• 1
  saat 15.15'te başlayacak 13. hafta maçı. kötü bir eurocup macerasının ardından ligde fenerbahçe'yi yenip moralimizi yükselttik. lige bu sene kötü başlasak da son zamanlarda toparladık. kötü bir kadromuz yok, pivot ve guard rotasyonu biraz sıkıntılı ama eurocup'tan elenince ve 2 cezamız da olduğu için şimdilik takviye zor görünüyor.

  ligde 11 maçta 7 galibiyet ve 4 mağlubiyetimiz bulunuyor. rakip telekom'un ise 8 galibiyet ve 3 mağlubiyeti bulunuyor. zor bir maç olacak ama seyir zevki yüksek bir maç olacaktır. maç tivibu spor2 kanalında yayınlanacak.
 • 10
  son 3 hücumdur hiçbir şey yapmıyoruz koç da kenardan izliyor. top bir adamın elinde patlıyor ve hücumda ne perdeye gelen var ne de hareket halinde olan. koç bunu göremiyor mu? iki hücumda göksenin zorlaya zorlaya potaya gitti ve kaçırdı diğerinde de arapovic elinde patlayan topta çemberi bile bulamayan üçlük gönderdi. mola geldi ama buna göz yuman koç bir şeyi değiştirecek mi bilmiyorum.

  edit: tabi ki değişmedi. webster getirdi başka kimsenin eline bile değmeden süreyi geçirdi geçirdi ve çembere bile değmeyen bir atış yaptı. aferin koç.
 • 11
  fark 10 sayı oldu. mağlup olursak direk koça yazar.
  kaçan serbest atışları anlarım. top dolaştırsın, penetre edersin boş adamı bulursun, pick and roll denersin ama şut girmez anlarım ama bir maçın sonunda herkes yerinde sayıyorsa ve top bir adamın elinde patlıyorsa bu da üst üste 4 hücum şeklinde oluyorsa, daha da kötüsü mola dönüşü de aynı şey oluyorsa bu koça yazar.
 • 13
  maçı 87-81 kaybettik. maça çok kötü başladık ama sonra geri gelmeyi bildik ve maç boyu başa baş bir mücadele oldu. berbat bir serbest atış performansı gösterdik.

  tai webster rezalet bir maç çıkardı. marko arapovic takımımızın bana göre en iyisiydi. çok klas bir oyuncu ve oynadığı basketbol göze hoş geliyor. aaron harrison fazla ortalıkta gözükmedi. nigel hayes fena değildi. oyuncu oyuncu bakmaz da genel bir bakış atarsak; takımımızın uzun sıkıntısı malum. zach auguste savruk, ege arar yeterli değil. bu pozisyonda arapovic oynuyor. o da size olarak yeterli değil. hal böyle olunca pota altını savunmakta zorlanıyoruz. guard olarak da webster bir oyun kurucu değil. daha çok skorer bir oyuncu. asist saygılarımız hep çok düşük. evet takımdaki oyuncular bire birde iyiler ama onların da bire bire yönelme sebepleri gerçek bir guard olmaması. can korkmaz oynuyor ama çok güçsüz kalıyor kendisi. hızı ve oyun görüşü de yeterli değil. emir gökalp aslında fena oyuncu değil ve birkaç maç da iyi oynamıştı. o neden denenmiyor bilmiyorum ama hal böyle olunca takım hep bire bir üzerinden sayı bulmaya çalışıyor. gününde olursan yenersin ama her zaman gününde olamazsın ve böyle uzun süre kazanamazsın. uzun oyuncudan önce bence iyi bir oyun kurucu takıma kazandırılmalı. tabi önce transfer yasakları kalkmalı.

  bu sonuçla ligde 5. mağlubiyetimizi aldık. rakip telekom ise 9. galibiyetini elde etti. ilk devrede kalan son 2 maçımız nispeten kolay rakipler. o iki maçı kazanıp adımızı türkiye kupası son 8'ine yazdırmamız gerekiyor.
 • 14
  iyi mücadele ettiğimiz lakin yine kendi hatalarımız yüzünden kaybettiğimiz maç. bence göksenin'in rolü açık bir şeklide belirlenmeli, o da iyi bir savunmacı ve eğer set düzgün işlerse set içerisinde görevi neyse onu yapmak olarak. göksenin, hücum süresinin son saniyelerindeyken top eline bırakılıp da güvenilecek bir adam değil, çünkü yapamaz. herkesin yapabileceği vardır, yapamayacağı vardır. kimseye yapacağından fazlasını yüklememek gerekir. göksenin eğer kafasına göre bunu yapıyorsa koç oturtsun karşısına anlatsın bir zahmet. bir de serbest atışlar,kesinlikle rezalet yani bu kadar kötü atılamaz, atılmaması lazım. biraz normal yüzdeyle serbest atış atsak maç büyük ihtimalle bizdeydi. mevcut kadroda topu yönlendirecek olanlar webster ve klobucar, yardımcı olup yükü azaltacaklar da harrison ve hayes. klobucar yabancı sınırı yüzünden yoktu, webster da kötüydü bugün. böyle anlarda harrison ve hayes daha fazla sorumluluk almalı, gerekirse zorla verilmeli. arapovic bugün çok iyi oynadı ki sakatlıkları olmasa bizim takımda oynamasını ancak hayal edebileceğimiz bir oyuncu yetenek olarak. takım genel olarak gerçekten iyi ve kritik anlarda doğru kararlar verme konusunda tecrübelendikçe daha çok iş yapar, çünkü tavanı yüksek. pota altı ve zaten genel olarak benchte sıkıntı var ama bu bütçeyle bu kadar olur zaten