var ki bu 4 maçın 3'ünde konyaspor'un teknik direktörü şimdi olduğu gibi aykut kocaman. yanlış hatırlamıyorsam 4-1 biten maçtan sonra ''galatasaray'ın bizim maçlarda vurduğu gol oluyor.'' gibi bir söylemi vardı.

  yani konya da kayseri gibi bize yarayan şehirlerden biri. umarım gelenek bozulmaz, vurduğumuz gol olur ve belki de önümüzü açacak bu maçtan 3 puanla döneriz.
 • 22
  topun büyük oranda bizde kalacağı maç. fofana dışında tehdit unsuru bir oyuncusu yok konya'nın. bizim yarı sahamıza yerleşme ihtimalleri hemen hemen olmadığı için jahovic çok sıkıntı oluşturmaz bence.

  bir kaç arkadaş yazmış zaten, ben de katılıyorum. hızlı oynamamız lazım. hücumda hareketli olmalıyız. fener deplasmanındaki gibi yaya yaya paslaşırsak işi zora sokarız. top hızlı dolaşmalı. her iki kanatta da oluşturacağımız 2'li, 3'lü oyunlarla rakip savunma dengesini kolaylıkla bozabiliriz.

  gerçekten de takılacağımızı sanmıyorum. içerdeki kayseri maçı için bile bazı endişelerim vardı ama bu maçla ilgili hiç bir korkum yok. 5 maçlık mecburiyet serimizin en kolay maçı olarak görüyorum bu maçı.

  belhanda ve linnes'in kart görmesini gerektirecek bir maç bile olmaz bence. fofana'ya dikkat edelim yeter. erken bir golle farka bile gideriz.
 • 23
  içerdeki maçlarda geri düştüğümüzde iyi kötü durumu çevirebiliyoruz ancak dışardaki maçlarda bu o kadar kolay olmuyor. hele genel anlamda oynattığı oyun ne kadar göz kanatan cinsten de olsa, kocaman'ın takımları temelde fena savunma yapmazlar. bu nedenle galibiyetin şifrelerinden biri saçma sapan bir golle yenik duruma düşmemek bence. sonra çıkarması gerçekten zor oluyor;
  (bkz: 2 şubat 2019 alanyaspor galatasaray maçı)
  (bkz: 3 mart 2019 bb erzurumspor galatasaray maçı)

  bunun için gerideki hazırlık sürecini fazla uzatmayıp olabildiğince hızlı oynamalıyız. hızlı oyunu da panik ve acele oyunla karıştırmamalıyız. fazladan bir rakibin bile oyundan düştüğü anları iyi değerlendirmeli, oluşan boşluklardan yararlanmalıyız. zira bu maçlar icap ediyorsa 1-0 kazanılabilmesi gereken maçlar. her zaman 2 gol atamazsın.

  özetle, minimum gol yememiz gereken haftalardayız,ve şampiyonluk yürüyüşümüzü belirgin kılacak faktörlerden gol atmak ne kadar önemliyse gol yememek de en az onun kadar önemli olacak.