• maçı hakandilek ile kuzey tribününden izledik. 2011-2012 döneminden beri her yıl neredeyse en az 8 maça giden biri olarak söylemek zorundayım ki bu taraftar ve bu takım bu sezon sonunu çok zor getirir.

  kulaklarıma ve gözlerime inanamadım. içip içip mi geliyorlar yoksa trollük mü anlamadım ama küfür yemeyen oyuncu kalmadı. bakın tribünde küfür olur, eyvallah ona bir şey demiyorum. bu vaziyet normal bir şey değil abartıydı. düşünün, selçuk inan kırmızı kart gördü tribündeki üç sırada karışık yerlerden fatih terim'e bile ana avrat düz gidildi.

  evet, selçuk kırmızı kart gördü ve fatih terim küfür yedi.
  engin gol attı alkışlandı 70-90. dakika arasında küfür yedi.
  drogba top indirdi alkışlandı 1-1'den sonra küfür yedi.
  amrabat top kaybı yaptı ıslıklandı küfür yedi.
  amrabat kenara alındı müthiş ıslıklandı.
  burak her top kontrol edemeyişinde ve kenara alınırken küfür yedi, ıslıklandı.
  umut bulut'u oyuna sokmayan kenar yönetime giydirildi, umut girince "neden bu kadar geç" diye yine sövüldü.

  bakın normal tepkiden bahsetmiyorum. büyük ihtimalle bizim üst kısım komple sarhoştu diyip unutmak istiyorum. zira oyuncu değişikliği yapılırken kenara alınan oyunculara inatla ıslık çalacaksak işimiz iş. alkışlayan herife bile salyalarını saçarak "niye alkışlıyorsun" diye bağıran tipler mevcut. allah korusun 1-2 maç daha üst üste berabere kalalım o zaman göreceğiz şenliği. inşallah olmaz, aman diyorum aman.

  o güruhtan bazıları bu yazımı okuyorsa, kendinize gelin amk. maç 7-1 bitseydi başka olurdu değil mi?

  ayrıca o hakemi değil, o hakemi atayanın...

  ekleme: tabii bu her tribünde olan şey değil. tüm taraftara yıkmamak gerek ama kuzeyden uzak durun.
 • galatasaray adına sezonun en kritik maçı olabilir. şu anda tüm kamuoyu bu maçta galatasaray'ın puan kaybedeceğinde hemfikir. şerefsiz türk spor medyası şimdiden başlıkları hazırladı, olası bir puan kaybıyla birlikte iyice saldırıya geçecekler. işte bu yüzden bu leş kargalarını susturmak için güzel bir futbolla net bir galibiyet şart. futbolcuların da terim'e böyle bir veda borcu olduğunu düşünüyorum. bizim ise tribün olarak maça konsantre olmamız gerekiyor, maç öncesi fatih terim tezahüratlarına sonuna kadar evet ama maç içinde en son ihtiyacımız olan şey, tribünlerin bölünmesi, kavgalar edilmesi..

  (bkz: together we stand, divided we fall)
 • değil 3 puan, sezon sonunda gelebilecek şampiyonluktan bile önemlidir fatih terim. ve sırf bu nedenle öncesinde, sırasında ve sonrasında sadece ve sadece imparator için bağıracağım, bağırmak zorunda olduğumuz maçtır.

  galatasaray' ı galatasaray yapan ne o lisedir, ne alınan galibiyetler, ne de kazanılan kupalardır. galatasaray sarı ve kırmızıdır, ali sami yen' dir, metin oktay, hagi, hakan şükür, fatih terim' dir galatasaray. hanginizin galatasaray' a olan sevgisi uefa kupası' ndan sonra arttı? o kupa gelse de gelmese de biz aynı aşkla peşinden koşmayacak mıydık bu sevdanın? gelecek 50 yılda hiç kupa kazanamasın galatasaray. hanginiz arkasını dönüp gidebilir?

  hiçbir galibiyet ya da kupa, galatasaray' dan ve galatasaray' ı galatasaray yapan değerlerden daha önemli değildir. o nedenle bu maç, ne puan, ne de şampiyonluk maçıdır. bu maç gerçek galatasaraylıların, galatasaray' a sahip çıkma maçıdır. hatta tüm bu sezon.

  imparatoru gönderebilirsiniz, ama biz burdayız!