• 575
  kısa bir fenerbahçe maçı değerlendirmesi yapalım;

  maçın tamamını izledim, genel olarak baktığımızda oyuna galibiyete yakın taraf bizdik, bir tane net pozisyon vermedik karşı tarafa; net pozisyonları biz yakaladık, özet izleyen arkadaşlar kaçırmıştır özete koymamışlar çünkü, 4'e 2 yakaladığımız bir pozsiyon var mesela, çok net bir şekilde golle bitirmeliydik o pozisyonu, çok oyalandılar..

  bunun dışında martin linnes 'in plasesi çok güzeldi, gol olsa muhteşem olacaktı.

  bunları belirttikten sonra şöyle devam edelim; imparator fatih terim hocamızı eleştirenler, giydirenler var burada; oyuncu değişiklikleri konusunda geç kaldığı yönünde vs. de arkadaşlar bu adam 46 yılını vermiş, bize futbola; yani önce bir saygı duyalım, ha bende isterdim 60'dan sonra çift forvete dönmesini vs. herkes önerilerini sıralayabilir burda ama demek ki hocamızın bildiği birşeyler var, en basitiyle oynayan 11 çıkan takımı bozmak istememiş olabilir.

  bunu belirttikten sonra devam edeyim; fenerbahçe'yi zaten biliyorsunuz, adamlar ne zaman futbol oynamaya gelmiş ki ? geçen hafta oynamaya gelsinler.. bunların yapılarını, ne yapmak istediklerini hepimiz biliyoruz tek tek yazalım mı buraya ?

  bir de 3-4 yıldır yenemedik diye burda gezinen tipler de var; yenemedik ama bir bakalım neler olmuş, 7 ay önce kadıköy'de 3 tane sallamışız dimi ? orda 5 yıldır kaybetmeyen bir galatasaray var.

  bunların yanı sıra 2017'deki sahamızdaki maçı hatırlayanlar bilir dimi ? yanılmıyorsam podolski hasan ali mücadelesinde eliyle kesmişti hasan ali, hakem cüneyt çakır ve yardımcı bişey yok diye net penaltımızı vermeyip devam ettirmişlerdi.

  2. si 2 yıl önce kadıköy'deki maçı karaktersiz hakemin nasıl katlettiğini anlatmaya gerek var mı ? aynı yıl içerde oynadığımız 2-2 biten maçta valbuena'dan çıkan topu hakem fenere verip aynı pozisyonun devamında gol yemedik mi ?

  herşeyi geçtim; ya wesley sneijder'in bi sağa bir sola iki tane salladığı maçta; hakemler yarım metre çıkmış toptan bu ırkçı şikecilere gol attırdı.

  ondan sonra çıkıp saçma saçma konuşanlar oluyor, yani berabere kalmamız normal aslında, sadece takıma, ırkçılara şikecilere karşı mücadele etmiyoruz ki; mhk var, hakemler var, federasyon var.. çoğu arkadaşımız bunların farkındadır heralde de hani olmayanlar için hatırlatayım dedim...

  bunları niye yazdım; hani ne olmuş, neler olmuş bilelim yani, bunların farkında olalım; bunların dışında diğer taraf henüz 3. maçını oynarken ligde bizim 5. maçımıza çıktığını unutmayalım.

  ha şunu söylerseniz haklısınız derim; özellikle son yıllarda derbiler zevksiz, sıkıcı geçiyor diyebilirim; önceki maçlara nazaran gol, pozisyon sıkıntısı oluyor, bunlar da bende hemfikirim...

  ama dediğim gibi herşeyin farkında olup; kimlere, neye karşı mücadele ettiğimizin farkında olalım, bilelim. cimbom'un ölüsü bu ligi süpürmeye yeter de artar bile..

  galatasaray 'ımızın ve imparator fatih terim hocamızın değerini bilelim, takımımıza sahip çıkalım.. bugün oynanacak olan glasgow rangers maçında da umarım rangers'ı geçerek gruplara kalırız diyerekten bu şekilde nokta koyalım.