• 51
  iki takım için de var olma savaşı olacak maç.

  eğer galatasaray erzurumspor'u yenerse ve fenerbahçe yenilirse lige havlu atarlar, bu durum puan farkından dolayı değil de camia ve taraftarının kırılganlığından oluşan bir durum. eğer fenerbahçe kazanırsa buradan güçlü bir şekilde çıkıp arkasına rüzgarı alabilir.

  trabzonspor için ise kazanırsa şampiyonluk ve ilk 3 için var olma durumu var. fenerbahçenin üstünde ligi bitirebilme durumu oluşacak resmen. abdullah avcı bu zamana kadar çok iyi performans gösterdi ama fenerbahçe maçları hele içerde oynadıkları maçlar şehir için çok önemli. bu maçı eğer trabzonspor kaybederse abdullah avcı bile şu haliyle sorgulanır.

  bir teorim var bu sezon özelinde ülkece zor günler geçirdiğimiz şu günlerde haftanın 3-4 günü özellikle siyasi gündemler futbol üzerinden bilerek kapatılıyor gibi gözlemliyorum. yaşar kemal uğurlu atamasıyla beraber gündem yine değişti haftasonu bakalım yine gündem değiştirecek kararlar olacak mı.

  maç için beklediğim sonuç açıkçası beraberlik. sezonun en enteresan maçlarından birine şahit olabiliriz.
 • 52
  benim bildiğim fenerbahçe ne zaman "kesin yenilir" desek o maçı kazanıyor. bu yüzden "puan kaybı garanti" denen bu maçı nedense ben kazanacaklarını hissediyorum.

  trabzonun da şampiyonluğu sanki biz çalmışız gibi bize yaptığı hırsın, maçlardaki isteğinin 10'da 1'ini fenere karşı yapmadığını göz önüne alırsak bence kazanmaları sürpriz olmaz.
 • 53
  seyircisiz oynandığından mutlak favorinin hamsiler olduğu maç.

  ha seyircili oynansaydı iş değişirdi.
  fener medyası bi kere hafta içi gerginliği arttıracak olaylar zincirini fitillerdi. özel dosya haberleri, "yine mi yarıda kalacak", "trabzona gitmeden alınması gereken güvenlik önlemleri" başlıkları vs
  fener yönetiminden "mhk adımını çok dikkatli atsın" "hakem gördüğünü çalmazsa düdüğünü sokarız cebine" açıklamaları vs.

  sonrası, hoop 30.dakika fener 0-3 hükmen galip. trabzon işte bu nedenlerle hep kolay deplasman olmuştur. ama artık öyle değil:

  trabzonun;
  +çok iyi bir kalecisi var,
  +savunma lideri ve oturmuş bir arka alan savunması var,
  +dertleri yerel ligte oynanan oyunlar algılar değil iyi futbol oynama çabasında yabancıları var,
  +hiç beğenmediğim ama ilk defa saygı duyduğum takımla iyi iletişim kurmuş bir tdleri var,
  +nwakeame denen sihirbazları var.

  takımın aklı futbolda olur ve hakem oyunu bozmazsa trabzon kazanacaktır.

  fener göztepe maçından sonra erol bulutla devam kararı verdiğinde bu maçı otomatik kaybetti zaten. belki taze kan yeni hoca gazıyla birşeyler yapabilirdi.

  bu arada bu maçın eb' nin son maçı olduğunu düşünüyorum. görevden alma mı olur istifa mı bilemem.
 • 54
  trabzon’un kazanmasını istediğim maç. puan durumuna baksak beraberlik daha iyi gibi duruyor olabilir ama, trabzon kazanırsa fenerbahçe kırılacak, onları eksiltmiş olacağız. trabzon ise potaya girecek, inanması zor ama onları da eksiltmiş olacağız. bi kere trabzon’un hem güçlü oyunu yok, hem de bugüne dek gelmesinin sebebi baskı yememesi. bu maçı kazanırlarsa şampiyonluk demeye başlayacaklar, bu da hem şehrin hem abdullah avcı’nın loser yapısını düşünürseniz içeriden kaosa yol açacak.

  bu sene bizim rakibimiz beşiktaş. normalde onlardan da çekinmiyorum ama sergen’den çekiniyorum açıkçası.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!