• 1
  bein sports hd3 kanalında saat 20.30' ta yayınlanacak maç. ergin hocam ve öğrencilerinden 29 ekim cumhuriyet bayramı nedeniyle hediyemizi beklediğimiz mücadele.

  24 ekim 2019 anadolu efes real madrid basketbol maçında efes' ten muazzam bir savunma performansı izlemiştik. geçtiğimiz sezon final four yapmasına rağmen cska ve real' e karşı çıktığı tüm maçları kaybeden temsilcimiz bu sene hedef maç gördüğü real maçını kazanarak rakiplerine önemli bir mesaj verdi.

  sezon başı adrien moerman' ın sakatlığı sonrası kadroya dahil edilen chris singleton' ın da etkili bir performans göstermesi efes adına ümit verici oldu.

  efes için gördüğüm en önemli artı rollerin çok net bir şekilde belirli olması. kimin hangi dönemde ne yapacağı, temponun yükseleceği zaman topun kimin elidne olması gerektiği, yarı saha oyununu kimin oynayacağı gibi hususlar konusunda herkes ikna olmuş durumda. açıkçası ergin ataman takımlarında bunları görmek pek mümkün değildi daha çok basketbolcuların insiyatifini bırakmayı sever hocamız.

  bu gece de güzel bir galibiyet bekliyoruz.

  edit: saat eklendi.
 • 2
  karşılaşmanın başlama saati: 20.30

  aslında bein sports haber'den şifresiz olarak yayınlanacaktı bu mücadele (2 gün sonra oynanacak olan panathinaikos (pao) - efes maçı da bein sports haber'den yayınlanacak). bugünün 29 ekim olması sebebiyle bein sports yöneticileri jest yapmak istemişler basketbolseverlere fakat fenerbahçe camiası engeline takılmışlar. ilk 4 hafta süresince efes'in maçları şifresiz olarak aktarıldı izleyicilere. içinde bulunduğumuz çift maç haftasındaki 2 karşılaşma da efes'ten seçilince fb kamuoyu itiraz etti duruma. ismail şenol önümüzdeki haftalarda arka arkaya fb beko maçlarının yayınlanacağını belirtse de geri adım atıldı ve bu mücadele bein sports 3'e kaydırıldı. yarın oynanacak olan maccabi tel aviv - fb beko karşılaşması bein sports haber'den yayınlanacak.

  efes formda, efes ritme girmeye başladı, efes turnuva favorisi olma yolunda. şu an euroleague'in en akıcı basketbolunu oynayan takım laci beyazlılar. sakatların takıma dahil olması ve günden günde yaz tatilinin ve yaz kamplarındaki ağır kondisyon idmanlarının olumsuz etkilerinin atılmasıyla birlikte iyiden iyiye havaya girmeye başladılar. bunda kadro istikrarının ciddi şekilde sağlanması da büyük etken oldu tabii.

  an itibarıyla euroleague'in 1 numaralı favorisi barcelona, gerek açlık gerekse de oyuncu grubunun kalitesiyle öndeler diğer rakiplerinden. cska moskova da sezona barça gibi 4/4 ile giren bir diğer ekip yalnız oynadıkları oyun geçtiğimiz sezonun bariz gerisinde, bilhassa mike james'in varlığı sebebiyle akmaya başlayan bazı set hücumları şöyle bi' 1-2 saniye donuyor, bu da rakiplere savunma yerleşimi imkanı sağlıyor. dolayısıyla bu ve bunun gibi birkaç nedenden dolayı çeska'yı barça kadar favori görmüyorum şahsen. benim iki numaram efes bu sezon için (sezon başı itibarıyla).

  normal sezon sıralaması nasıl olur, ilk 8 nasıl şekillenir bilemiyoruz, henüz çok erken fakat gidişat şu anki haliyle devam ederse barça - efes finali hiç de uzak değil.

  sert maç, sıkı maç ama kazanılacak maç, kazanılması gereken maç. atatürk aşkına vurun beyler! özür dilerim vasa :(

  maç sonu: 85-70 efes aldı. o değil de, ulan vasa! sırp sırp'a buna yapar mı lan, eski kulübüne karşı kariyer rekoru kırmak da neymiş? :)
 • 5
  anadolu efes rakibi kızılyıldız' ı 85 - 70 yendi.

  vasilije micic' te 26 sayıyla birlikte euroleague kariyer rekorunu kırdı.

  ilk periyot 21 - 9 efes lehine geçtikten sonra ilk yarıyı da efes 38 - 26 önde kapattı. daha sonra üçüncü periyotta efesli basketbolcuların konsantrasyon kaybı yaşaması nedeniyle kızılyıldız bir hamle yaptı ve skorda başa baş geldi. son periyotta ise efes savunma seviyesini ve konsantrasyonunu bir kat arttırınca aradaki kadro ve organizasyon kalitesi bir kez daha kendini gösterdi.

  darısı 31 ekim 2019 panathinaikos anadolu efes basketbol maçına. efes adına bir başka mesaj maçı daha burayı da kayıpsız atlatırsa ilk dört ve final four için rakiplerine net bir mesaj vermiş olacak.