• 4
  hakemin rezalet kararıyla joshua'nın kazandığı maç. hoş, joshua zaten kazanacaktı da bu şekilde bir knock out ne manası vardı anlamış değilim. ayrıca galiba joshua olmaya başlıyor. bu zamana kadar onu hiç şampiyon olarak kabullenmemiştim. çünkü hep ilk birkaç raunddan sonra darbe bile almasa nefesi kesilir, ayakta duramayacak hale gelirdi. daha dayanıklı olmaya başlıyor gibi gördüm.
 • 5
  boksu neden bir türlü sevemediğimi tekrardan gösteren maç oldu. sanıyorum ki çoğu kişi hakem maçı bitirdikten sonra kandırılmış gibi hissetmiştir.

  takam'ın maçı kazanması zaten beklenilmiyordu maç öncesi bahis oranlarından da takip ettiğime göre. hatta maçı kazanması değil ilk 5-6 rauntta nakavt olmaması mucize gibi bir şeydi oranlara göre. e bu adam 9.raundu görmüş, iyi kötü savaşmış. gardını da hala yukarıda tutarken niye bitti bu maç? dediğim gibi boksu takip etmiyorum, yılda 1-2 defa reklamı iyi yapılan maçları seyrediyorum sadece. muhtemelen boksu daha iyi takip eden arkadaşlar farklı bir yorum yapar, belki vardır teknik nakavtla bitmesinin bir açıklaması ama dışarıdan bir izleyen olarak çok manasız geldi bana ve büyük çoğunluğa.

  ufc'nin son yıllarda popülaritesinin artmasının sebebi de bu ve benzeri boks kuralları olsa gerek.
 • 6
  hakem rezaletinin yararı, carlos takam için olmuştur. eğer o hakem o maçı durdurmasa, iki kaşından kan gelen, son yumrukla guardları düşen, ayağını düz basamayan takam, büyük ihtimalle yere yatırılacaktı. ama öyle böyle değil. adam zaten bu son raund'da direk saldırarak başladı arada bir adet vurursam diye ama 2 adet kontra yeyince kendine gelmesi zor oldu. takam'ın dövüşü son hafta kabul ederek alması gerçekten büyük bir olay ve cesaret çünkü esasında kubrat pulev ile karşılacak olan joshua içinde ilginç bir deneyim oldu. 2 boksörü de tebrik eder. gözlerinden öperim..