• 107
  söz konusu bildiriye imza atan her kulüpten allah razı olsun demek istiyorum. evet itiraf ediyorum başta çıldırdım. göz göre göre puanlarımız elimizden alındı. teknik direktörlerimiz, oyuncularımız, başkanımız bildiğiniz gaddarca, intikam alırcasına cezalandırıldı. üstüne de diğer 17 kulüp dalga geçercesine iyi ya işte böyle ne güzel sistem 10 numara diye açıklama yaptı.

  peki neden mi allah razı olsun? bu 17 kulüpten her hafta birinin kıvranışı izliyoruz ya, tvlerde ama "hakem var'a nasıl bakmaz" diyene erman toroğlu gibiler "kesin lan laleler" diyor ya çok mutlu oluyorum lan. mesela yarın sabah servise binicem ilk duraktan, 3. durakta fanatik trabzonlu arkadaş var. daha adımını atar atmaz nasıl "s.ktir lan" desem onun hesabını yapıyorum.

  şu bildiri olmasa bu tarz durumlarda ne yalan söyleyim içime sinmiyordu, bildiğin sanki kararı ben vermişçesine mahçup oluyordum. lafları yiyip yiyip oturuyordum. ama şimdi öyle mi bak yarın önüme gelene nasıl s.ktir çeksem acaba diye heyecanından uyuyamıyorum. geçmişteki sinirimi çoktaan unuttum.

  işte bu yüzden bu bildiride emeği geçenlerden allah razı olsun.

  edit: trabzonlu arkadaş kapıdan "hakem asıl sizin hakkınızı yedi, zaten çok rahat alacaktınız" diye girdi. ağzımı bile açamadım. mağdurum sözlük içimde kaldı.
 • 109
  28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklaması sonrası 2. yarı futbol kulüplerinin(biz hariç) hakemler tarafından doğrandıktan sonra oluşturulan bir algı var ve ben bundan çok rahatsızım. her hakem hatası sonrası x takım o bildiriye imza atmadı ya da haberi yoktu böyle olacağından vs gibi saçma sapan argümanlar ile savunulması. bu bildiri yayınlandıktan sonra imza atmadıysan, kandırıldıysan fener ve beşiktaşa karş8 ortalığı ayağa kaldırman gerekir ama nerede o yürek ancak hakemlere güçleri yeten başkanlar çıkıp konuşuyor boş boş.

  haksızlığın olduğu bir yerde sen gidip olsun hakem hata yapar diyip üstüne tff'yi tehdit edip tek bir ceza almayan kulüpler havanız kime diye sormak gerekiyor. bu olanların sorumlusu galatasaray değil siz 17 kulüpsünüz.

  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında hakem maç boyunca %100 doğru karar verse bile galatasaray o maçı trabzona bırakmazdı bunu maçı 90 dakika izleyen herkesin rahatlıkla gördüğü bir gerçek. zorlandığımız deplasmanlarda korkarım ki hakemler bizi doğramaya devam edecekler bu algı yüzünden. allahıma dua ediyorum ki maç yönetiminde olan hakemler vicdanlarını yanına alarak maçlarını yönetirler.