• 2
    0-0 biten ve türkiye'nin ingiltere'ye karşı oynadığı 11 maçta gol yemediği ve yenilmediği iki maçtan birisidir. diğeri de 11 ekim 2003 türkiye ingiltere maçı'dır.

    izmir atatürk stadı'nda oynanan 1988 avrupa futbol şampiyonası elemeleri 3. karşılaşmasıdır. coşkun özarı'nın yerine milli takım teknik direktörlüğüne getirilen mustafa denizli'nin de ilk resmi maçıdır. 1984'teki 8-0'lık ve 5-0'lık maçlar hafızalardaki yerini korumaktadır. taraftar "acaba bugün kaç yeriz?" diye düşünürken sürpriz bir biçimde maç 0-0 bitmiştir. şeritli ve ortasında türk bayrağı bulunan şerefli mağlubiyetler formalı milli takımın içinde bulunduğu durum ve önceki ingiltere maçlarına bakıldığında bu beraberlik o dönem için 2002 dünya üçüncülüğü etkisi yaratmıştır.

    ingiltere'yle oynanan önceki iki maçta 13 gol yiyen kova yaşar'ın yerine kaleye geçen samsunsporlu fatih uraz çok başarılı bir performans göstermiştir. denizli'nin en büyük sürprizi ise trabzonsporlu iskender günen'dir. sol açık oynayan iskender'i sağda oynatarak, hocalık kariyerinde sıkça gösterdiği şapkadan tavşan çıkarma huyunu ilk kez ortaya çıkarmıştır.

    alınan beraberlikten sonra milli takım, wembley'deki rövanş için umutluydu. ama filmin sonu öyle olmadı.

    (bkz: 14 ekim 1987 ingiltere türkiye maçı)
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!