• 1
  saat 15'de başlayacak olan, sultanlar ligi, 5. hafta maçı. maç trt spor 2 kanalından canlı yayınlanacak. iki takım da yoluna 4'de 4 ve 12 puan ile devam ediyor.

  açıkçası kadromuzu orta derece bir takım olarak görsem de, şu ana kadar çok iyi mücadele ediyorlar. özellikle takım boyumuzun da uzun olması bize blok yapmak da avantaj sağlıyor ve blok da takımı daha hırslandırıp, motive ediyor. servis karşılamada daha dikkatli olup, pasör ile smaçörlerimizin uyum sorunlarını aşmamız lazım. bunları da aşarsak güzel şeyler başarabiliriz.

  rakibimiz ligimizin en iyi takımı. avrupa'nın da en iyi takımlarından biri ki belki de en iyisi. tijana boskovic ve yeon-koung kim gibi 2 büyük oyuncuya sahipler. yine de geçen sene kendilerini son anda kaçırmıştık. olmayacak şey değil. ellerinden gelenin en iyisini yapacaktır bütün oyuncularımız. takımımıza başarılar diliyorum.
 • 2
  ilk iki seti 18-25 ve 12-25 kaybettik. özellikle 2. set eczacıbaşı'nın aldığı 25 sayının 14'ü bizim hatalarımızdan geldi. servislerimiz sürekli dışarı gidiyordu. olesia rykhliuk çok kötü bir gün geçiriyordu. takımda da bitse de gitsek havası vardı.

  üçüncü set ise aslı kalaç sahneye çıktı. arka arkaya bulduğu sayılarla takımı ateşledi. servis hatalarını da aza indirince üçüncü seti 25-20 aldık ve setlerde durumu 1-2'ye getirdik.

  kazanırız kaybederiz ama ikinci setteki halimiz kabul edilebilir değildi. umarım maçın geri kalanında üçüncü setteki gibi mücadele edebiliriz.
 • 3
  çağla akın'ın kötü ve nilay özdemir'in berbat pasör performansları, güldeniz önal ve sırf servis karşılasın diye giren derya çayırgan'ın berbat servis karşılaşmaları ve takım halinde sürekli servisleri dışarı atmamız ile 4. seti 21-25, maçı da 3-1 kaybediyoruz.

  açıkçası eczacıbaşı hiç iyi gününde değildi. kazanabileceğimiz bir maçtı ama o kadar saçma ve basit hatalar yaptık ki, kaybetmeyi hak ettik. smaç servis vurmadan bu kadar servis hatası nasıl yapılır, aklım almıyor.

  maç içinde bizi tatmin eden tek şey orta oyuncularımızdı. aslı kalaç ve yvon belien özellikle 3. ve 4. sette çok iyi oynadılar.

  bu sonuçla ligde ilk mağlubiyetimizi aldık ve 5. hafta sonunda 12 puanda kaldık. eczacıbaşı ise puanını 15'e çıkardı.